Šta je novo?

Next TV YE-58020GFSG5-4K

nestolex

Cenjen
Učlanjen(a)
17.08.2010
Poruke
713
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen7 5800X3D + LC Power CC-120
Matična ploča
ASUS TUF B550 Gaming - Plus
RAM
2x16Gb Kingston HyperX 3200Mhz CL16 DDR4
GPU
AMD Radeon Dual RX 6700XT, 12Gb, 192bit
Storage
V-Nand SSD M.2 970 Evo Plus 3.0 250Gb + SSD M.2 Adata Legend 1Tb 1200TBW 4.0 + WD Blue 1Tb + WD Blue 1Tb
Zvuk
SONICGEAR SPACE 3 Maroon 2.1 Bluetooth
PSU
FSP Hammer 600W
Kućište
CoolerMaster MB-511
Monitor
GIGABYTE 32" VA G32QC A-EK, 165Hz, 2560x1440
Miš & tastatura
Miš - Logitech G402 Hyperion Fury + Tastatura - MS Gaming ELITE C330
Ostale periferije
Podrum vina
Mobilni telefon
Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G
Pametni uređaji
Xiaomi Watch S1 Active
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Vaše mišljenje...

58-inčni Google Android pametni televizor,
YE-58020GFSG5-4K TV od 58'' / 147cm ekran sa ugrađenim satelitskim prijemnikom
Tehnologija displeja - Direct LED
Rezolucija - 3840 x 2160 px
Tip ekrana - Flat
4K Ultra HD rezolucija, odličan kvalitet slike
Portovi - HDMI x 3, USB x 2, CI
Potrošnja energije G klase
Wi-Fi i žični internet
Bluetooth podrška
App Marketplace
Netflix, Youtube, Amazon Prime i još mnogo toga...

ye-58020gfsg5-4k-58-147-ekran-uhd-4k-google-android-tv-4k-webos-televizyon-android-tv-led-ekra...jpg
 
Vidim da ga daju u MTS-u za o.k cenu.Interesuje me koji procesor je unutra i ram i rom memorija(koliličina)?
 
To sam se i ja nadao da će neko da odgovori pošto nisam našao nigde te podatke. A cena u MTS je stvarno ok...razmišljam se da ga kupim
 
Koji su uslovi da se uzme?

 
Koji su uslovi da se uzme?

Verovatno moraš imati neki od BOX paketa, ili makar internet paket, kako bi ga dobio kao "prateću opremu"...tako su mi rekli. Ja imam BOX3 i ako ga uzmem vezaću ga uz taj paket.
 
Vidim da ga daju u MTS-u za o.k cenu.Interesuje me koji procesor je unutra i ram i rom memorija(koliličina)?
Evo, dobio sam odgovor od tehničke službe sa Next oficijelnog sajta, pa kaže ovako:
- CPU x4 core 1,5GHz
- RAM 2Gb
- ROM 8Gb

Nisu naveli brzine memorije i ime procesora.
 
Ma za filmove kupis flesku od 128GB ili eksterni hard disk , ali 2GB memorije za danas mislim da je malo ali ne bi trebalo problema da bude za surfovanje po youtube aplikaciji
 
Teško da je to pun Android tv. Verovatno je verzija za tablet.
 
ali 2GB memorije za danas mislim da je malo ali ne bi trebalo problema da bude za surfovanje po youtube aplikaciji
За шта је 2 GB RAM-a на телевизору мало? Сасвим довољно. Па већина сертификованих андроид боксева долази управо са 2 GB RAM-a и раде без икаквих проблема.
 
Ma bez sest sa stodvaessest nista ;)
 
Da li je neko uzeo ovaj tv deluje mi kao ok ponuda....
Uzeo ga na kraju ja!
TV je ogroman i lepog dizajna, tanke ivice, a postolje sa nogama slično kao kod LG modela.
Ekran je D-LED i daje odličnu sliku, iako je svega 60Hz refresh rate.
Netflix fercera odlično, Prime TV isto tako....YT radi bez greške, ne koči. U zavisnosti kakav video izabereš, takvu ćeš i sliku imati :)
Uglavnom na YT odgledam koncerte, biram one koji su full hd ili 4k i prezadovoljan sam.
Daljinski je lepog dizajna, bez mogućnosti da pritisneš dva dugmeta odjednom jer su lepo raspoređena i slične komande su jedna pored druge. Brzo prebacuje sa jednog sadržaja na drugi (tipa sa Netflixa na HDMI ili YT...i obrnuto). Ima dosta toga da se podešava u Opcijama, pogotovo za zvuk i sliku, to još nisam ispitao sve do kraja....ali jednom rečju, za te pare i tu mesečnu ratu ja sam prezadovoljan. Nema potrebe da ubacuješ flešku da bi gledao filmove jer i sa 2Gb RAMa radi odlično.
Kažem...nisam još ispitao sve opcije, bukvalno sam samo kod slike podesio ono da bude najveća rezolucija i to je to. Verujem da ima dosta toga još da se proveri radi boljeg ugođaja ali ne žurim sa tim, ima vremena...
 
Uzeo ga na kraju ja!
TV je ogroman i lepog dizajna, tanke ivice, a postolje sa nogama slično kao kod LG modela.
Ekran je D-LED i daje odličnu sliku, iako je svega 60Hz refresh rate.
Netflix fercera odlično, Prime TV isto tako....YT radi bez greške, ne koči. U zavisnosti kakav video izabereš, takvu ćeš i sliku imati :)
Uglavnom na YT odgledam koncerte, biram one koji su full hd ili 4k i prezadovoljan sam.
Daljinski je lepog dizajna, bez mogućnosti da pritisneš dva dugmeta odjednom jer su lepo raspoređena i slične komande su jedna pored druge. Brzo prebacuje sa jednog sadržaja na drugi (tipa sa Netflixa na HDMI ili YT...i obrnuto). Ima dosta toga da se podešava u Opcijama, pogotovo za zvuk i sliku, to još nisam ispitao sve do kraja....ali jednom rečju, za te pare i tu mesečnu ratu ja sam prezadovoljan. Nema potrebe da ubacuješ flešku da bi gledao filmove jer i sa 2Gb RAMa radi odlično.
Kažem...nisam još ispitao sve opcije, bukvalno sam samo kod slike podesio ono da bude najveća rezolucija i to je to. Verujem da ima dosta toga još da se proveri radi boljeg ugođaja ali ne žurim sa tim, ima vremena...
Pozdrav, zanima me da li ima podrsku VESA za kacenje na zid ili koji god nacin kacenja?
 
Pozdrav, zanima me da li ima podrsku VESA za kacenje na zid ili koji god nacin kacenja?
Gledajući slike po netu izgleda da ima....lično nisam obraćao pažnju na to kada sam ga montirao pošto kod mene stoji na tv polici. Ajde, pogledam kada budem bio kod kuće...sada sam na poslu...pa javim!
 
Uzeo ga na kraju ja!
TV je ogroman i lepog dizajna, tanke ivice, a postolje sa nogama slično kao kod LG modela.
Ekran je D-LED i daje odličnu sliku, iako je svega 60Hz refresh rate.
Netflix fercera odlično, Prime TV isto tako....YT radi bez greške, ne koči. U zavisnosti kakav video izabereš, takvu ćeš i sliku imati :)
Uglavnom na YT odgledam koncerte, biram one koji su full hd ili 4k i prezadovoljan sam.
Daljinski je lepog dizajna, bez mogućnosti da pritisneš dva dugmeta odjednom jer su lepo raspoređena i slične komande su jedna pored druge. Brzo prebacuje sa jednog sadržaja na drugi (tipa sa Netflixa na HDMI ili YT...i obrnuto). Ima dosta toga da se podešava u Opcijama, pogotovo za zvuk i sliku, to još nisam ispitao sve do kraja....ali jednom rečju, za te pare i tu mesečnu ratu ja sam prezadovoljan. Nema potrebe da ubacuješ flešku da bi gledao filmove jer i sa 2Gb RAMa radi odlično.
Kažem...nisam još ispitao sve opcije, bukvalno sam samo kod slike podesio ono da bude najveća rezolucija i to je to. Verujem da ima dosta toga još da se proveri radi boljeg ugođaja ali ne žurim sa tim, ima vremena...
Ok druze hvala na odgovoru :D P.S samo nam reci koji model si uzeo :)
 
@ Nema potrebe da ubacuješ flešku da bi gledao filmove jer i sa 2Gb RAMa radi odlično@
kakve veze ima Flash Usb sa 2 Gb rama od Tv-a?
 
Pozdrav svima. Nakon desetak dana upoznavanja sa TV-om iz naslova moram reći da sam veoma zadovoljan ukupnim utiskom koji uređaj ostavlja. Na internetu apsolutno ni jedna recenzija ne može da se pronađe za ovaj TV osim jednog nemuštog video klipa na turskom jeziku ali mnogo toga može da se sazna sa sajta proizvođača, na stranici sa tehničkim specifikacijama ali ne iz pomenutih specifikacija nego iz preko 370 komentara koje su ostavili uglavnom zadovoljni kupci. Dosta njih je kontaktiralo proizvođača i na taj način dobilo određene informacije pa tako saznajemo da je u TV ugrađen LG panel (što sam upamtio) kao i ostale tehnikalije koje se pominju u postovima iznad (taktovi, vrsta procesora, grafike) što nisam upamtio :)
Ono što iz viđenog mogu da kažem je sledeće: TV je izuzetno lep, pokreće ga Google TV operativni sistem baziran na Androidu 11 što lično smatram sjajnim rešenjem. Slika je odlična čak i bez čačkanja po postavkama kojih nije malo a što se tona tiče on je dovoljno glasan ali nekako neobičan mom uhu. Nisam još stigao da se pozabavim time ali sam video da takođe ima nekoliko predefinisanih modova kao i dodatne sitne štelke. Neko je pitao pa da kažem da se TV kači na zid nosačem vesa 300x300 ali samo sa dva horizontalno postavljena šarafa koja stižu sa TV-om.
U originalnom uputstvu koje je na turskom i engleskom to može i da se vidi dok su naši genijalci, iz samo njima znanih razloga, u uputstvu na srpskom napisali 100x100mm. Takođe greška koja im se potkrala je deo koji opisuje uparivanje daljinskog upravljača i TV-a pa ko želi da koristi Google asistenta neka pogleda original uputstvo i povezaće daljinac za nekoliko sekundi.
Kad pominjem daljinac rećiću da je isti organizovan u tri celine koje su po mom mišljenju neadekvatno raspoređene. Gornji deo je zauzela numerička tastatura za kanale, u centralni je smeštena navigacija dok je donji rezervisan za komande video plejerom TV-a. E sad, pošto je daljinski dug 25 cm, kada se uzme u ruku ono što je najvažnije je navigacija ali iz tog položaja ne može da se dohvati gornji segment nego samo donji koji je inaće, po meni, krajnje beskoristan. Naime, jedina stvar koja je bez rezerve loša kod ovog TV-a je taj video plejer. Instalirati VLC i uživati u njegovoj TV verziji je mnogo kvalitetnije rešenje. Tako da bi daljinac sa zamenjenim gornjim i donjim segmentom bio daleko srećnija konfiguracija.
Što se aplikacija tiče, preko Google Play Store-a mogu da se instaliraju sve aplikacije napravljene za Google TV. Ja trenutno koristim HBO MAX, EON, RTS Planetu, You Tube... Mogu reći da sve rade savršeno glatko i bez zapinjanja. Kvalitet slike zavisi isključivo odkvaliteta inputa, tako da gledanje nekih starih You Tube klipova baš i ne pričinjava neko zadovoljstvo dok recimo HBO GO i EON "iskaču iz ekrana". Kao i, naravno, sadržaj sa TV i satelitske antene.
Chromecast takođe radi bez greške pa se deljenje sadržaja sa recimo Android telefona na TV rešava jednim klikom i predstavlja jednu dosta kvalitetnu mogućnost.
Za kraj, da ne bude da sam samo hvalio TV moram reći da miris kojim ispunjava kuću od kad je u upotrebi nije ni malo prijatan. Radi se o onom poznatom, u nedostatku boljeg izraza - "nagorevanja elektronike" mirisu. Sretao sam se i ranije sa tom pojavom kod novih uređaja ali nikad ovoliko dugo.
Sve u svemu narode, prepuruka za ovaj multimedijalni apgrejd vašeg dnevnog boravka po više nego pristupačnoj ceni.
Moja preporuka.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Postovani, molim pomoc. kupio sam ovaj tv ali pri gledanju filmova imam onaj efekat soap opera effect.Kako ga iskljuciti?
 
Nazad
Vrh Dno