Šta je novo?

No jailbreak for IOS 6.1 :(

Kidence

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
6,782
Poena
545
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600X @ 4.7 ghz - Freezer 34 eSports
Matična ploča
MSI B450 Tomahawk MAX
RAM
Kingston 4x8GB @ 3600mhz
GPU
ZOTAC 1080Ti 12GB
PSU
Corsair CX750
Kućište
RAIDMAX F01 ARGB + 2x Artic P12 RGB + 3x Raidmax ARGB
Monitor
MSI MPG ARTYMIS 273CQR 27'' 1440p
Miš & tastatura
Cooler Master MasterKeys CK352 + CM Devastator 3
Laptop
Acer Nitro 5
Mobilni telefon
OnePlus 8 12/256 green
Pametni uređaji
Garmin Fenix 6X PRO
Pristup internetu
  1. Optički internet
Danas naleteh na ovo,pa me zanima vase misljenje....

iOS 6.1 softver koji bi trebao da izadje najkasnije na proleće(verovatno kad i iPad 5 i iPhone 5S) će biti prekretnica u svetu Jailbreak-era. Ovaj put Apple je odlučio da podvuče crtu, i da već dugo poznat exploit, koji se "vuče" kroz sistem još od iOS 4, popravi, tojest da ga uklone.

Da li to znači da više neće biti jailbreaka?

Odgovor koji Vam dajemo je nažalost DA.

Nema više Cydie, Customizinga, Tema i ostalih stvari na koje smo navikli. Inače ovo je potvrdjeno od strane ion1c hakera koji je pomagao oko jailbreaka za iOS 5, koristeći baš ovaj exploit. Dok su on i grupa hakera testirali iOS 6.1 beta 1, koji spremaju JB(verovatno je ceo Dev-team uključen) primetili su da je Apple uklonio ovaj "nesostatak", a evo šta su rekli:

There must have been some change of guard at Apple.iOS6.1 adds again tougher protections although public JB community hasn’t broken iOS6 yet.

Poslednji Jailbreak, koji će verovatno biti upisan u istoriju je iOS 6.0.1.

Sta mislite,da li je ovo istina...???
 
Sve moze da se krekuje, samo je pitanje vremena.
 
Pucali su sebi u glavu ako bude ovako.
 
I ja se slazem...mislim da ce dosta izgubuti ako ne bude JB-a...
 
Je l' imate podatke uopste koliko se uredjaja JB-uje? Mislim da je neka mizerija od ukupnog broja, tako da ne verujem da ce mnogo izgubiti. Al' sto se nas ovde tice svakako da ce biti ****** ako se JB onemoguci.
 
Pa ne bih rekao da je bas mizerija...ali ajde...Ja verujem da svaki korisnik koji zeli da iskoristi svoj iPhone ili iPad maximalno jailbreak-uje svoj uredjaj...
 
da Apple može da spreči jailbreakovanje uređaja, on bi to još davno uradio... mogu samo da se trude da zatvore sve sigurnosne propuste, a na hakerima je da pronalaze nove "rupe"

Je l' imate podatke uopste koliko se uredjaja JB-uje?
ranije se govorilo o 10% uređaja
 
Poslednja izmena:
da Apple može da spreči jailbreakovanje uređaja, on bi to još davno uradio... mogu samo da se trude da zatvore sve sigurnosne propuste, a na hakerima je da pronalaze nove "rupe"

Ne sumnjam da ce drugari odraditi jb :) ,odradili su i za iOS 6.01 samo sto nije za siroke narodne mase... :( a verujem da ce im sve biti teze da pronadju rupe...
 
Poslednja izmena:
Pucali su sebi u glavu ako bude ovako.

Upravo suprotno, Apple zavodi "red" i Appleu to moze da koristi. Ispade taj JB najneophodnija stvar, jes malo sutra, jedina prava "svrha" JB-a je neplacanje aplikacija, sve ostalo je cista zaebancija tj nepotrebno budzenje koje rade ljudi koji to vole.
 
Stvar je jednostavna - ako voliš customizing uzećeš android, u suprotnom moraćeš da se pomiriš da ti uređaj radi onako kako je apple zamislio i tačka.

Sve moze da se krekuje, samo je pitanje vremena.

Šta ti znači JB za iOS6.1 ako se na njega čekalo kao za krekovanje ps3? Kroz 5 godina će izaći iOS11 i skoro nijedna aplikacija ti neće raditi na 6.1, kao što sada svaka aplikacija traži minimum 4.3. I ovo čekanje za JB za iOS 6 se previše odužilo, ja ne bih imao živaca za to.

Inače, što se tiče piraterije, mislim da je pitanje vremena kada će i google zatvoriti slavinu, već su ugasili mnoge dobre sajtove sa apk fajlovima, ali će uvek postojati način da se to izvrda zato što je android previše otvoren sam po sebi. Pokušali su sa zatvorenim sistemom (honeycomb) pa je to bio veliki promašaj, i onda su se opametili i nastavili po starom
 
Upravo suprotno, Apple zavodi "red" i Appleu to moze da koristi. Ispade taj JB najneophodnija stvar, jes malo sutra, jedina prava "svrha" JB-a je neplacanje aplikacija, sve ostalo je cista zaebancija tj nepotrebno budzenje koje rade ljudi koji to vole.

Auuu...ccccc... jb ne znaci samo to..nego konacni file manager,razne app za skracivanje nepotrebnih koraka do settingsa i drugih delova iosa.npr. toolbar na ekranu za on-off wifi,bt, location services,......jednostavno brzi rad sa vise korisnih opcija.JB pretvara Ios u user friendly OS.
 
Naka ubace Zephyr i NCSetings, ali u svojoj izvedbi i ne treba JB uopste. Isto mislim da JB u 99% slucajeva prvenstveno sluzi pirateriji.
 
Izgleda da ja spadam u onaj 1%, s obzirom da imam jailbreak, a sve aplikacije na iPhone-u su mi 100% legalne.
 
Auuu...ccccc... jb ne znaci samo to..nego konacni file manager,razne app za skracivanje nepotrebnih koraka do settingsa i drugih delova iosa.npr. toolbar na ekranu za on-off wifi,bt, location services,......jednostavno brzi rad sa vise korisnih opcija.JB pretvara Ios u user friendly OS.

iOS ima nacin kako barata s podacima i nije slucajno tako. Ako ti se to ne svidja, mnogo je lakse uzeti android nego zavisiti od JB-a. Ja nemam JB i ni jednog trenutka mi nije trebao, jer koristim iOS onako kako je zamisljen da se koristi, i mogu da kazem da nije dzabe tako.

Btw, GPS i WiFi se nikad ne gase, a ni BT ako ga koristis. Bateriju ne jedu kad se ne koriste jer je to iOS.
 
Pa drugari su odradili jb na iOS 6.0.1 samo sto koristi neke fajlove koji su u vlasnistvu Apple-a i ne smeju javno da ga objave...

Ne, nego ti treba apple developer nalog da bi potipisao aplikaciju za svoj UDID i onda se uredjaj jailbreakuje.
 
koliko se sećam, ni na androidu nije išlo bez dodatnih aplikacija, posle svakog flashovanja roma prvo sam skidao Astro File Manager, a za arhive sam morao da skinem alternativu (ES File Explorer), ili AndroZip File Manager.
Mada, otišli smo u offtopic. Kad smo već kod toga, Bozho, ne viđam te u zadnje vreme na forumu. Šta koristiš od telefona, jel još onaj čuveni Note 1 GTI? ;)
 

odgovorio bih mu ja odma da znam da ga stvarno interesuje ali znam da je redovan u ovakvim hate topic-ima. Ima gomila manje vise identicnih aplikacija kao sto je ova, ovu sam platio pa je koristim ako te interesuju neke free alternative evo par komada :

https://itunes.apple.com/us/app/idownloads-plus-download-manager!/id429648406?mt=8

https://itunes.apple.com/us/app/mymedia-download-manager/id348609711?mt=8
 
A da se potrudis da procitas o cemu se pise eventualno pa se tek onda pojavis sa nekim komentarom koji nema ama bas nikakve veze sa temom. ponovljeno je jedno 10 puta zato lepo polako nazad, iscitaj, promisli pa tek onda prste na tastaturu. i sta se desi na pc-ju kada otvoris sldprt fajl a nemas instaliran nikakav viewer?

Temu sam prvo procitao pa sam pisao odgovor. Ti si rekao da se attachment moze snimiti, ja sam ti pokazao da se iz Safarija ili Mail-a attachment ne moze snimati svaki attachment bez JB-a vec da zahteva external app sto nije neko elegantno resenje, ja licno retko nailazim na takve situacije, ali ima neko kome je to svakodnevna praksa. Na pcu barem mozes da ga download normalno, koliko sad videh na netu (nikad nisam probao) na PC-u nemas ni pdf viewer do 8-ice za koju sam siguran da ima built in pdf viewer.

Na App store-u pise 7 downloads, koliko sam shvatio po komentarima mozes da snimis 7 file-ova.
 
Evo kako izgleda skidanje attachment-a uz pomoc aplikacije Downloads lite koja je free iz stock Safari-ja :

bench2.jpg


Dakle definitivno je skidanje attachment-a, bez ikakvih problema, moguce na ne JB-ovanim uredjajima.
 
imam 4S 16gb sa ios 6.0.1, zanima me da li ima cydia za njega i kako mogu da ubacim. hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno