Šta je novo?

No Man's Sky

Mene su pokusali da rascerece na SK, ali nisu slusali sta sam im govorio pre 2.5 godine. Besplatna nadogradnja za VR Playstation i Steam VR, pre Beyonda. Sve besplatno, ane moraju vise da daju nista za dz i zasto je igra 59.99 eur i zasto branim ovu igru od pocetka? Zato sto su endzin i algoritmi u njemu malo umetnicko delo, zalog za buducnost, Asimov SCI FI estetetika, Hello radi konstantno na njoj i inteligentno dodaju sadrzaje kako comunity zapoveda.

https://www.youtube.com/watch?v=zUGZYh2HxHM
 
Vec sam poceo da sumnjam da radis za Hello Games
 
Vec sam poceo da sumnjam da radis za Hello Games

Ma neee :) Posle svog sranja koje su sebi natovarili na vrat, danas posle 2 godine su se iskupili za sve sto im se desilo. Jednostavno, art style je vrhunski, ispao iz Asimov i Segan knjiga i taj kod iza sto pokrece celu igru je stvarno genijalan i fleksibilan da sa njim mogu da rade sta pozele, sto ce i da rade u buducnosti. Ja cu opet ponoviti, ova igra je zalog za buducnost i sto rece Sean, sve ono sto smo kao klinci mastali o kosmosu gledajuci u zvezde, delom se nalazi u NMS.
 
Ok ubedio si me da je kupim.
 
I ja isto razmišljam da uzmem, ali me brine da ne bude još jedan grindfest. U zadnje vreme sam uzeo nekoliko ovakvih igara i sve batalio zbog grinda. Doktore, kako stoji ova igra po tom pitanju? Molim te pogledaj ovaj video pre nego odgovoriš, jer je u njemu, imo, lepo objašnjena razlika između sandboxa (koji mi se ne igra) i open world igre.
Video:
 
I ja isto razmišljam da uzmem, ali me brine da ne bude još jedan grindfest. U zadnje vreme sam uzeo nekoliko ovakvih igara i sve batalio zbog grinda. Doktore, kako stoji ova igra po tom pitanju? Molim te pogledaj ovaj video pre nego odgovoriš, jer je u njemu, imo, lepo objašnjena razlika između sandboxa (koji mi se ne igra) i open world igre.
Video:


Ne ocekuj od ove igre Star Citizen, Elite, Freelancer. U igri postoji sistem sakupljanja elemenata po planetama koje posle ubacujes u masinu i njihovim kombinovanjem dobijas nove materijale koji ti omogucavaju da dalje gradis i apgrejdujes, a da bi tu masinu napravio moras da juris opet te elemente po planeti. Ne dobijas sve na gotovo, tako da grinda ima i bez njega neces moci. U igri mozes da biras: Normal, Survive, Permadeath, Creative i Multiplayer. U Creative ti je sve otvoreno. Sve se generise dok se kreces i tu je caka, sto ne znas na sta ces da naletis.
 
Uzeo sam Elite, ali i to je teški grind. Hvala u svakom slučaju Doktore.
 
Zato postoje narodne verzije pogotovo za ovakve igre za koje je tesko preko videa zakljuciti kako ce ti leci :)
Skines probas, ako ti se svidi kupis i kraj.
 
Uzeo sam Elite, ali i to je teški grind. Hvala u svakom slučaju Doktore.

Sto kaze Grunt, skini narodnu pa probaj, a mozes da sacekas Beyond koji ce multi dodatno unaprediti. Vec sada postoji gomila klanova po planetama sa vec izgradjenim bazama, pa mozes i to da precesljas preko reddit sajta za NMS i da vidis kako sve to izgleda, a imas i Galactic mapu sa kordinatama gde se ko nalazi i sta je ko otkrio. Svi zajedno grindaju, grade baze i posle izgrade flote i osvajaju sisteme. Mislim da ce NMS u tom segmentu da se razvija najvise (meni bi bilo super da ovo razviju u pravcu EVE, s tim da motivisu jos vise igrace da krenu da prave svoje svetove sa gradovima; bukvalno sa upgrade laserima mozes da menjas izgled planete), a Beyond je samo pocetak i sve je besplatno. Samo jos da ubace neke jump gejtove da moze da se preleti dosta sistema sa jednim punjenjem motora, a sve to uz razumnu cenu ili neku kombinaciju elemenata.

Npr, pre nekih mesec dana sam igrao multi i povezem se sa nekom ribom i kao sta cemo, ajde da izgradimo neku bazu. Krenuli da gradimo i napravili par zgrada, ona kao moram da idem. Ok, te zgrade su ostale u tom sistemu i pre neki dan udjem opet u multi i odem tamo da vidim sta se desava, neko drugi uzeo, dogradio te zgrade i sada ih koristi :)
 
Poslednja izmena:
^ Znaci generalno koliko sam uspeo da te shvatim, igra ima perspektivu na duze staze ? Nije ono propali projekat pa da je MP mrtav sa minijaturnom bazom igraca ?
 
Nisam znao da ima narodna verzija. Elite se igra preko njihovog servera. Bila je neka beta da se proba, delovalo mi je ok pa sam uzeo. Ne kajem se, ali smori posle nekog vremena. Ista stvar i sa Division i Mount & Blade. Prazno do bola, misije glupe ko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* i još se ponavljaju.
 
Pa niko te ne tera da ih otvaraš sve odjednom. Na kraju krajeva, ako želiš da ih otključaš, napravi si brod koji skače 30-40 ly i sa kojim možeš da uradiš šta trraže od tebe, to zaista nije neki preterano velik problem.

Sada je do novca mnogo mnogo lakše doći nego pre zahvaljujući rudama i kopanju istih, pa samim tim sve je mnogo lakše.
 
Uzeh i ja, trenutno je 50% popusta, 2000 i nesto dinara nije strasno pa da probamo...
 

3 velike nadogradnje

1. MMO: Revidiran je ceo MMO sistem oko povezivanja igraca, a i sadasnji sistem je bio odlican
2. Puna VR podrska: Oni koji su probali su odusevljeni
3. Ovo je i dalje misterija, ali vecina na redditu nagadja da bi mogle da budu velike promene u generisanju planeta koje bi trebale biti jos raznovrsnije i atraktinije, izgradnja velikih gradova sa drugim igracima...
 
Cek ovo je free update ? Sutra bih je pazario sa izgovorom zeni da se igra dete :) To istrazivanje po svemiru i no-loading sletanja su nesto sto bi bilo zanimljivo pa i isplativo ovde :) Po ovome sto vidim igra ce biti mozda najkompleksnija u ovom zanru sto je +, mozda bi bilo i predobro sto se nadam da je update/dlc free ?
 
Cek ovo je free update ? Sutra bih je pazario sa izgovorom zeni da se igra dete :) To istrazivanje po svemiru i no-loading sletanja su nesto sto bi bilo zanimljivo pa i isplativo ovde :) Po ovome sto vidim igra ce biti mozda najkompleksnija u ovom zanru sto je +, mozda bi bilo i predobro sto se nadam da je update/dlc free ?

Svaki update do sada je bio free, tako i ovaj. Sada je igra na popustu. Za mene je ovo SCI FI 70 u najboljoj formi i sa art stylom boljim od svih onih graficki prenabudzenih igrica.
 
na ps4 je 15e ali je dosta lose ocenjena... ali ima podrsku za vr i najavljen je mp od 14. avgusta.. sacu i ja da uzmem
 
Poslednja izmena:
Na uk 15.99 £. Ja sam upravo instalirao ali nemam sad vremena da probam

IMG_20190810_125509.jpg
 
Poslednja izmena:
na ps4 je 15e ali je dosta lose ocenjena... ali ima podrsku za vr i najavljen je mp od 14. avgusta.. sacu i ja da uzmem

Ocenjena je lose pre dve godine kada se pojavila a i njihovim nespretnim izjavama sa kojima su sebi navukli bedu na vrat. Od pre godinu dana i NEXTa, NMS je potpuno druga prica i igra je bukvalno zalog za buducnost. Komad genijalnog programiranja, posvecenosti i zdrave konekcije sa velikom bazom igraca.
 
Nazad
Vrh Dno