Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Aki neko pravi grupu , ja sam za.
 
Hrvatskih . I to retko .
Ih sad, kako retko, prevodi se ozbiljno u poslednje vreme. Skoro sve nove serije imaju hr titlove.

Trenutno je lokalizirano 13% sadržaja (800+ naslova). Fenomenalna cifra, budući da je lokalizacija krenula u septembru prošle godine.
 
Ako je neko za, imam 1 slobodan slot za 4k grupni.
Ih sad, kako retko, prevodi se ozbiljno u poslednje vreme. Skoro sve nove serije imaju hr titlove.

Trenutno je lokalizirano 13% sadržaja (800+ naslova). Fenomenalna cifra, budući da je lokalizacija krenula u septembru prošle godine.
Primetno je da neki sadržaj koji je uglavnom preveden na hr/sr (tv premijere) nije dobio prevod na aplikaciji. Tako da verovatno rade svoju lokalizaciju tj.placaju za to iz početka. Npr.Friends, Prison Break, Modern Family, Black Mirror, the 100, Breaking bad itd.

Imam 1 slobodan slot za grupni 4k nalog, pa ako je neko raspoložen.
 
Razmišljao sam se da upadnem u Netflix “kolo”. :)
Našao dvojicu, falio još jedan.
A onda se razmisli. I shvatim da mi ne treba. Imam 2 NAS uredjaja u kući sa gomilom video materijala (Filmovi/Serije), sa kojih strimujem na TV. I onda mi sine 💡 da imam svoj “Netflix” Tako da sam odustao od “pravog” Netflix-a.
P.S. Ne moram da uključujem komp, palim Kodi i slično da bih gledao video (DLNA server radi pos’o).
 
Pa imam I ja nas, radarr sonarr lidarr I ostale zezalice, I opet plaćam Netflix, smešna je cifra realno. 400 dinara mesečno vredi sigurno. Kada bi radarr i sonarr imali bolju pretragu, odnosno predloge mislim da bih mogao u potpunosti da ukinem Netflix. Ovako, koristimo netflix za većinu ekskluziva njihovih, ostatak ide preko nas-a. I cela porodica ga koristi (na 4 adrese) - I Netflix I nas.
 
Netflix je ok. Za 400 dinara daljinski u ruke i gledaj sta zelis. Jeste da malo kubure sa prevodima ali se polako popravlja situacija.
HBO go je tu za dopunu
 
Šta je nas, radarr, sonarr, lidarr? :)
Baci pogled na ovu temu


Ukratko, nas je tvoj kućni server koji služi kao izvor za filmove, serije, muziku... Koje možeš da gledaš u kući ili van nje - za ovo van treba solidan upload za filmove boljeg kvaliteta. Sonarr je aplikacija koja omogućava automatsko skidanje serija koje te zanimaju, radarr isto to za filmove, lidarr za muziku. Ima tu još drugih aplikacija za druge namene, tipa pihole kao dns server za blokiranje reklama, bazarr za skidanje titlova, plex/emby/jellyfin za media server koji donekle liči na netflix (instaliraš odgovarajuću app na tv i kroz nju sve gledaš)... Nextcloud za privatni dropbox, home assistant za automatizacije po kući... Baš šta ti padne na pamet.
 
Možda je noob pitanje, kako namestiš (u koje postavke uđeš) u aplikaciji (na TV) da sortiraš sve video sadržaje koji imaju naše titlove?
Možeš u pretrazi na TV-u da ukucaš Serbian i izlistaće neke od naslova sa srpskim audiom ili titlom.
 
Netflix je ok. Za 400 dinara daljinski u ruke i gledaj sta zelis. Jeste da malo kubure sa prevodima ali se polako popravlja situacija.
HBO go je tu za dopunu
Mislim da si malo pogresio, za 400 dinara nema.... Ja placam preko hiljadu mesecno, 9.99 eura Standard Netflix paket zadnjih godinu i po dana...
Ima jeftiniji paket Basic ali i taj je 7.99 eur, a to je duplo vise od tih 400 dinara..
 
Mislim da si malo pogresio, za 400 dinara nema.... Ja placam preko hiljadu mesecno, 9.99 eura Standard Netflix paket zadnjih godinu i po dana...
Ima jeftiniji paket Basic ali i taj je 7.99 eur, a to je duplo vise od tih 400 dinara..
Pretpostavljam da je mislio na "share" nalog, dijeli pretplatu sa još trojicom!
 
Baš tako, ja napisah to za 400 din, skupili smo se rođena sestra i ja, brat i sestra od tetke, i svako plaća po godinu dana a ostali koriste regularno. Ima i ovde ljudi koji prave grupe za deljenje pretplate.
 
A niste tu dodali trošak za VPN server :p Pošto je katalog za Srbiju prilično tragičan u odnosu na US.
 
Ima, samo mi plaćamo 4K nalog-350 dinara mesečno. 12e mesečno je 4K.

Nisam bio u bioskopu baš dugo od kad je počelo ovo sa koronom, niti mi fali, a svaki odlazak u isti me je koštao skoro 2000 dinara za 2h uglavnom gluposti, ovo mesec dana ko gospodin za 350 dinara.
 
Videćemo :). Svakako mi ne treba za Netflix (pisao sam gore i zašto) nego za eon.
 
Šta znam, pita poznanica iz Sijetla šta gledamo na Netflixu, ja nabrajam... kaže to kod njih nema ili ide uz doplatu.
Konkretno, "Indiana Jones" filmovi koliko se sećam...
 
A niste tu dodali trošak za VPN server :p Pošto je katalog za Srbiju prilično tragičan u odnosu na US.
Touch VPN je naš prijatelj... Besplatan je, a radi posao savršeno.

EDIT: Znam da je broj naslova na USA netflix znatno veći, ali realno kvantitet svakako nije kvalitet, osim ako ti se gledaju oni njihove tv emisije aka Džeri Springer i Mama Džun...
 
Nazad
Vrh Dno