Šta je novo?

No video

amdpower

...on thin ice...
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruke
3,823
Poena
325
Danas instalirao svez win11,sa ms sajta posle restarta izbacio da nema slike,komp radi ali slike nema,menjao kabl,graficku,vadio ram,menjao mu mesta,dal je ploca otisla???
Cpu ryzen 3 1200f
Asus a320
Kingston a2000
Napajanje bitfenix formula.
 

Prilozi

  • IMG20230217233813.jpg
    IMG20230217233813.jpg
    211.1 KB · Pregleda: 41
Za pocetak izvadi bateriju sa ploce i ostavi ga koji min tako, pre toga naponski kabel istekan i par puta power dugme stisni da izvuce struju iz kodezatora. Kada vratis bateriju ovaj put idi nov win instalirati bez onih suvisnih dodataka ukljucivanja u rufusu samo prve tri stavke. Na cist win koji nema net samo drajvere za cipset i graficku nista drugo ne diraj. Rufus i novi win spremi na nekom lap topu i isto tako skini drajvere na lap topu ili racunaru ako imas drugi. Bitno je da racunar koji radis nema izlaz na net.
 
Proveri reaguje li na Caps Lock, pa onda probaj

Windows key + Ctrl + Shift + B i sacekaj malo
 
Vec sam probao,ali nista od instalacije,nema slike,probacu opet.
Kad je izbacivao sliku,pali mi se svetlo na misu,kad nema,nema ni svetla.
Evo sad se upalio instalirani sistem,videcemo nadalje.
 
Poslednja izmena:
Sa rx560 radio racunar bez problema,sa rx580 opet isto,ista ta rx580 je godinama radila bez problema,probana u drugom racunaru sa starijem intelom,nema problema.
Ili se nesto zestoko zabagovao bios,vidim ima noviji ali je beta,ili nemam pojma sta je.
Evo isti sistem na intelu isto radi bez problema,probao reinstalaciju na oba,kod mene na amd instalira se ide restart,plavi ekran i zamrzne,kod intela instalira se,pokrene restart,plavi ekran prilikom restarta i pokrene sistem.
 
Update biosa ako ima noviji za tvoju plocu. Naravno ako je moguce dovesti racunar u stanje da bude operativan toliko vremena da prodje instalacija novog biosa.
 
Vraticu rx 560 s njom nije bilo problema,samo mi nje jasno odakle sad problem?

Jedino beta,ovaj prezadnji nije beta ali taj je kod mene.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-02-18 at 13-21-17 PRIME A320M-K|Motherboards|ASUS Global.png
    Screenshot 2023-02-18 at 13-21-17 PRIME A320M-K|Motherboards|ASUS Global.png
    54.8 KB · Pregleda: 33
Onda nemoj nista dirati, jesi mozda radio ono sto sam ti reko da izvadis bateriju sa ploce da resetuje kompletan bios?

Nemoj stavljati beta bios da ne bi napravio vise stete nego koristi.
 
Jesam ali ima problem kad vratim rx580.
 
Jel imas mozda dual bios na grafickoj, pa da ga pomeris na drugu stranu dugmence od one na kojoj je sada? Mada mi je cudno ako je radila normalno sto je poludela?
 
Koje je napajanje, možda oslabilo pa 580 neće da pokrene?
Edit, videh koje je napajanje, vrv nije do njega.
 
Dual bios,isti je u oba moda,mada sam pomerao dugmence da nije njen bios poludeo,ali nije kod intela radi normalno.Kod mene je novije Bitfenix formula 550w,kod intela moje nesto malo starije BeQuiet 500w s kojim je rx580 nekad radila zajedno.
Meni lici na problem s plocom.
 
Ponovo vadio bateriju,i dalje rx580 u njemu,izbaci mi ovaj ekran,kad idem restart,pokrene sistem,evo instalirao drajver za plocu i opet isto,restart,crn ekran,nema slike,kompjuter radi.
Inace u usb je ubodena tastatura i mis,ne dve tastature kako pise.
 

Prilozi

  • IMG20230218112252.jpg
    IMG20230218112252.jpg
    225.6 KB · Pregleda: 29
  • IMG20230218142205.jpg
    IMG20230218142205.jpg
    489.5 KB · Pregleda: 31
Da ti nije upala prasina u PCI slot na maticnoj, izvadi karticu pa izduvaj slot a na kartici uzmi pa konektore prebrisi sa obe strane sa nekih alkoholom i ostavi da se osusi.
Stvarno cudan problem.
 
Ma sve sam to uradio,rx560 radi na tom slotu.Sve sam blizi instalaciji biosa,kakav da je,od ovog je bolji,dok ne izbace finalni.
 
Probaj ne moze biti gori od ovoga sto je sada instaliran. Ako nista drugo bar znas da ploca radi jer da ne radi ne bi se sporadicno ukljuciivala. I ne znam koje drajvere stavljas ali ako si vise puta probao jedne te iste probaj da skines ili ove zadnje sto su izasli neki dan ili neke starije koje nisi pre toga koristio.

Ovo ti je sada trazenje igle u plastu sena, ides redom i ispobavas sto je logicno i sto nije logicno pa na kraju nesto ce da uplai. Cak i najgluplja ideja je u ovom slucaju ipak ideja i koliko god da je glupa probaj jer nikada ne znas sta ce da resi problem.
 
Drajveri nisu jer ih koristim duze vremena,bios mora da pokaze bez sistema i drajvera a to ne radi,probao sa ramom,menjao mesta kablovima za napajanje graficke,mada 560 radi,rx580 radi na drugom,po meni problem maticna,zasto i kako,mozda asus.
 
Promeni drajvere, izadji iz sigurne zone i misljenja e nije to problem. Problem moze da bude bilo sta i nikada ne odbacuj mogucnost da nesto nije problem. Bukvalno sumnjaj na sve.

Ako kazes da u intel masini imas drugo napajanje i tamo radi graficka probaj da zamenis napajanja.
 
Mislim sa za kratko vreme nije moglo da oslabi napajanje,niti u samom windowsu graficka vuce vise struje od rx560.
 
Uradicu sutra,sve to lepo skockano,mora sad da raskupusam.
 
Ne moras nista da rasturas, samo raskaci kablove sa jedne masine i sa druge povadi konektore i iz intel masine prikljuci na ovu ryzen ali nista ne vadi nego samo kablove prespoji od svega.
 
Nije do napajanja,,vratio rx560,krenulo i opet mrak.
Ostaje samo bios.
Cini mi se da je po slikama lik imao probleme sa istom plocom,probao i ja da otkacim tastaturu i misa i da pokrenem racunar ali bez promena.
 
Poslednja izmena:
Odradio bios,restart,bios,namestio da butuje,restart i opet isto,mrak.Crkla ploca a radi.
 
E bas si se usrecio, nista sada kupi neku najjeftiniju pa to ti je to. Sr*nja se desavaju.
 
Bios je ok,samo nema promena,zaboravio sam da pomenem da od pocetka problema kod restarta nema onog bip!
Strah me da nije cpu.
 
Upalio ga,instalirao drajver za graficku,restart i blokada,ugasio rucno,upalio,pokrenuo sliku,sistem,oper restart da probam,i oper isto,nema slike i dalje nema onog bip.
 
Zato kada se uradi bios update sva podesavanja se resetuju, pa tako je moguce da ti je post signal ugasen pa da mora da se ukljuci ponovo.

Da ne bi bacaio pare bezveze na kupovinu nekog dela, bolje odnesi u neki servis da oni odrade sve da vide sta je problematicno pa da znas sigurno. Ovako moze da bude svasta. Probaj da izvadis jedan ram a drugi da ostavis da vidis da nije ram problem, pa onda zameni stikove.
 
Nazad
Vrh Dno