Šta je novo?

Neverovatno [Part 2] Torenti - Nemacka

disco_killa

Čuven
Učlanjen(a)
04.01.2004
Poruke
464
Poena
620
Pozdrav,

Procitah celu temu ispod, ali je tema zatvorena pa ne mogu postaviti pitanje ...
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?321169-NEVEROVATNO

Moj burazer je sada dobio slican dopis, da mu se trazi da se uplati 850e, da je neko tog i tog januara sa te ip adrese serovao film , i stvarno se ispostavi da je brat imao gosta koji nije znao da mi je ukljucen torent i samo je sherovao dalje pomenuti film, dakle nije skidao nishta , samo nije znao da sheruje neshto uopste ...

Interesuje me da li na kraju ljudima koji su dobijali opomene, se na tome sve i zavrsilo, tj da li su stvarno ignorisanjem resili problem ? Brat se naravno bash zenta, kao i vecina ljudi na pomenutoj temi, jer je ispalo, gledajuci temu, da je vecina ljudi bila u fazonu da plati obavezno da se ne bi igrao sa Nemackim sudstvom ... a na kraju je ispalo da svako ko je platio, se zesce *aje*ao ...

On kaze da je to neka poznata kancelarija i da kao ne bi smeo da se zeza ...

Uglavnom interesuje me iskustva posle ove teme, poshto je proslo skoro dve godine od iste ...

Hvala
 
lol
Dosao gost na kafu i poneo lap sa upaljenim torrent klijentom i pici share na javnim trackerima sve u 16 :D
Ovo prvi put cujem.
 
Iznenadio bi se koliko ljudi skida torrente preko telefona. Burazer preko grane sve skida na telefon i pusta kasnije na tv-u. Kaze brzi mu je 4g neko kucna konekcija, samo izgugla torrent i skine na telefon.
 
Pa kod nas je tek 4G brzi :)

Neka nadje advokata da proveri, ali verovatno je isti slucaj kao u onoj temi. Inace me cudi da nisam vise upoznat sa tom temom i uopste slucajevima u Nemackoj :)
 
shto je najludje istina je 100% . Tip coveka koji ni ne zna sta je torent, niti je ikada radio neshto na kompu sem worda i gmaila . qtorrent je bio ukljucen tj stikliran start with windows , a jedini film, tj file koji je stajao na listi je bio taj koji je bio naveden u prijavi. tipa bio je u seeding sekciji ... dakle seedovao ga je ... kaze da je isti laptop koji nije njegov nego Mamin , nosio i u nekom hotelu ... par meseci pre ...
 
Ako koristite torente u Nemačkoj najbolje je skidati sa privatnih trakera i koristiti seedbox. Tamo možeš da skidaš koliko god hoćeš, čak mislim da nije ni nelegalno. Problem je kad kreneš da deliš (seed) torent, to se kažnjava. Ali te privatne agencije u većini slučajeva prate samo javne i to one najpopularnije sajtove Pirate Bay, Kickass, Torrentz i tako te. Čim treba da se registruješ da bi uploadovao, ili da tražiš dozvolu za upload ili ne daj Bože da juriš pozivnicu za neki privatni traker odmah je to veće cimanje za njih i izbegavaju to. A i realno zašto bi kad mogu u svakom trenutku da nahvataju gomilu njih na Pirate Bay i Kickass.:)
 
Poslednja izmena:
Ocekivao sam da se javi neko sa prethodne teme , da kaze da li mu je slucajno stizala opet opomena, poziv na sud ili sta god ... Ili je to ispalo na kraju, jedna stvarno OGROMNA ispala za one koji su te kazne placali ...
 
Pisao sam prošle godine da je burazeru stiglo takvo pismo. On nije platio i za sada ga niko nije cimao.
 
Nazad
Vrh Dno