Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Kako Netflix otkriva uređaje unutar Netflix kućanstva.

Upotrebljavamo podatke kao što su IP adresa, ID brojevi uređaja i aktivnost računa kako bismo ustanovili je li uređaj koji je prijavljen u tvoj račun dio tvojeg Netflix kućanstva.
Ukoliko se, primjerice, IP adresa vašega routera promijeni, ID broj toga routera ostaje isti.

Ako nisi postavio/la Netflix kućanstvo, automatski ćemo ga postaviti za tebe na temelju IP adrese, ID brojeva uređaja i aktivnosti računa.
Za određivanje precizne fizičke lokacije tvojih uređaja ne prikupljamo GPS podatke.

Ovo u Americi funkcionira već 2 godine, tako da bi ih vjerojatno dosad tužili da imaju osnova za to.

Evo neki Amerikanac okačio na Reddit razgovor s Netflix podrškom. Ladno mu kažu da kad god ide na duže putovanje sebi napravi novi nalog.

Screenshot-2024-04-25-at-21-15-00.png
Nemam reči.
 
Znači jednom mesečno uređaji moraju biti na wifi mreži "kućanstva" kako bi se izbegle poruke. Lako je za android boks ali malo teže prenositi tv :D Ako tragaju za uređajima, kako kažu ako s promeni ip adresa a id ostane isti, možda postaviti još 1 ruter (ap) posle glavnog koji će služiti samo za tv, pa onda taj AP odneti na više adresa, promeni ip ali id ostane isti? Malo previše cimanja za ovu nigerijsku cenu iskreno😁
 
Znači jednom mesečno uređaji moraju biti na wifi mreži "kućanstva" kako bi se izbegle poruke. Lako je za android boks ali malo teže prenositi tv :D Ako tragaju za uređajima, kako kažu ako s promeni ip adresa a id ostane isti, možda postaviti još 1 ruter (ap) posle glavnog koji će služiti samo za tv, pa onda taj AP odneti na više adresa, promeni ip ali id ostane isti? Malo previše cimanja za ovu nigerijsku cenu iskreno😁
Pa ista bi situacija bila i da predješ na srpsku pretplatu. Samo sto bi plaćao veću cenu.
 
Znači jednom mesečno uređaji moraju biti na wifi mreži "kućanstva" kako bi se izbegle poruke. Lako je za android boks ali malo teže prenositi tv :D Ako tragaju za uređajima, kako kažu ako s promeni ip adresa a id ostane isti, možda postaviti još 1 ruter (ap) posle glavnog koji će služiti samo za tv, pa onda taj AP odneti na više adresa, promeni ip ali id ostane isti? Malo previše cimanja za ovu nigerijsku cenu iskreno😁
Mislim da premestanje rutera ne bi bilo dobro resenje, a pitanje je da li bi i radilo. Bolja i efikasnija opcija je da se svi uredjaji povezu preko mreze domacina, uz pomoc recimo Nord Meshnet-a jednom mesecno.
Domacin napravi server na nekom uredjaju i svi Tv-i (android) se uz pomoc nord vpn klijenta povezu na njega na kratko i pokrenu netflix stream. Problem je sto nord vpn klijent nepostoji za Lg, Samsung i Hisense TV operativne sisteme, vec bi moralo preko nekog hotspot-a na telefonu ili racunaru.
 
Zanimljivo je da od svih televizora i TV stickova/boxova, samo Apple TV box je izuzet iz ove zabrane deljenja.
 
Da, mislim da je tako jer Apple neda Netflixu da vide korisnikovu ip adresu ili još gore lokaciju korisnika koja im je potrebna za household.
 
Mislim da premestanje rutera ne bi bilo dobro resenje, a pitanje je da li bi i radilo. Bolja i efikasnija opcija je da se svi uredjaji povezu preko mreze domacina, uz pomoc recimo Nord Meshnet-a jednom mesecno.
Domacin napravi server na nekom uredjaju i svi Tv-i (android) se uz pomoc nord vpn klijenta povezu na njega na kratko i pokrenu netflix stream. Problem je sto nord vpn klijent nepostoji za Lg, Samsung i Hisense TV operativne sisteme, vec bi moralo preko nekog hotspot-a na telefonu ili racunaru.
Samo je pitanje da li to važi i tv. Drugim rečima sve i kad bi fizički nosio tv jednom mesečno i kačio ga na mrežu domaćina da li bi to imalo efekta. Jer očigledno prave razliku između instalacija na tv-u i prenosnim uređajima
 
Da javim za tursku, drugar nema problema sa drugim tvom i nije mi izaslo nista za kucanstvo! Ja sam glavni na nalogu i moj tv je primarni!
 
3 dana je free, pa se počne naplaćivati. Može li se otkazati u ta 3 dana bez naplaćivanja?
Čini mi se da je bilo sedam kad sam ga iskoristio u ove svrhe, možda grešim. No to nije ni bitno jer tebi treba samo za par minuta. Ja sam ga odmah nakon prijave na Netflix otkazao i ništa nije naplaćeno... to otkazivanje pretplate u toku promo perioda je bar kod mene uvek funkcionisalo, tako i ovde.
 
U sustini je sve ostalo isto. Ne treba da ste na istom internetu da bi gledali Netflix treba smo da uredjaj na kome hocete da gledate npr tetka iz Nisa ide na azuriraj netflix kucanstvo pa posle toga treba da stigne poruka na Mail na kom je netflix i stize poruka azuriraj Netflix kucanstvo tu se klikne i radi sve normalno kao i do sad.
 
Nije baš tako.Ne mogu sva četiri slota da gledaju preko TVa već samo onaj koji potvrdi kućanstvo.
 
Tako će raditi tetki iz Niša na TV-u koji je postavila kao glavni za domaćinstvo, a tebi u Beogradu više neće ako koristiš isti taj nalog :)
 
Probajte pa cete videti javite.Poenta je da se registruje ip adresa interneta ja tako uradio i radi
 
Kako ja onda funkcionisem bez podesenog kucanstva na Fox TV netflix i Hisense na drugoj lokaciji

Na prenosim uredjaja koristim najcesce mobilne podatke, tako da mi je uvek drugacija IP adresa, sem kada sam kod kuce.
 
Samo da se ne pojavi neki nigerijski Deda Avram i uvede 1 naira vredi kao 1 USD pravilo, jer će svima novčanici da nam "iskrvare"...
 
Kako ja onda funkcionisem bez podesenog kucanstva na Fox TV netflix i Hisense na drugoj lokaciji

Na prenosim uredjaja koristim najcesce mobilne podatke, tako da mi je uvek drugacija IP adresa, sem kada sam kod kuce.
Na NG/tr accountu? Čekaj, tek je počelo 😅 piše ako sam ne podesis domaćinstvo, podesiće ga oni na temelju aktivnosti uređaja IP adrese.
 
Nigerija
Na NG/tr accountu? Čekaj, tek je počelo 😅 piše ako sam ne podesis domaćinstvo, podesiće ga oni na temelju aktivnosti uređaja IP adrese.
Ali bas to ne razumem, sta ako idem u Grčkoj 20 dana, posle 15 dan neću moći Netflix gledati ?
 
Lepo kaže kolega @S03, ništa se neće desiti trenutno i svim korisnicima odjednom, ali definitivno je počelo i na NG i na TR nalozima, samo je pitanje vremena. Zajedno sa sestrom sam koristio turski nalog (preko vaučera), a ja sam u međuvremenu uzeo i nigerijski. Taman se spremao da sestru prebacim na nigerijski kad je ovo počelo. Rešio tako što sam njoj uplatio opet sredstva na taj turski i čim je pokrenula na TV-u odmah joj je tražio da podesi domaćinstvo.
Ali bas to ne razumem, sta ako idem u Grčkoj 20 dana, posle 15 dan neću moći Netflix gledati ?
20 dana odmora je ok, al nemoj preko 30 :) Ako sam razumeo dobro pravila, potrebno je da se mobilni uređaji jednom mesečno povežu na mrežu na kojoj je registrovan glavni TV za domaćinstvo da bi nesmetano koristili taj nalog.
 
Mali update, kod taste imam instaliran preko yettel boxa Netflix L3 verziju AIDANS 720p aplikaciju gde radi netflix TR nalog, tako sam i drugu uradio na drugoj lokaciji Ne trazi household! Ali krastavac nije 4k
 
Bzvz, drugar i ja delimo nalog a obojica gledamo preko Eon boxa tako da svakako nemamo 4k.
 
U suštini za sada ne postoji više nijedna zemlja u koju možemo da se premestimo uz pomoć vpn i da delimo sa drugim ljudima nalog?za tv govorim..
A kakva je situacija za laptop/mobilni?da li će i to tražiti malo malo potvrdu?
 
Ko to zna sta moze da im padne na pamet.
Mada za 3 ojra preko nigerije(4k) sve je podnosljivo.
Kad nas tu klepe bice zabavno.
 
Da li ima neko ko koristi srpski nalog? Treba mi jedno mesto od prvog maja. Koristio bih samo na telefonu.
 
Nazad
Vrh Dno