Šta je novo?

news, usenet

cvijicj

Slavan
Učlanjen(a)
15.05.2011
Poruke
1,120
Poena
245
Znam da nije traker, ali ako nekog bude interesovalo 22.02.2022. usenet indekser DogNZB otvorice registracije za nove korisnike. Ako ima nekog da koristi i upucen je malo u usenet zna dobro da je to jedan od najboljih indeksera za ovu vrstu downloada i da se tamo mogu nadji pregrst enkodova sa raznih top trakera, pa eto ako ima nekog da mu je korisna ova informacija moze da proba. I registracija je besplatna.
 
Pa za pocetak ono sto je najbitnije koriscenje useneta za razliku od torenata nije besplatno. Moze se koristiti tako sto se plati usenet provajder. Usenet idexeri su isto sto i u torent svetu trakeri. Najbolji su takodje zatvoreni za registracije kao i kod torenata sa privatnim trakerima ail se jos i placaju godisnje, neka mala cifra tipa 10,15 dolara zavisi kako koji, ali se ipak placa.

Informacija je cisto za one koji ponekada koriste usenet, a Dog NZB je jedan od najboljih po sadrzaju, pa ko zna, mozda se nadje nesto sto ne moze na nekom privatnom trakeru ciji ste clan.;)
 
hvala puno! deluje interesantno. gde i kako se registruje?
 
Ma samo nadji sajt na googlu, kucaj dognzb i kad bude 22. probaj da se registrujes. Sada ne moze jer trazi pozivnicu. Ja cu tako, cisto da vidim koliko je zaista dobar. Kad je vec za dz ulaz, sto da se ne proveri :)

Ja neki put npr. iznajmnim Premiumize servis (to je debrid servis ali se koristi za skidanje i nzb-ova) na mesec dana (10 eura meseceno) pa skidam remuxe sa jos jednog dobrog nzb indeksera NZB Finder. Registracije na njemu su otvorene doduse, ali free korisnici imaju ogranicenje da mogu da skinu 5 nzb-a u 24h.
 
pod stare dane da ucim nesto novo :D obavezno cu da se registrujem da probam.
 
jel mogu ja da se registrujem tamo i bez placanja ili moram da platim? da ne propustim tu registraciju 22.2.
 
negde moze bez ali misli da kod njih nemoze ili mozda gresim, u svakom slucaju videcemo 22. Mada i to ti nije neki problem oko 10 do 15 max 20 $ za godinu dana
 
mrzi me da idem do banke da uplacujem -.- ja i dalje ne znam kako to radi :D jel to legalno, nemoj da mi pokuca policija na vrata :D
 
Nemaju prijatelju nasi proleteri novaca za legalan softver, nije ovo amerika pa da ti fbi zakuca na vrata.
 
ja uglavnom skidam filmove i serije... iste one koje imam na netflixu i amazonu koja oba placam, ali su los kvalitet preko strima, pa sam prinudjen da ih skidam, kakva ironija :D
 
jel mogu ja da se registrujem tamo i bez placanja ili moram da platim? da ne propustim tu registraciju 22.2.
Kako sam ja procitao ovako ce biti. Registracija se otvara 22. i kada se registrujes mozes nedelju dana koristiti free nalog, posle tog perioda ako ne uzmes premium onda navodno brisu nalog jer se racuna kao neaktivan.

Ja cu se svakako registrovati da vidim cisto sta se nudi. Ne znam da li cu ostati duze od tih 7 dana, jer vec imam dobre izvore za ovo sto mi treba od nekih privtanih trakera, jednog odlicnog sajta za DDL linkove (najcesce rapidgator) do jos jednog usenet indeksera NZB Finder koji koristim kada nekada uplatim Premiumize premium na mesec dana samo iz razloga da poskidam neke stvari sa tog usenet indeksera.

Ali ovo mi je primamljivo jer sam citao i cuo da je odlican usenet indekser, pa ako se ispostavi da je bas bolji od NZB Findera (koji je zaista odlican) onda cu razmisliti sta i kako dalje.
 
Ja godinama koristim usenet. Bio sam pretplaćen na nekoliko provajdera, sad sam se zadržao na newsleecher-u i mogu vam reći da sam mnogo toga našao što se nikada nije pojavilo na torentima. Na stranu što je download uglavnom u ful brzini. Dakle, vredi svaki dinar. Kakvi privatni trakeri, kakvi bakrači. Ako se malo potrudite, možete nabosti pretplatu i sa 70% popusta. Ja sam recimo ovaj newsleecher platio, čini mi se 50e za tri godine. Bila neka akcija za crni petak. Što se tiče legalnosti, sve je kriptovano i spakovano u milion zip fajlova, koji se na kraju raspakuju i ja ga koristim bez VPN-a u Holandiji. Nema potrebe, važi za najsigurnije.:unsure:
Da, DOGnzb je jedan od boljih, ali je oko $30 godišnje, mada ja preferiram Nzbgeeks.
 
Poslednja izmena:
ali ako platis jednom taj nzbdog da li posle moras da placas i neku pretplatu? ili je to to?

shomi, pomenuo si da je sadrzaj enkriptovan. da li to znaci da to sto skines mozes da uploadujes na cloud servis bez bojazni da ce da ti banuju nalog?
 
Poslednja izmena:
Ma mozes sta hoces da radis sa tim kada skines. Nece ti niko banovati nalog. To ti je isto kao kad sa privatnog trakera skines neki torent, pa onda napravis nov torent i zakacis to kao tvoj torent, sto u sustini i jeste, na drugom sajtu.

A sto se tice NZB Doga i pretplate, ja procitao isto da je $30 godisnje. Samo sto kad se registrujes mozes koristiti indekser nedelju dana besplatno. To je kao neki probni period.
 
ma mislio sam da ako je enkriptovan sadrzaj nece cloud provider (google, ms) da ti banuju nalog za upload ilegalnih stvari... sad sta skinem sa trekera ja moram prvo da arhiviram i stavim pw na arhivu pa onda da uploadujem na cloud. ako ovo vec dolazi takvo, onda mi olaksavaju posao.
 
licno koristim NZB Planet, Drunkenslug, nzb geek i vrlo sam zadovoljan, ali mislim da je NzbDog tata za svu trojicu zajedno.
 
cekaj ti placas tri pretplate od po 30-ak usd godisnje, to je stotinak usd godisnje za to?
 
jedan od boljih a besplatnih "Ninja Central" i na Ginga DADDY sam nekako upao al jedva
ne, svaki od ova tri je bio za neku sicu, tipa 10 $ godisnje
 
@Skankhunt42
Enkriptovan je saobraćaj između tvog uređaja i servera sa kojeg skidaš ( = koristi se HTTPS protokol) dok to skidaš (brdo malih zip arhiva). Skidaš gomilu zip arhiva koje nisu? (davno bilo kad sam ja poslednji put koristio Usenet) enkriptovani i na kraju download procedure to se raspakuje i dobiješ neenkriptovan video fajl i šta je još distrubuirano pride uz video (.nfo fajl, poster, titlovi...).

Dakle kad se arhive raspakuju i spoji informacija dobijaš fajl(ove) koji nije enkriptovan ...

Ako si nekad skidao takozvane "scene releases" sa torrenta u originalnoj formi kako je to objavljeno onda si isto imao priliku da film/epizoda/šta god bude podeljen na XYZ zip arhiva.

Taj NzbDog ti je paywall-ed nzb "indexer" ( = ekvivalent sajta za pretragu i download .torrent fajlova, samo ovde traziš i skidaš .nzb fajlove koje otvaraš u downloader programu i kreće skidanje sadržaja). Pored toga moraš platiti nekom UseNet provajderu uslugu pristupa njihovom sadržaju. @Shomi22 je spomenuo "Newsleecher" koji je jedan od Usenet aka "news" provajdera.

Indexer možeš ali ne moraš da platiš a Usenet content provajdera naravno da moraš da platiš da bi skidao stvari.
 
Poslednja izmena:
fenomenalno objasnjeno. sve razumem oko enkripcije, samo ja bih voleo da mi ostanu arhive a ne da sam raspakuje. hvala puno na objasnjenju. kog usenet provajdera preporucujete i koliko kostaju godisnje? koji program se koristi za downlaod? to je ono sto moras da platis da bi koristio ovu mrezu, a indeksere mozes da platis a ne moras. malo smara ovaj nzbdog ako banuju nalog cim ne uplatis -.- bolje da su u fazonu: ne mozes da koristis ako ne uplatis, a ne da banuju.
 
Za preporuke ćeš morati da sačekaš druge ljude pošto ja UseNet ne koristim od tipa 2009. :D
 
moj poslednji susret sa time je bio 2006. godine kad sam u citaonici hemijskog faksa gledao neke screenshotove obliviona i lik mi je rekao: imamo uplacene news grupe ovde ako hoces da skidas nesto dacu ti username i pw, i ja naravno nisam hteo jer sam glup. da sam tad naucio mozda ne bi torrentovao nikad, mada meni je draz u deljenju fajlova.
 
Sistem funkcioniše po sistemu plati pa se klati: plaćas mesečno news server kroz koji idu svi downloadi (neograničena brzina - neograničen download). Potrebno je skinuti .nzb fajl koji sadrži lokacije fajlova, nešto slično kao torrent, i ubaciti ga u program (downloader) kao što je recimo NewsLeecher, Grabit, NZBGet gde prethodno ubaciš usenet provajder (server) i parametre za login (tvoj username i password). Nema pucanja linkova, nema skidanja linkova. Svaki news server, kao što je NewsHosting, NewsLeecher, Astrawb ili Ewka, podržava skidanje do određene starosti fajlova. Po ovome se najviše razlikuju news serveri i od toga zavisi cena.
Naravno, ima jos news servera pored ovih…
Potrebni su naravno i sajtovi (search) sa kojih se skidaju .nzb fajlovi. Jedan od njih je DOGnzb i plaća se jednom na određeni vremenski period. Naravno, ima i besplatnih, ali tu ne nađeš sve. Recimo ja volim Nzbgeeks, jer lepo kategoriše sve news release-ove i lako je čitljiv. Mislim ima malo zezanja, pogotovo što recimo jedan film se sastoji od 100 rar fajlova, koji kad se skinu treba da se raspakuju u jedan mkv. Ako je samo jedan corupted neće se raspakovati, pa ti onda trebaju .tar fajlovi koje moraš da skineš, da se ta greška zakrpi. Ja za to koristim drugi program, mada i ovi downloaderi to rade automatski i td. Kad uđeš u fazon, ide ko po loju, a bukvalno svega ima.
Eto, to bi bilo ukratko.
shomi, pomenuo si da je sadrzaj enkriptovan. da li to znaci da to sto skines mozes da uploadujes na cloud servis bez bojazni da ce da ti banuju nalog?
Za razliku od ostalih tehnologija preuzimanja, s Usenetom ne šalješ ništa. Većina pružioca premijum usluga nudi šifrovane veze s korisnikom usluge. To zadržava znatiželjne oči od onoga šta radiš s istim nivoom zaštite koja se koristi za novčane transakcije na mreži.
Takođe, mnogi pružaoci usluga neće zadržati logove korisnika, što znači da nema zapisa o tome što preuzimaš.
Što se tiče cloud servisa, ne vidim razlog da će neko otkriti tvoj sadržaj ako ga raruješ i staviš šifru. Naravno, taj rar nazoveš nekim drugim nazivom. Mislim, sve može, ali šanse da se to desi jednostavno nisu realne
 
neka preporuka za news server? to jest providera? koji je server potreban za nzbdog?
 
hvala puno! bas si mi pomogao, a verujem i svakom ko se interesuje za ovo!
 
ovaj easynews ne zahteva instalaciju dodatnog programa, niti indeksere, ima ugradjenu pretragu u sebi. koliko to dobro funkcionise?
 
Nazad
Vrh Dno