Šta je novo?

Nokia 6600 vs SE S700

tesa

Slavan
Učlanjen(a)
08.09.2004
Poruke
206
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pokusavam da vidim da li se isplati da za 100€ predjem sa Nokie 6600 na Sony Ericsson S700.

S700 ima ekran rezolucije 320x240 sto mi zvuci veoma dobro. Takodje ima kameru od 1.3 MP sto je prakticno duplo bolje od 6600.

Najvise me brine da S700 ne bude imao nesto od onoga sto 6600 ima a sto mi je veoma bitno:

- Da li telefonski imenik ima za svaku osobu mogucnost unosenja svih mogucih podataka ukljucujuci i slicicu?
- Da li postoji kalendar sa razlicitim vrstama alarma i podsetnika?
- Da li je moguce instalirati neki program kao sto je to veoma jednostavno kod 6600?
- Ima li S700 neki dobar web browser kao sto 6600 ima Operu?
- Programe za 6600 sam pisao u MS Visual C++ uz dodatak koji se besplatno skida sa nokia developer sajta. Da li je neko probao da napise neki programcic za S700 i da li mu je uspelo da mu to proradi i na samom telefonu?

Ako neko misli da postoji bilo sta sto Nokia 6600 ima a S700 nema, neka slobodno napise :)
 
S700 nije symbian telefon. Samim tim na njega ne mozes instalirati C/C++ aplikacije. Mozes instalirati samo Java aplikacije...

E sad sta je tebi vaznije znas samo ti...
 
skaarj je u pravu.
A kako si ti pisao programe za symbian kad ne razlikujes symbian OS od obicnog samsung proprietary (valjda se tako nekako zove) OS-a?
 
vizionar je napisao(la):
skaarj je u pravu.
A kako si ti pisao programe za symbian kad ne razlikujes symbian OS od obicnog samsung proprietary (valjda se tako nekako zove) OS-a?

Nisam previse radoznao da jurim sve telefone. S700 nikada uzivo nisam video, kao sto nisam video mnoge telefone. Video sam samo specifikacije na netu iz kojih se mnogo toga moze saznati, ali ne ovo sto sam gore naveo.

Programe za Symbian sam pisao samo da bih video sta sve moze da se uradi. To mi vise nije toliko bitno. Znacilio bi mi ako bi mi neko ko ima S700 rekao da li on ima sve od onoga sto sam nabrojao. Narocito ako dobro poznaje i 6600 pa da uporedi.
 
Poslednja izmena:
dobro ga isprobaj pre nego što ga kupiš... kapiram da telefon cilja na segment ljudi koji vole da su drugačiji od ostalih više nego što su im značajni funkcionalnost i kompatibilnost, zato i ima karakterističan dizajn, bode oči ekranom - koji sumnjam da je funkcionalan kao onaj na 6600 iako je veći, i ima OVOLIKI otvor za kameru, da se jasno vidi čemu će da služi ponajviše svom vlasniku.. Ja u životu ne bih menjao 6600, pogotovo što S700 ima memory stick kartice mislim, gde još i za to da se otvaraš, a diskutabilno da li ćeš učiniti korak napred ili nazad.

Sa druge strane, ako ti se telefon stvarno sviđa, voliš predefinisan softver i ne mnogo slobode u korišćenju uz čudan dizajn i dobru kameru, što da ne? Zaboravi sve što sam gore napisao, S700 će ti vršiti funkciju sigurno.
 
Što reče user Sikili, " u svetu postoji samo jedna marka telefona, Nokia i to model 6600", sve ostalo su kopije. Ali je zaboravio da doda, da ti uz telefone s operativnim sistemom treba i antivirusni softver.
 
nidza je napisao(la):
Ja u životu ne bih menjao 6600, pogotovo što S700 ima memory stick kartice mislim, gde još i za to da se otvaraš, a diskutabilno da li ćeš učiniti korak napred ili nazad.

Upravo se toga i bojim. 6600 imam od trenutka kada se pojavio. Potpuno sam se navikao na sve dobre osobine koje on ima tako da moram da pazim da se ne prevarim. Zato i trazim drugo, objektivno misljenje.

Izgleda da cu na kraju ipak morati da nadjem nekoga ko ima S700 da mi ga preda u ruke na petnaestak minuta. Kako stvari stoje, izgleda da mi se nece uciniti superiornijim.
 
Ako pređeš sa 6600 na S700, nešto ćeš dobiti, nešto izgubiti... U mnogim stvarima S700 je zaista bolji od 6600: ima fenomenalan displej, odličan mp3 plejer sa stereo zvukom, odličnu kamericu koja pravi fotke koje su upotrebljive i "za papir", radio... Dakle, bogato opremljen,ali ipak "običan" telefon. Doduše, ovakav paket opreme u velikoj meri nadoknađuje nedostatak operativnog sistema, ali verujem da će vremenom početi da smara kao i bilo koji drugi običan telefon. Zato bi najbolje rešenje bilo da svoje interesovanje u budućnosti "okreneš" nekako prema modelu Nokia 6630...
 
Poslednja izmena:
borab je napisao(la):
Što reče user Sikili, " u svetu postoji samo jedna marka telefona, Nokia i to model 6600", sve ostalo su kopije. Ali je zaboravio da doda, da ti uz telefone s operativnim sistemom treba i antivirusni softver.
Tacno tako. Ja, recimo, ne mogu da zivim bez AV-a.
 
borab je napisao(la):
Što reče user Sikili, " u svetu postoji samo jedna marka telefona, Nokia i to model 6600", sve ostalo su kopije. Ali je zaboravio da doda, da ti uz telefone s operativnim sistemom treba i antivirusni softver.

:D :D :D :D :D

i firewall i antispyware verovatno... ;)

i ne zaboraviti gumene rukavice da virusi ne pređu na vlasnike. :)
 
Vrh Dno