Šta je novo?

Nezvanični OS upgrade

petrovicivan

Slavan
Učlanjen(a)
25.10.2004
Poruke
131
Poena
320
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da li je neko radio patch sa kojim otključava upgrade na mašinama koje Apple više neće da podržava, nešto kao https://github.com/dortania/OpenCore-Legacy-Patcher
i da li radi posao?

Kod mene su iMac i Macbook 2017 i završili su sa upgrade-ima po zvaničnom kalendaru, ali ovi tipovi navode da je pitanje samo par drajvera koje su oni ručno ubacili i posle toga sve šljaka OK. Da li ima neko da je to ili slično probao?
 
@petrovicivan Probao sam ja i radi, programom praviš bootabilnu flešku sa najnovijim macOS i potrebnim drajvereima za nepodržani model. Vodi samo računa da izabareš odgavarajući model.
 
Testirano na:

Mac Mini 2010
Mac Pro 2008/2010
MacBook Pro 13" 2012
...

Procedura:
  • Skinuti najnoviji OCLP;
  • Izgenerisati OpenCore za mašinu za koju se sprema instalacija;
  • OCLP može da preuzme potrebnu verziju macOS-a (BigSur, Monterey, Ventura, Sonoma);
  • OC se potom kopira na EFI particiju boot USB diska i pravi instalacioni USB. EFI particija sa USB-a se bira kao boot device a potom OS installer;
  • Kada se OS najnormalnije instalira, OCLP će odraditi patching shodno hardveru;
  • OC se potom instalira na EFI particiju boot diska: HDD/SSD/NVMe i odradi se bless te particije da bude fedault boot decice.
  • To je to.

Za 2017 mašine savetujem Monterey, može i Ventura. Za sada izbegavam Sonomu, ali za prosečnog korisnika, dizajnera itd može i ta verzija.
 
Nazad
Vrh Dno