Šta je novo?

No Man's Sky

Ej, pa povoljna je igra na KP koliko vidim, ni blizu onih 59€. Samo 40ak
 
Još nijedna reč o igri, samo frame rate...

Inače, mislim da se stepen kolektivnog hejta svega na planeti bliži maksimumu. Ne može mnogo dalje.

Izlazak igara bi trebalo da bude u najmanju ruku lepo i opušteno iskustvo, pa ko šta voli, a to se pretvorilo u hajku na developere i kao da je konstantno neko ratno stanje.

Izlazak igara je stresna stvar danas :D.

Pritom bez trunke respekta za one koji to prave. Bukvalno svaki član svakog foruma kao da je najnapredniji game developer na svetu.


Razapinju čoveka, a igra još nije ni izašla. Nebitno šta ja mislim o samoj igri, ali tačno se vidi taj tabloidni mentalitet koji je zavladao u svim medijima.

Sad se prenelo i na ljude, očekuju to, a i sami se tako ponašaju.

Kao da se samo čeka da baš ti presudiš nečemu na svojoj tastaturi.


I to kroz frame rate testove. Umesto da edukuju ljude i pokušaju da objasne pravu vrednost igara kroz priču o suštini .


Kao masa sa vilama i bakljama se ponaša ceo svet.

Ništa ovo nije bolje od onih koji kreiraju članke o starletama npr.

Isti pristup, mi smo napisali, nebitno je šta ko misli, ali udrite samo po komentarima i sa hejtom, samo klikćite.


I jebali vas sve (ne vas, drugovi moji sa bencha) :D frame rate, image quality i rezolucija zajedno.

Svaka ti ka NJegoševa:D U potpunosti se slažem.
 
Cph5qnGW8AEyXqL.jpg:orig

:D Pustara prepuna kiselinske kise... But it's home.

Za sada nemam puno zamerki, na framerate nisam nijednom obratio paznju [jer je totalno stabilan].
 
Svi review-eri ozgleda čekaju PC verziju ali čini se da niko nije preterano oduševljen igrom. Ocene su oko 5/10.
 
Plejstejson lajfstajl magazin je dao devetku, Forbes je ocaran igrom. Realno, igra je vrh ukoliko ne igras igre vec trazis nesto da te malo opusti posle stresnog dana na poslu. Veoma je soothing experience, sto bi rekli Ameri.

Imas retrospektivu kako je nastala igra, zamalo da je otkazu zbog poplave u studiju. Da nije bilo Sony podrske igre ne bi ni bilo. Zato su izabrali susni mesec avgust, pred izlazak velikih PS eksluziva da probaju nesto da zarade na ovoj polueksluzivi. Kako stvari stoje, igra se odlicno prodala. Na redditu PS fanboji su podigli review megatred koji ima preko hiljadu komentara. Jel znas kada bi imali toliko komentara da je obicna indie igra u pitanju? Nikad.

Mislim da ce i PC verzija krljavo da radi, verovatno jos gore kada se uporedi sa snagom hardvera.
 
Ma ja samo trazim izgovor da ustedim 40e, ali me igra istovremeno jako intrigira. Hoću prvo da vidim kako pirat radi na RX 470 ...
 
Imas vec GoG verziju, radi na 100+ fps-a na moju konfu sve ultra, stucanje postoji kojeg nema na PS4. Ucitavanje tekstura u daljini je tu isto kao i na konzoli (onako u tackicama). Generalno samo veci fps, cak ni grafika nije nasminkana nesto.
 
Meni grafika izgleda ogavno, bar tamo gde sam se ja stvorio :D, a kretanje lika kao da je gusenica milimetar iznad zemlje (kontam FOV), ali ne kažem to u lošem smislu iako zvuči grozno. Samo prvi utisak nakon 2 min igranja, sutra ću se više družiti sa njom.
 
Imas vec GoG verziju, radi na 100+ fps-a na moju konfu sve ultra, stucanje postoji kojeg nema na PS4. Ucitavanje tekstura u daljini je tu isto kao i na konzoli (onako u tackicama). Generalno samo veci fps, cak ni grafika nije nasminkana nesto.

Imas srece, mnogima igra nece ni da startuje na PC. TotalBiskvit je port uporedio sa Arkham Knight. Naravno to je ocekivano, ko ne zna da optimizuje za platformu za koju primarno rade igru (PS4) sasvim sigurno nece optimizovati za PC. Lepo je sve to, dobra ideja ali bre ovi ljudi su radili mobilne igre pre NMS. To je kao sad ja da uzmem da pravim AAA igru, ne ide...
 
Poslednja izmena:
Imas srece, mnogima igra nece ni da startuje na PC. TotalBiskvit je port uporedio sa Arkham Knight. Naravno to je ocekivano, ko ne zna da optimizuje za platformu za koju primarno rade igru (PS4) sasvim sigurno nece optimizovati za PC. Lepo je sve to, dobra ideja ali bre ovi ljudi su radili mobilne igre pre NMS. To je kao sad ja da uzmem da pravim AAA igru, ne ide...

Kapiram, kada je totalno random i individualno onda je bas neiskustvo, mada opet probao i na i5 4460/r9 380 sa medium detaljima slicni rezultati. Da li je razlog to sto imam starije nvidijine drajvere nemam pojma. Ili je mozda cak i steam verzija samo problem ? Ipak je ovo bio GoG.



E sada ono sto me odvlaci od konzole sa NMS je mnogo fluidniji gameplay sto prouzrukuje daleko brze trcanje, skupljanje resursa, listanje kroz meni. Recimo kada uporedim PS4 i PC port, i prvu tutorial "misiju" da se opravi brod, na PC-u to uradim skoro preko 2x brze. Naravno frejmovi su frejmovi ali opet ne preporucujem konzolasima da se oprobavaju na PC-u, mozda sada malkice zalim za PS4 kopiju.
 
SONY: PlayStation 4

Trebali ste otvoriti posebnu temu.. Ili moderatori da je naprave pa prebace sve ove postove..
 
kod mene na video recenziji igra je dobila 7.5/10 i to je puna kapa
 
Nazad
Vrh Dno