Šta je novo?

Nizak "score" u 3DMarku!!!

Kojo

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2004
Poruke
84
Poena
309
Ploca je Asus K8N, A64 NewCasle, 1GB ram-a, VGA ASUS v9570 (fx 5700), SATA HDD 160 GB WD... I pravi "samo" 8100 poena u 3DMark-u! Mislim da je to malo za ovakav racunar! Stavio sam nove drajvere, ali nema mnogo poboljsanja perfomansi! Ima li iko kakav prijedlog!
 
Jel grafika 128-bit ili 64-bit, tj. SE varijanta? Samo mi to pada napamet, jer sam ja na Bartonu sa 5700LE ali 128-bitnom imao oko 12700 poena...
 
Rezultat ti je ocajan za tu masinu. Ja sam sa mnogo slabijom + 5600 imao preko 11.000 Neznam kako bih ti pomogao; mozda da formatiras disk i odradis win ispocetka (moguce da ti se brljave neki drajveri.....).
 
Stvarno je veoma mali rezultat, ako sto je rekao i Proday istaliraj sve od pocetka i skine sa neta drajvere za sve sto imas u kompu ili ili kupi casopis Digidal, u cd-u ima sve sto ti je potrebno.
 
Proday je napisao(la):
Rezultat ti je ocajan za tu masinu. Ja sam sa mnogo slabijom + 5600 imao preko 11.000 Neznam kako bih ti pomogao; mozda da formatiras disk i odradis win ispocetka (moguce da ti se brljave neki drajveri.....).
Ma format uvek pomaze :crash:
Pitanje je da li covek ima 64-bitni FX 5700, sto je onda sasvim ok rezultat.
 
Pogledaj sta pise na kutiji od te Asus kartice (jos ako je Gamer Edition)..... 5700LE !
Kartica je za lovu koju si dao bas bezveze varijanta. Mogao si za te pare bolje da prodjes sa nekim drugim ali 128bitnim modelom. Ko je rekao 9550GE ?
 
Tacna oznaka graficke karte je ASUS v9570ge/td/256m/a! Na asusovom sajtu pise da je "memorijski interfejs 128-bitni"! Karta je sa 256 MB DDR-a i 8x naravno! Sad da li oni kontaju i na GPU nisam siguran, a bogami i nepise specificno za GPU!
 
Zasto mi je mnozioc 5x? Negdje mi u Windowsu pokazuje 2.2GHz, a u nekim programima pokazuje 1000MHz? Sta je tu reci? I gdje se moze mnozioc promijeniti? HT je na 4!
 
The Minister je napisao(la):
O kom 3DMarku se radi?

Nemoguce je postici 8100 poena sa FX 5700 bilo u 3D Marku 03,05 te ostaje samo 2001SE..
 
Stvarno dosta los rezultat za A64....
I ja sam mislio da je 2001
Mislim, taj rezultat imaju neki jos pre 2-3 godine, a on ga ima na novom a64 kompjuteru.
 
Stoji da je rezultat izuzetno nizak,ja sam imao vise sa GF4MX.Verujem da bi reinstalacija celog sistema pomogla,ali je cinjenica da ne treba ocekivati prevelike skorove sa ovom karticom,ipak je u pitanju 5700LE i to verzija sa 256MB na koju se stavlja sporija memorija nego sto ide na onu sa 128MB..U svakom slucaju je upgrade graficke preporucljiv i to na Radeon 9550 128bit ili ti4xxx..
 
A sta ako su mu setovanja u Biosu uzje***a pa radi kao copav?! CPU-Z ako imas i sve ces da vidis. Malo verovatno ali hajde proveri, tih 1000Mhz izazivaju sumnju ,) Za 2001 mu je bitan i CPU i memorija. Mora da predje 10k!
Nesto tu ne stima... :trust:
Kojo proveri Bios pa ako je sve kako treba, format C: ...
 
Flashovan bios i proradio je na 2200GHz! Score je sad 9900-11000, ali je lose i to! CPU-z mi je i pokazao da CLK nije dobar. Sistem sam reinstalirao nekoliko puta i isto! Drajver za A64 je sa CD-a maticne ploce!
 
E tih 11.000 je sad vec prihvatljivo za tu 5700le (sumnjam da ces nesto drasticno promeniti ubuduce sa njom ma sta radio).
 
Kojo je napisao(la):
Kako doci do boljeg skora?

U tvom slucaju jedino sa upgrade-om graficke,posto je ona koju posedujes previse spora za vecinu modernih igara.BTW,mogao bi povecati skor menjanjem razlicitih drajver,o/c i tweakovanjem sistema ali bi cela dobit bila mala i svakako neproporcionalna trudu.Kao alternativa ti ostaje da uradis ono sto sam savetovao sa pocetka posta..
 
Poslednja izmena:
Uz jos mali clock CPU-a i memorije + zatezanja timinga iste mogao bi da iscupas jos ako ti je vec do skora. Naravno i grafiku... A ovo ti je skroz realna cifra. Kao sto sam rekao preko 10k. Eventualno, poslusaj Optimusa ako nisi zadovoljan kako ti radi u igrama itd. ;)
 
Kojo je napisao(la):
Flashovan bios i proradio je na 2200GHz!

Pa onda je ovo svetski rekord, odma kod Paradigme na Top 10 :D

Sto se tice teme, stavi 66.93 drajvere i klokuj preko Rive grafiku, imaces dobar rezultat, za te drajvere tvrdim da su "najbrzi", tj. dobijaju se najveci rezultati u 2001SE...
 
ne bi trebalo da je na GE kartici 5700LE čip, ili je to Asus vešto prikrio na sajtu. Zar LE nema 64bitnu magistralu? GE verzija na sajtu ima 128bitnu, i za očekivati je još veći skor. Trebala bi memorija da joj je 3.6ns, prema tome, bar 500MHz DDR, a sve to bi na toj mašini moralo da dođe možda i do celih 14-15000, meni i dalje nije jasno...

ali za dlaku da uzmem jedan 9570GE, srećom nisam, još uvek nisam realizovao reklamaciju za moj R9550 kome nije bio ispravan TVout... Da dodam još 20€ za lošiju kartu, to bi baš bilo tragikomično... :)
 
Evo ja gledam sad u kutiju (zeleno narandzasto pakovanje sa nekim mindjusarem na slici) kartice Asus V9570 Gamer Edition ali verzija sa 128MB, i definitivno je LE varijanta u pitanju. 2208 bodova u 3DMarku03 - podatak sa kutije :d
 
Srga je napisao(la):
Evo ja gledam sad u kutiju (zeleno narandzasto pakovanje sa nekim mindjusarem na slici) kartice Asus V9570 Gamer Edition ali verzija sa 128MB, i definitivno je LE varijanta u pitanju. 2208 bodova u 3DMarku03 - podatak sa kutije :d

Da,da definitivno je covek ubo istu karticu o kojoj govoris.Primetio sam taj ASUS 5700GE koji je u stvari 5700LE,sto je dosta zbunjivalo ljude posto su navikli da Gamer Edition kartice ne dolaze kao oslabljene varijante,ali izgleda da ni to vise ne vazi.U svakom slucaju veoma lose performanse za ulozene pare,te bi valjalo izbegavati istu..
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno