Šta je novo?

Nokia Lumia 1520

Ova moja je previše dobra da bih je prodavao uopšte a šta kupiti posle i koliko dodati...?!? Iskreno, i tih 250€ mi nekako malo :mrgrden: Mada je veći problem šta izabrati posle, jer novi jak WP iz Lumia serije još uvek ćuti a za Android sam neodlučan. HTC M9 Android ili WP...pooojma nemam.
 
Ova moja je previše dobra da bih je prodavao uopšte a šta kupiti posle i koliko dodati...?!? Iskreno, i tih 250€ mi nekako malo :mrgrden: Mada je veći problem šta izabrati posle, jer novi jak WP iz Lumia serije još uvek ćuti a za Android sam neodlučan. HTC M9 Android ili WP...pooojma nemam.
Kakav M9, bolje drljaj tu 1520. Ili M8..
 
Takodje sam razmisljao na ovu temu. I meni nekako ~250eu deluje suvise malo za 1520, ali sa druge strane kada pogledam ovo je treca godina egzistencije ovog uredjaja tako mozda i nije daleko od realne cifre. Ne bih mogao da ga prodam svakako. Jedino bih mogao pored njega da uzmem jos jedan. Nemam predstavu koji tacno bi to mogao biti. Za sada jedini potencijalni kandidati su mi nadolazeci Huawei Nexus ili opet Nokia u zavisnosti koja platforma ce biti na uredjaju koji ce izbaciti sledece godine. Ukoliko bih se odlucio za Android ne bih mogao da imam nista sto nije Nexus serije iskljucivo zbog cistog softvera. A kada bih se morao odluciti u ovom trenutku uzeo bih LG Nexus 5 kao sekundardni. Korektan uredjaj za ulozeni novac. Kod Windows Phone je drugacije, nema modifikacija originalne verzije.

Sto se tice naslednika, odnosno 940 XL ne znam sta moze ponuditi bolje u poredjenju sa 1520. Cak ce imati identicnu primarnu kameru, nikakav napredak na tom polju u poredjenju sa 1520. Procesor hoce biti jaci, ali opet ide u korak sa vremenom i nikakvo spektakularno poboljsanje. Autonomija cisto sumnjam da moze biti bolja s obzirom da je 1520 vec neko vreme vladar sto se tice toga. Prednja kamera ce biti jaca, ali i ova me sluzi sasvim korektno kada koristim Skype. Opet nesto sto mi nije znacajno poboljsanje. Takodje ne znam da li moze ponuditi nesto bolje od Nokia Rich Recording na audio polju. Sada kada bih uzimao telefon opet bih se odlucio za 1520 jer ce (pretpostavljam) imati daleko bolju cenu u poredjenju sa 940 XL, a nista losiji. Samo na papiru.
 
Evo jednog iskustva od sinoć. Dakle Denim sa GDR2, ume malo da srče bateriju. Koristim m. karticu od 16GB, Kingston, klase 10. Bilo je "mnogo" prostora na njoj, kao i na memoriji samog uređaja.

Koncert Smaka na Ušću, snimam UHD video, 25fps, Dolby 5.1, prvo na karticu, posle na memoriju telefona, jer me prvo prodala kartica (malo prostora za takav video i fotke), zatim memorija telefona, bila puna gotovo potpuno a na kraju i baterija....

Bilo je upozorenja tokom snimanja (koja su prekidala snimanje), tipa "low storage space", "SD card too slow" dok nisam batalio i prešao na memoriju telefona sve do "low storage" upozorenja i prekinuo kad baterija spala na 6%.

Eto dokaza da uvek važi staro pravilo da memorijskog prostora i jakog hardvera nikad dosta....u ovom slučaju, bez bar 32GB na m. kartici, što bržoj - ništa od posla.
 
Poslednja izmena:
Ljudi imam problem, od kako sam uradio neki od updatea, kada prikljucim slusalice one rade 6-7 sekundi i stanu bilo da je u pitanju pesma, video itd... Slusalice rade na tudjim telefonima i laptopu, ali kod mene nece. Takodje, mnoge druge slusalice imaju isti problem. Jedine koje mi rade su slusalice od nekog starijeg MP3 plejera, ali nemam pojma zasto bas one rade bez stajanja. Kapiram da mora da je nesto do softvera jer sve slusalice su radile na tudjim uredjajima. Zna li neko zbog cega je ovo?
 
Evo jednog iskustva od sinoć. Dakle Denim sa GDR2, ume malo da srče bateriju. Koristim m. karticu od 16GB, Kingston, klase 10. Bilo je "mnogo" prostora na njoj, kao i na memoriji samog uređaja.

Koncert Smaka na Ušću, snimam UHD video, 25fps, Dolby 5.1, prvo na karticu, posle na memoriju telefona, jer me prvo prodala kartica (malo prostora za takav video i fotke), zatim memorija telefona, bila puna gotovo potpuno a na kraju i baterija....

Bilo je upozorenja tokom snimanja (koja su prekidala snimanje), tipa "low storage space", "SD card too slow" dok nisam batalio i prešao na memoriju telefona sve do "low storage" upozorenja i prekinuo kad baterija spala na 6%.

Eto dokaza da uvek važi staro pravilo da memorijskog prostora i jakog hardvera nikad dosta....u ovom slučaju, bez bar 32GB na m. kartici, što bržoj - ništa od posla.

Sam cin snimanja koncerta je bzvz. Da je pravi fon, brikovao bi se u 20:00 i pustio te da uzivas na pravi nacin, a ne da gledas uzivo kroz ekran.
 
Tvoje mišljenje. Ja znam da jesam uživao u koncertu mada je ovde reč o fonu, u poentu snimanja bilo čega ne ulazim.
 
Mnogo sam snimak zauzima da bi snimio ceo koncert... Jedino neka 64 kartica da ne mislis, mada je i potreba za njom par puta godisnje :)
 
Znam, hteo sam da vidim kako sve to funkcioniše, malo kao da ga opteretim...:D i nije loše, sem to za mem. prostor. A ozbiljne kartice nisu jeftine uopšte...
 
Ja imam karticu od 32 GB klasa 10 i telefon ima 32. GB i taman sam knapiran sa prostorom
 
Kada vec pricate o koncertu mogao bi da padne i taj snimak ovde. Cisto da cujem kako zvuci sa 1520. Nisam snimao jos nista tog tipa i eksperimentisao.
 
@AgroUrban
Nazalost ne mogu da pomognem jer nisam do sada jos koristio slusalice. Ali procitah da izgleda postoji neka vrsta bug sa slusalicama i zvukom.
 
Imam problem sa mojom L1520. Malo pre pustio muziku sa yuotube i odjednom mi se telefon utisao tacnije vise se nista ne cuje kao zvucnik da je crkao. Ne reaguje ni na zvono samo vibrira uradio mu hard reset i isto kada stavim slusalice na slusalicama radi. Jel imao neko slicnih problema deluje mi dao da su crkli zvucnici
 
Fleshuj to ako i dalje ne radi znaces da je hw problem, sigurno. Kazes da na slusalicama imas zvuk znaci nije puko drajver sigurno. Ebay i zamena zvucnika ;) ako si dovoljno vest mozes i sam nije neka filozofija. Mogu da pohvalim kako su dobro lumie iz 2013 sastavljene, i prilagodjene servisiranju.
 
Poslednja izmena:
Nema sta da ga flesujem zvucnik je 100% odneo dam ga u win win na reklamaciju posto je telefon nov i pod garancijom. Jedino mi je smor sto cu biti jedno 20 dana bez telefona. Ne mogu da verujem da sam toliki baksuz. Predhodni telefon Lenovo mi je imao problema sa mrezom nosio ga 6 meseci, L 1520 sam kupio 30.03. I rikne mu zvucnik.
 
E ako je u garanciji onda je druga prica :) desava se , tehnika je too.
 
Pravo u centar....što jes - jes...treba priznati :D

Svi se preko Alti snabdevaju, ista roba i servisi, bar uglavnom. I ista politika.
 
Pa to je jedina garancija koja vredi nesto u ovoj zemlji, da je kupio u nekoj od onih prodavnica sa mnogo nizim cenama sudbina telefona bi bila dosta neizvesnija.
 
Upravo sam dobio sms da mi je odobrena zamena uredjaja, zao mi ovog modela jer je vrhunski ali wp me toliko nervira da uzimam najverovatnije opet android.
 
Nemam brate pojma veruj mi, gledao sam HUAWEI Mate 7 isto je 6" imaju ga na sajtu medjutim malo pre bio u radnji kazu nemaju ga uopste u ponudi. I gledao sam ovaj
http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiks...hz-4gb-64gb-13-5mpix-ds-5-0-sreb-4761752.html
Cak i da hocu ponovo da uzmem L1520 nema ga vise u ponudi, ostale Lumie mi se uopste ne svidjaju ni jedan model sem L1520 tako da one odmah otpadaju.
Kazu da je vracanje novca zadnje sto rade i velika je procedura, a da se cimam nemam zivaca. Za ovaj Asus to je to sto se tice cene, za huawei mate 7 bi trebalo jos dosta da doplatim, jos nista nisam odlucio, a ne daju mi se neke sipne pare preko onoga koliko sam platio L1520. Videcu od ponedeljka da razmislim jos malo.
 
Pisao sam sam ti i na drugom mestu, ovaj Asus je babaroga po mom ukusu, smeta mi što je nešto manji ekran...ja te skroz razumem što ti je pukao film za WP....ali cela stvar je gadno skupa, i Mate 7 i Asus, neću ništa da ti sugerišem, vidi sam. Sem da valja potrošiti sada što manje, toliko. Korektna ti je dilema, šta god da rešiš, nema sumnje :D
 
Poslednja izmena:
Ako neko prodaje ovaj fon dajte na PP za koliko cenite, prednost BG :) ocajan sam treba mi Lumia ili prelazim na droid :(
 
Nazad
Vrh Dno