Šta je novo?

Nokia 7 Plus

Dobar je,dobar je,radi brzo ii otvara apps identicno skooro kao osmica..

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
To ne bi trebalo da je moguce, jer osmica ima UFS 2.1 memoriju, onda nesto nije u redu sa osmicom.

Druga stvar je ako otvara app koja je vec u ram-u.
 
Skoro identicno radi,ma oba su instant brza,jeste osmica brza,al mi se ne cini da je toliko.

Evo baterije bukvalno svo vreme na 4G

bded74153eb61f484ca70d54518f1102.jpg
96f0feba7420bae8853c6a1165744ea3.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ubaci FB Lite umesto FB, imaces jos bolji rezultat.
 
Sta nije moguce od funkcija na Lite aplikaciji sto ima na full?

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Koliko ja znam, nista.
 
I mislim da ne moze u rotaciju ova lite

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pa lepo, za mesec i kusur ću se radovati novom androidu ili ću žaliti za starim.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Bilo je najavljeno da ce DP4 Android P biti objavljen do kraja juna, nesto nisam primetio da su objavili novi apdejt.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nisu još, ili čekaju ponedeljak zbog nekih problema koje su imali, ili planiraju da lansiraju zajedno sa julskim patchom.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Čačkao sam danas malo u Telenoru N7P, radi super brzo, poredio sam ga sa Note 8, nema neke razlike, izrada mu je odlicna, dizajn top, lezi dobro u ruci, a kamera i podesavanje bas bas dobro. Brzo i tecno radi, sve mu je super, ovako na prvi pogled.


p.s. Ovo je jedini pravi test i poredjenje kamera, a ne youtuberi koji namjestaju razultate: https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=9058&idPhone2=8505&idPhone3=8972 (izaberes telefon i vidis poredjenje do milidetalja, doduse, nemaju bas svi telefoni)
Na sajtu Telwnora nema ništa o ovom telefonu. Koja mi je cena na dve godine, to jest mesečna rata i da li imaju beli?

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Na sajtu Telwnora nema ništa o ovom telefonu. Koja mi je cena na dve godine, to jest mesečna rata i da li imaju beli?

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
Nadji u telenor temi,napisao sam tamo cene za total 2 i total 5...za ta 2 sam pitao u poslovnici i tamo ih uveliko imaju vec 7 dana bez obzira sto ih nema na sajtu,mogu se uzeti.
Za total 2 je cini mi se 33990,za total 5 je 24990 na 2 god,nisam pitao kako je preko telenor banke,to me ne zanima...ja imam jos isciganisani popust,tako da na ove cene ja oduzimam jos 10000

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nadji u telenor temi,napisao sam tamo cene za total 2 i total 5...za ta 2 sam pitao u poslovnici i tamo ih uveliko imaju vec 7 dana bez obzira sto ih nema na sajtu,mogu se uzeti.
Za total 2 je cini mi se 33990,za total 5 je 24990 na 2 god,nisam pitao kako je preko telenor banke,to me ne zanima...ja imam jos isciganisani popust,tako da na ove cene ja oduzimam jos 10000

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
Hvala. Idem sutra da se raspitam.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Ljudi moze neko na garaniciji da proveri koji je serviser ovlascen za ove Nokije?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Pojavio se danas i na telenor sajtu, standarno malo veca cena od realne
 
Uzeh ga danas kod Telenora. Nema ga na sajtu, ali ga ima u ekspoziturama. Ne razumem zašto.

Ima hajpa oko ovog telefona, rekao bih. Mnogi se kunu kako je najbolji od svih iz tog cenovnog ranga. Nakon nekoliko sati igranja i podešavanja osećanja su mi pomešana, dobro ide s lošim, kao i uvek.

Prvo dobre stvari. Ekran solidan, boje zasićene i izražene, rekao bih solidna crna boja, ali osvetljenje je prosek a ne postoje ni podešavanja zasićenosti boja. Brz je. To mu je najveća vrlina. Izgleda lepo, u ruci se materijal čini vrlo kvalitetnim, ima malo i težine, nije od pet grama kao plastikaneri. Tasteri su solidni, fp reader odličan, brz i rekao bih vrlo pouzdan.

A onda i loše stvari. Zvučnik. Solidno bučan i isto toliko solidno lošeg zvuka. Na najjačem podešavanju izražena distorzija. Neke igre zvuče grozno na njemu. Motor za vibraciju je veoma slab. App za kameru je problematičan. Prvi utisci u vezi fotografija se još nisu slegli, ali je sam app problematičan i kada pokušam da pogledam sliku koju sam napravio - blokira i daje samo crn ekran. Pokušaću još da čačkam podešavanja i vidim o čemu se tu radi.

E sad, verovatno su ljudi ljuti na mene jer ne vrištim od sreće i ne padam u nesvest od oduševljenja. Meni se ovo čini kao solidan telefon, vrlo brz, vrlo lepe spoljašnjosti, ali sa nekim manama preko kojih teško prelazim. Zvuk i praznina Android One platforme su me prilično rastreznili. AndroidOne je propuštena prilika, kao kolač bez ukusa. Nema tu ničega, prazan i siromašan, sa minimumom podešavanja. I čak sa takvom platformom Nokia ne uspeva da napravi stabilnu kameru koja bi radila kako treba. I jedna od mojih omiljenih igara, koju sam pokretao na svim prethodnim telefonima, neće da startuje. Inače, da dodam, izlaz za slušalice je prilično dobar.

To su mi samo neki prvi utisci i oni se mogu i promeniti kasnije , tokom intenzivnog korišćenja telefona, naravno. Ima, mislim, više dobrih nego loših odlika.

Zna li neko može li da se uspešno instalira Gcam na ovaj telefon i da li je neophodno da se telefon rutuje da bi to čudo proradilo?

Sent from my G3221 using Tapatalk
 
Jel je u Telenoru singlSIM kao u mts-u?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja koliko znam samo su hibridi...nisam ni znao da imaju i singl?

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Eeee to je vec krs...odustajem od ovog modela.
Hvala @pretomator
 
Onda moze biti i da je hibrid.
Aj molim te slikaj tu ladicu samo gde stoje kartice...izvini sto te smaram i cimam :)

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka
Nema potrebe da slikam, ne mogu da stanu dve sim kartice. Sad mi trenutno tel i nije pri ruci, ali ionako ću morati da ubacujem kartice pa ću još jednom da proverim.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Ma čim stoji - tamo gde je dualsim i u opisu da radi samo sa Telenor karticama to je singleSIM kao u mts-u.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno