Šta je novo?

Nokia 6.1

Nokia 6.1 TA-1043, problem sa zvučnikom, ne znam da li je hardverski ili softverski, izobličen je u niskom i srednjem opsegu, viber notifikacija, ona druga, baš uočljiva. Zvuk je sav nekako izobličen, pun šuma, preterana upotreba noise gate. Snimanje zvuka preko rekorder aplikacija, probao nekoliko, takodje očajan.
Ostalo je sve super.

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nokia bas ima probleme sa zvukom na odredjenim aplijacijama i to na vise modela.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
koje oznake imaju EU modeli ovog fona?
Nasao sam nesto na XDA ne znam da li je tacno...

Number, RAM/Storage, SIM support, Region, Other
TA1016, 3/32, single, USA,
TA1043, 3/32, dual, Russia Middle-East Asia, (edit: and EU)
TA1045, 3/32, dual, USA,
TA1050, 3/32, single, UK Aus,
TA1054, 4/64, dual, China, Not Android one, No play store, Lens not branded
TA1068, 4/64 , dual, EU,
TA1089, 3/32, dual, India,
 
TA-1054 kinesku verziju ne kupujte koliko god dobra cena bila. Ne radi OTA update, zaglavljeni su na 7.1.1. iz novembra 2017. bootloader ne moze da se otključa. Inače je telefon skroz funkcionalan, odlično radi, malo mi je čudna verzija androida, veoma je siromašan sa podešavanjima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Kako mislis siromasna s podesavanjima?8.1 mislis? Ti imas evropsku verziju 6.1?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Fali mu dosta opcija, kod mene je bio kineski TA-1054. Vibraciju na primer mozes samo da ukljucis ili iskljucis, nista vise od toga. 7.1 je bio na njemu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
koje verzije ne dobijaju ažuriranja osim kineske? na nokia support forumu ima korisnika iz UK koji se žale na isto.

možete li napisati koje verzije vi imate ovde, osim ta-1043 za koju znamo da je ok.
 
TA-1043 verziji ces dobiti ako telefon kupujes u radnjama u Srbiji kao sto su WinWin, Gigatron i slicni (moj kupljen u Winwin-u).

Takodje ovaj telefon ima par verzija firmware-a (iz nekog razloga vise nego drugi Nokia telefoni) i neki su problematicni i kasnije dobijaju update-e. Moj je 2_22E i to je najbolja verzija jer mnogi problemi se desavaju na A i B verzijama FW-a (vecina prijavljenih problema za ovaj fon je na ovim verzijama) .

Do sada svaki update je stizao bez zakasnjenja i obicno na E verziju FW-a stize medju prvima.

Tako ako uzimas kod nas u radnjama (za KP nisam siguran) dobices verziju sa kojim neces imati problema i brzo ces dobijati update.
 
Pozdrav!
Vidim da se pojavio u Telenoru ovaj model, sta mislite da li je vredan kupovine? Kako deluje u ruci jel nije puno glomazan i komplikovan za rukovanje?
Hvala..
 
Pozdrav!
Vidim da se pojavio u Telenoru ovaj model, sta mislite da li je vredan kupovine? Kako deluje u ruci jel nije puno glomazan i komplikovan za rukovanje?
Hvala..

Ja ti mogu dati neki nagovestaj uporedjujuci ga sa mojim starim telefonom Honorom 7 lite.

Honor ima 5.2" ekran i po velicini je tek nesto manji od Nokije iako ona ima 5.5". Inace sam i birao telefon da je slicne velicine kao Honor jer sam i sa njim imao ponekad problema ako ostane u dzepu i hocu da sednem. Honor iako je malo tanji i par mm kraci telefon, bio mi je dosta klizaviji jer je zaobljeniji i laksi telefon.

Sobzirom da je (Nokia) u pitanju blok aluminijuma prilicno dobro lezi u ruzi ponajvise zbog malo "ostrijih" ivica sa strane koje se "urezu" u ruku i sprecavaju klizanje. Znaci nije ultra ugodan za drzanje zbog tih ivica ali sa druge strane imas osecaj sigurnosti dok drzis telefon u ruci. Za izradu ne moram da ti pricam nista jer nosi status da je "izradjen kao tenk" i tu na crtu moze da izadje i najskupljim telefonima (koji koriste staklo za poledjinu cija zamena moze da kosta kao ove dve nokije...)

Da li je vredan kupovine, to zavisi od tebe, sta ocekujes od telefona (najbolji procesor za najmanje para, kvalitet izrade/kamere/zvuka, softversku podrsku, kvalitet ugradjenih delova/kontrola kvaliteta, sve nabrojano...), sta radis na telefonu (samo razgovori i drustvene mreze, igrice, puno slikanja, razvoj aplikacija tj development, poslovna upotreba...). Ja sam Nokiju izabrao zbog izrade, velicine i softverske podrske a treba mi za net, Viber, poslovni mejlovi, razgovor...ali ima jeftinijih/boljih telefona ako ti treba bolji procesor, baterija, kamera...Sa cenom nije bas konkuretna a cena je visa najvise zbog same izrade tj postupka izrade i upotrebljenih materijala.

Sto se tice ponude u Telenoru, po obicaju su naduvali cene pogotovo u jeftinijim paketima gde telefon kosta kao u WinWin-u ali ako imas neki veci paket onda je ok.

Ako imas jos nekih pitanja tu smo da odgovorimo.
 
A sad jedno pitanje sa moje strane.

Ko koristi Wi-fi direct, za razmenu fajova velikom brzinom, verovatno ste primetili da Nokija ne podrzava slanje fajlova out of box preko Wi-fi direct (primanje radi ok). Ovo nije propust Nokije vec samog Android One/pure Android sistema (svi Pixel telefoni). Da pojasnim: nema opcije da se fajl posalje preko wi-fi direct (ugradjenog klijenta) iako telefon podrzava ovu tehnologiju i fajlovi se samo mogu primati. Obrazlozenje sa Googlove stane je da telefon podrzava protokol ali da korisnika ima izbor da sam instalira klijent za slanje koji zeli.

E to je problem. Ja nisam uspeo da nadjem ni jedan klijent koji salje direktno preko Wi-fi Direct protokola, znaci druga strana ukljuci wifi direct opciju, ja izaberem fajl i kazem da posalje preko Wifi direct, telefoni se povezu i fajl se posalje velikom brzinom (tako smo zena i ja radili medjusobno, Honor 7 lite <-> J5 2017 <-> Lumia 640, svi vec imaju ugradjene klijente). Vecina programa sa Google prodavnice radi na principu da program mora biti instaliran na oba telefona (neprakticno), uprarivanje ide preko bluetooth-a/lokacije/koda a tek onda sam transfer preko Wi-fi-ja ili u gorem slucaju net-a.

Da li je mozda neko naleteo na neki program koji samo daje podrsku za slanje?
 
Sto ne probas preko Ftp servera preko nekog file explorera. Recimo ES file explorer to radi lepo.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Sto ne probas preko Ftp servera preko nekog file explorera. Recimo ES file explorer to radi lepo.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk

Znam i za tu opciju ali to opet zahteva da ja kreiram ftp server a druga strana mora da instalira nesto sto moze da se nakaci na taj server (browser ne racinam kao elegantno resenje) sto se opet svodi da svako kome zelim nesto da posaljem mora nesto da dodatno podesava/instalira.

Da ne bude zabune, zena i ja vec koristimo Mi Drop za sharing jer je ipak elegantnije od ftp servera (saljem tacno sta zelim, nema browsinga po direktorijumima da nadjem sliku/fajl) ali voleo da omogucim pravi Wi-fi Direct kako bi i sa ostatkom porodice lako mogao da delim fajlove a da oni ne moraju nista dodatno da podesavaju zato sto ja koristim cist Android a oni vec imaju tu opciju omogucenu i medjusobno dele fajlove elegatno kao da ih prebacuju preko bluetooth-ta.
 
Znam i za tu opciju ali to opet zahteva da ja kreiram ftp server a druga strana mora da instalira nesto sto moze da se nakaci na taj server (browser ne racinam kao elegantno resenje) sto se opet svodi da svako kome zelim nesto da posaljem mora nesto da dodatno podesava/instalira.

Da ne bude zabune, zena i ja vec koristimo Mi Drop za sharing jer je ipak elegantnije od ftp servera (saljem tacno sta zelim, nema browsinga po direktorijumima da nadjem sliku/fajl) ali voleo da omogucim pravi Wi-fi Direct kako bi i sa ostatkom porodice lako mogao da delim fajlove a da oni ne moraju nista dodatno da podesavaju zato sto ja koristim cist Android a oni vec imaju tu opciju omogucenu i medjusobno dele fajlove elegatno kao da ih prebacuju preko bluetooth-ta.

el ima bar za direkt stampanje, zenin samsung A5 radi bez greske
 
Ja mislim da ima opcija za stampanje.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Sto se tice slika, mogi se stampati iz ugradjene Photos aplikacije (nisam licno probao a vidom da ima opcija). Za tekst verovatno zavisi od aplikacije gde se otvara odredjen tip dokumenta.
 
Ja na 7 plus imam ugradjen nekakav default Print klient.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pojavio se u Telenoru 6.1 model.Ok cenu ima,uz paket od 2300 rsd kosta 6K.Ima ga i u beloj boji.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima boljeg izbora za taj novac kod operatera, doduse ne kod Telenora, nista specijalno nije, sto se mene tice trebalo bi to dosta nize za jedan low-midrange fon.
 
Pa obzirom koliko je bolji i brzi u radu od standardne sestice nije da ne vredi. Dosta je jaci taj chipset 630 od 450.

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
 
Pre 2 godine sam za manje od toga uzeo P9 Lite u Vip-u.

Nokia 6.1 ima bolju izradu, softver, podrsku i kameru. Po meni, za dve godine razlike, nije dovoljan napredak. U Vipu Mi A2 koji je za klasu bolji moze da se uzme za slican novac.

To bi bila dobra cena za 6.1 Plus, za obican model mislim da je mnogo. U Indiji i Kini je X6(6.1 Plus za globalno) jeftiniji od A2, ovde 6.1 kosta isto kao A2, ne ide..
 
Poslednja izmena:
Xiaomi ih polako davi, gube pozicije po svakom modelu.
 
Kao sto sam i ranije rekao, cena je visa najvise zbog nacina izrade i samih koriscenih materijala. Isto vazi i za N7 Plus. Ako ste primetili novi 6.1 Plus a i nezvanicno 7.1 Plus imaju staklena ledja i mislim da je tako sa svim x.1 Plus modelima.

Ne isplati im se vise da prave telefone iz jednog parceta aliminijuma, lakse staviti staklo pa ako jos razbijes eto dodatne zarade za Nokiju.
 
Sta koristite od zastitnih stakala?

Na aliju sva stakla kao da izlaze iz iste fabrike.
Svi se reklamiraju kao 2.5D ili jos gore kao 5D ali ni jedno nije zaobljeno staklo, svi su klasicna sa ravnom ivicom. Ona malo kvalitetnija imaju full glass glue dok su jeftinija sa cuvenom mrezicom i lepkom samo po ivicama.

Da li je neko od vas nasao staklo koje je stvarno zaobljeno po ivicama i gde se nakon stavljanja ne javljaju dcepovi/linije vazduha po ivicama (takozvani Halo effect).
 
Meni izgleda zvučnik "prosvirao"! Ne znam da li je sw ili hw, onaj drugi bing kod viber notifikacije je sav izobličen. Našao sam neku app koja testira zvučnike, test tonovi, i sve je bezveze do 3000 Hz. Inače, od kada sam kupio tel zvuk je sa puno šuma i prevelikog noise gate-a.

Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
 
Ne znam, meni je zvuk sasvim normalan isto kao na Honor 7 lite mozda je malo glasniji. Preko zvucnika ne slusam muziku, nisam ni na jednom telefonu tako da ne znam kako se ponasa u nekim ekstremnim situacijama, ali kod ovih uobicajnih stvari kao sto su notifikacije nisam primetio da nesto krci, probija ili je izobliceno naprotiv sve je ok. Probao sam na najgoasnije tu Viber notifikaciju isto sve ok.

Ima li neko neki info za zastitno staklo?
 
Pegaz,gde si uzeo telefon,jel od nekog operatera ili preko oglasa?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
U WinWin-u 29999 din i kupon od 3000, tada je na oglasima bio oko 250€ dok je kineska varijanta sa 4GB rama bila nesto jeftinija.
 
Nazad
Vrh Dno