Šta je novo?

nForce 730i ploche

activated1

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2004
Poruke
3,053
Poena
409
Asus P5N7A-VM

9036-box.jpg


CENA: ~ 85e

MSI P7NGM Digital

mb.jpg


CENA: ~80e

MSI P7NGM

p7.jpg



EVGA 113-YW-E115-TR

113-yw-e115-tr_xl_7.jpg


CENA: ~95eur

XFX n730i

XFXGeForce93001354x312.jpg



Trenutno nijednog modela nema na nashem trzhishtu.
 
Poslednja izmena:
Prodje mesec dana, al ja i dalje ne vidjam ove ploche u cenovnicima, zashto dobavljachi ne poruchuju ove ploche?
 
Poslednja izmena:
Verovatno zato sto im se ne isplati pored 780g. :smash:
 
Poslednja izmena:
Ma razumem te totalno. Nemaju kupce, integruse se najcesce uzimaju za Office primenu, a na Intelu je G35/45 sasvim dovoljan za to. Nisu svi HTPC entuzijasti. :D
 
Poslednja izmena:
Ove ploče su extra za igrarije na Mac OSX.
 
Hoće li neka od ovih kod nas? Ima ko kakvu informaciju?
 
Mislim da ko hoce sistem sa integrisanom grafikom najbolje resenje je AMD/ATI, zato sto su ploce+grafika mnogo bolje od ovih Intelovih resenja.
A ko zeli sistem sa integrisanom grafikom njemu procesor nije ni bitan...
 
Poslednja izmena:
Mislim da ko hoce sistem sa integrisanom grafikom najbolje resenje je AMD/ATI, zato sto su ploce+grafika mnogo bolje od ovih Intelovih resenja.
A ko zeli sistem sa integrisanom grafikom njemu procesor nije ni bitan...

Pa sad ja npr. imam Intel CPU, meni bi taman legla ovakva plocha, malo je verovatno da bi koristio integrisanu grafiku kao stalno reshenje, al u sluchaju prodaje grafike doshla bi super kao prelazno .

:type:
 
Mislim da ko hoce sistem sa integrisanom grafikom najbolje resenje je AMD/ATI, zato sto su ploce+grafika mnogo bolje od ovih Intelovih resenja.

Nisu Intelova resenja, vec je nV cipset, Intelova su daleko losija. Ovo je najbolje HTPC resenje za Intel platformu, koje je za dlaku bolje, ako ne i isto kao nV 8300 za AMD. AMD cipsetovi su na ovom polju druga liga, Flighte. ;)
 
Poslednja izmena:
Nisu Intelova resenja, vec je nV cipset, Intelova su daleko losija. Ovo je najbolje HTPC resenje za Intel platformu, koje je za dlaku bolje, ako ne i isto kao nV 8300 za AMD. AMD cipsetovi su na ovom polju druga liga, Flighte. ;)

Dobro, onda da lepo promenim u Flight2 ovaj username i da prestanem da se pravim da ne znam, taman sam se uziveo u ulogu Prostreeta :d, novog korisnika koji je zeljan novih saznanja, ali jos uvek ne zna dovoljno! :p

Sta 'oces da kazes colte, da Radeon 3300 ne valja ili da je losiji? :)
 
Mudro zboris Colte mudro zboris, samo vidis greota sto kod nas prle po usima sa cenama za Intel ploce sa Nvidia integrusama.

U svakom slucaju ko planira da ima normalnu graficku, a da mu ona integrisana na ploci tu sedi kao rezerva moze bilo koju integrisanu da uzme, ko zeli da koristi za rad HTPC onda definitivno Nvidia.

Pazi fora je u tome, da cu sa nV grafikom mozda i mocu da pokrenem neshto pa mi se nece toliko zuriti sa kupovinom dok intel/djubre integrushe vecinu stvari nece da pokrenu iako bi po specifikaciji trebale to da urade...
 
Pazi fora je u tome, da cu sa nV grafikom mozda i mocu da pokrenem neshto pa mi se nece toliko zuriti sa kupovinom dok intel/djubre integrushe vecinu stvari nece da pokrenu iako bi po specifikaciji trebale to da urade...

Razumem te potpuno, ali sto kazu ' ajd sad, za AMD imas sasvim lepe ploce koje nisu MicroATX vec fullATX i tu je Radeon 3300 cisto reda radi, sto uopste nije lose, meni ce tako nesto mnogo znaciti ubuduce jer sam imao bar 5 situacija gde dzedzim kuci bez graficke i ne radi mi komp dok cekam novu graficku. E sad za Intel procesore ne vidim takva resenja, a da je Nvidia grafika u igri, da kupis microATX plocu samo zbog integruse pa onda i da ti to utice na overklok procesora, to nekako nije najbolje resenje?? Ako gresim ispravi me :) Intel integrisana grafika je van svake price...
 
Poslednja izmena:
Razumem te potpuno, ali sto kazu ' ajd sad, za AMD imas sasvim lepe ploce koje nisu MicroATX vec fullATX i tu je Radeon 3300 cisto reda radi, sto uopste nije lose, meni ce tako nesto mnogo znaciti ubuduce jer sam imao bar 5 situacija gde dzedzim kuci bez graficke i ne radi mi komp dok cekam novu graficku. E sad za Intel procesore ne vidim takva resenja, a da je Nvidia grafika u igri, da kupis microATX plocu samo zbog integruse pa onda i da ti to utice na overklok procesora, to nekako nije najbolje resenje?? Ako gresim ispravi me :) Intel integrisana grafika je van svake price...

Ne greshish, Ja proshle god kad sam prodao 7900GT i vijao novu grafiku koristio sam ATI RageII sa 4mb chisto da imam komp (grafika gura 1600x1200 al nece 1680x1050 pa to ti je). Sa druge strane ove ploche guraj 400FSB bez problema,a mogu i vishe za moje E5200 je to puna kapa jer posustaje vec na 345 :smash:

A HD3300 je super grafika, drugar odigrao Crysis na CRT monitoru sa njom, on prezadovoljan :type:
 
Za takve "prodao sam graficku, sad cekam drugu" situacije, najbolje je imati neku low-end tipa 9400/9500, cisto da drzi vodu. Nema smisla uzimati integrisane samo zbog toga, kao sto rece ProStreet. :)
 
Poslednja izmena:
Jeste, dobijes "free", al' nemas sve mogucnosti full ploce. :)
 
Jeste, dobijes "free", al' nemas sve mogucnosti full ploce. :)

Razmisljao sam ja o tome o kupovini zasebne graficke, ali bi onda bolji izbor bio mozda 4550 ATI od 9400 Nvidie ne znam koja je razlika u ceni? Ali opet kada porazmislis da treba jos da das pare za nesto sto ce da stoji sa strane ne ide :) Tako da nije lose ko je u AMD vodama, bar tu ima Full ATX ploca koje imaju sve sto 'oces i PCI-E slotove i grafiku, i 5+1 fazu, i sve zivo za manje od 100 evra! :D
 
Razmisljao sam ja o tome o kupovini zasebne graficke, ali bi onda bolji izbor bio mozda 4550 ATI od 9400 Nvidie ne znam koja je razlika u ceni? Ali opet kada porazmislis da treba jos da das pare za nesto sto ce da stoji sa strane ne ide :) Tako da nije lose ko je u AMD vodama, bar tu ima Full ATX ploca koje imaju sve sto 'oces i PCI-E slotove i grafiku, i 5+1 fazu, i sve zivo za manje od 100 evra! :D

Ja sam chak i kupio takvu karticu, nV7300 koja je trebala da bash visi u fijoci, jedino shto je stgla crknua, al ni to nije trebao da bude problem jer je u garanciji, ali kad sam zamolio prodavca da mi poshalje fotokopiju garancije vishe se nije javljao...
 
Razmisljao sam ja o tome o kupovini zasebne graficke, ali bi onda bolji izbor bio mozda 4550 ATI od 9400 Nvidie ne znam koja je razlika u ceni? Ali opet kada porazmislis da treba jos da das pare za nesto sto ce da stoji sa strane ne ide :) Tako da nije lose ko je u AMD vodama, bar tu ima Full ATX ploca koje imaju sve sto 'oces i PCI-E slotove i grafiku, i 5+1 fazu, i sve zivo za manje od 100 evra! :D

Da, u pravu si za AMD. Na Intelu je druga prica. :)
 
Nazad
Vrh Dno