Šta je novo?

No Rest for the Wicked

Oborio i ja Warricka sa double hand sword-om. Mislim da sam propusti par lokacije jer nisam nasao neke pecine koje sma gledao na gameplayu, pa sam mislim mogao biti i snažniji da sam ocistio mapu malo bolje.


1713906747093.png

Sam bos nije težak. Mislim da ga mogu sada uzeti bez da primim 1% dmg. Ali ono sto mi je mnogo smetalo (mozda sto je padalo cesto i ispod 20FPS):

-Nekada rolla koliko puta pritisnem a nekada rolla dok se boje ne rastope. Kliknem dva puta a on rolla 5 puta.
-Treba mu dva dana da se heala. Kako sam gore pisao, gameplay je brz i ovako spor heal je turn off. U borbi sam bio siguran da sam se 4 puta healao a onda vidim samo jednom. Ako me neko ruzno pogleda, heal se prekine.
-Kombo tipki roll + attack nekada vidi samo jedno od to dvoje. I stotinu puta sam stajao kao panj ispred bossa jer nije uradio ono sto sam klikao.

Opet, moze biti do niskog FPS-a pa je sve traljavo, ali je "junak" cesto radio ono sto ja nisam zadao.

Sa druge strane, boss je zanimljiv. Napadi nisu linearni i skriptovani kao u drugim igrama. Znaci chain napada jeste skripta, ali se prilagodjava mojoj lokaciji. Ako sam blizu sredine mape, idu pojedinacno napadi. Ali ako me odgura do "zida", idu brzi lancani napadi da se ne mogu izvaditi nema šanse. Ako znam koji ide naredni napad, ne mogu ja reagovati na njegov prvi pokret, sklonit se u stranu a da on mase kao da sam ja na staroj lokaciji. Vec se boss konstantno okrece meni i jedini nacin da ga ga dobijhem s ledja jeste kada se desavaju teski napadi kada se on zakuca u zemlju ili "umori" pa imam vise vremena. Sto trazi konstantni roll i sve je zapravo u stamini.

Ne znam da li se mogu vratiti nazad ali sam mislim profulao poveci komad mape jer su skoro svi bili dosta jaci od mene keda su ga savladali. Overall, i kod bossa se vidi da su ulozili dosta truda, dosta sitinih detalja i situacija. Najvise mi je smetao nizak FPS da tacno vidim sta se desava ali dobro, nadam se da ce srediti.
 
Pustili su poll kod developera na twitteru i na discordu, 46.6% je glasalo za performance pa onda za Inventory managment/QoL nekih 34%.. Tako da se znaju prioriteti trenutno.U medjuvremenu je bio patch nocas opet ..
 




Za sad ne tako pozitivna iskustva. Jako lose performanse. Cekat cu ipak narodnjaka da se proba prvo.

Can't rebind keys
Can't pause the game
No UI scaling
No ultrawide support (Only showing 16:9 options for me)
Can't exit the game
No DLSS support

Few of minor things adding up to a lot of frustration and disappointment.

Mislim da to sto igra ne moze da se pauzira nece biti promjenjeno. To je inace tako u svim souls igricama osim Sekiro. Al da performanse u prvom build-u lose al vec nekolika prva patcha dosta bolji rezultati. U svakom slucaju previsoke sistemske zahtjevnosti za ovaj tip grafike.
 
Igra ce biti co-op tako da iz tog razloga se isto ne moze pauzirati.
 
To je meni glupo da kad igraš SP igru sa opcionim Co-op nemaš mogućnost za pauzu.
Elden Ring isto nema (nije imao), ali su skontali da kad uđeš u Help tada je igra pauzirana pa napravili ljudi lepo mod.

Igraš sam private sesiju ima pauze, napraviš co-op game e tu nema pauze. To se jednostavno implementira nije neka nauka.
 
Obzirom da se healaš hranom iz samog menija, pauziranje bi bilo advantage u borbama. Mislim da im je to filozofija igre, ne nuzno nemogucnost.

Elem, debeli oslobodjen.

1713966419876.png

Moze li neko spoilat lokaciju na kojoj se nalazi bilo koji drugi šešir osim ove pecurke. Strasno me nervira. U sakramentu nema niko da prodaje. Ni one sestre.
 
Obzirom da se healaš hranom iz samog menija, pauziranje bi bilo advantage u borbama. Mislim da im je to filozofija igre, ne nuzno nemogucnost.

Elem, debeli oslobodjen.

Pogledajte prilog 439638

Moze li neko spoilat lokaciju na kojoj se nalazi bilo koji drugi šešir osim ove pecurke. Strasno me nervira. U sakramentu nema niko da prodaje. Ni one sestre.
Ja sam imao neku glavu od jelena isto dugo.. 😂 Tek tamo oko 15levela krece malo "ozbiljniji loot", tako da izdrzi.Imas one daily questove tu obicno ima neki quest sa sesirom/glavom kako god.
 
Ja sam level 8 a i dalje imam double hand sword koji sam nasao u prvih sat vremena. Bio sam i na istoku i na zapadu mape nekoliko puta ali nista konkretno. Sad sam u kanalizaciji. Loot je trenutno jako slab. Inace mi i ovaj build sa double hand macem izgleda fail. Jaaaako je usporio. Zamahnem dva puta i lik stoji ispred neprijatelja najmanje sekundu. Nije stamina, imam nju vec samo.. freeza. Mogu samo po jednom zamahnut i onda roll back. Strasno me nervira. Mislim da je duble sword bolja opcija.
 
Moram da im platim ovo! Kako se lako zaradi kada izbacis kvalitetan proizvod, ili unajmis Glenn-a da bude PR igre :p
 
LVL8 nije neki gameplay pa moje komentare treba uzeti sa rezervom. Mozda je igra nakon toga krš. Ne pratim streamere i desavanja de mi ne spoilaju. Jedino sam morao pogledati kako sam uspio profulati podzemlje sa otrovnim drvetom.

Zadnji put me ovako neki RPG zgrabio misli BOTW. A nadjem podzemlje kod Asmongolda. Kontam lik je iskusan a ja levat za ovakve igre. I lik u gradu kupi maci, ode upgrade u odradi upgrade starog maca.
1713989599996.png

Ma kontam dobro ovo meni ide.. lol. Inace inventory je iz zelde.
 
Poslednja izmena:
Ja sam level 8 a i dalje imam double hand sword koji sam nasao u prvih sat vremena. Bio sam i na istoku i na zapadu mape nekoliko puta ali nista konkretno. Sad sam u kanalizaciji. Loot je trenutno jako slab. Inace mi i ovaj build sa double hand macem izgleda fail. Jaaaako je usporio. Zamahnem dva puta i lik stoji ispred neprijatelja najmanje sekundu. Nije stamina, imam nju vec samo.. freeza. Mogu samo po jednom zamahnut i onda roll back. Strasno me nervira. Mislim da je duble sword bolja opcija.
Ne znam kako da ti napisem a da ne spojlujem.Imaju i vidu da je Early Access sve nelogicnosti i sumnje koje imas su posledica toga.U principu jedini savet koji imam trenutno je da se drzis samo oruzja i nadogradnje grada da bi vendori u gradu krenuli da ti daju nove iteme.Itemizacija tj drop itema mislim da nije bas izbalansiran u toj pocetnoj fazi, zato sam dao neku slobodnu procenu da tek oko levela 15 krenes da razmisljas o gearu.Dosta faktora utice na ceo build cak i gemovi, tako da mislim da trebas da razmisljas samo o damage-u oruzja u toj pocetnoj fazi.I kacenja novih Rune-i na oruzje, da ih testiras koje su dobre koje ne.Nadogradnja grada je jako zamorna zbog spawn vremena drveca koja iseces(mislim da imaju 4 ili 8h cooldown + svaka nadogradnja grada(tj vendora uglavnom) ima od 1-4h cooldown time dok se ne upgrade-uje.)
 
Jesil uzeo Falstead Daraka? Ja mogu zadati jedan udarac i rollat nazad. Dva mozda ali mi se jako tesko braniti. Nikakav kombo ne mogu odraditi koliko sam spor. Pogledao sam tutorial da vidim da li je moja greska, ali lik ima double sword i mnogo je brzi.

Vratit cu se po njega kad malo ojacam.
 
Poslednja izmena:
Jesil uzeo Falstead Daraka? Ja mogu zadati jedan udarac i rollat nazad. Dva mozda ali mi se jako tesko braniti. Nikakav kombo ne mogu odraditi koliko sam spor. Pogledao sam tutorial da vidim da li je moja greska, ali lik ima double sword i mnogo je brzi.

Vratit cu se po njega kad malo ojacam.
Pa njega pustis da se umori posle 2-3 udarcapa ga onda udaris.Nisam imao nekih problema al ja sma tu dosao sa mislim 17-18 levelom..jer sam jurio da upgradeujem grad.
 
Tako i radim ali kada udara štitom 4-5 puta, ne mogu rolati dovoljno brzo da me ne udari. Drugu fazu sa onim njegovim "zmijama" nisam ni igrao. Mogu se provuci sa dovoljno hrane pa da se stalno healam ali nije to poenta. Pokusavam da mu udjem u tempo ali cu onda i ja sacekati do 17-18 pa mu se vratim.
 
Izasla su dva patcha. Jedan veci jedna manji. Ovaj zadnji je trebao poboljsati performanse. Da probam kako ide kad ono..

1714180733863.png

Oprema nista posebno.

1714180880951.png

Ovaj put ga iz prvog pokusaja uzmem. Sad vidim da sam gino zbog nestrpljenja i sto sam radio mali dmg pa je trajalo. Druga faza je jos laksa.

Sto se performansi tice, overall su mi iste, ako ne i losije ali kod njega su mi sada 2x bolje. Moram sam se boriti na 1080p. Sad sam ga uzeo na 4K.

Evo hotfix 5 i ovaj zadnji 6:



 
Nazad
Vrh Dno