Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Lepa vest za one koji imaju problem sa dodavanjem srpske kartice na turski nalog. Neko je već ranije pisao o tome, ali evo da i ja potvrdim. Pošto sam imao problem kod prelaska sa srpskog na turski Netflix pre par meseci, nikako nije hteo da mi prihvati karticu, iako je već bila upisana kao primarni način plaćanja, ubacio sam gift kodove kupljene preko Turgame, a kartica je ostala tako.
Juče mi je utrošen kredit, a vidim da mi je noćas regularno prošlo plaćanje preko kartice koju ranije nikako nije hteo da prihvati.. Uredno skinuo 77,99TL, a ujedno i stigla čestitka za povećanje cena na n 93.99TL od narednog meseca :)
Edit.. Ova mastercard mi ističe u januaru 23, da li mogu jednostavno zameniti kartice kad mi stigne nova, bez VPN-a i ostalih akrobacija?
Logično mi je da mi neće praviti problem, obrišem staru, dodam novu i to je to... Da li je neko ovo radio skoro i kakva su iskustva?
Javi kako si resio zamenu kartica. Meni kartica istice 05/23 ostatak posta koji si napisao je put koji sam ja stigao do Turske cene Netflix-a.
 
Kolko sam ispratio po postovima, napravim preko VPN turski nalog. Preko Turgame kupim gift kartice, izaberem placanje preko kartice i na tom sajtu mogu da unesem nas broj mobilnog za verifikacioni kod? Posle samo unesem tu gift karticu na netflix nalog i to bi trebalo da bude to? Svaki mesec mogu da ponovim isti princip sa gift karticama?
Baš tako, VPN (ja koristim Okayfreedom) uključen na TR ti treba samo dok radiš sa Netflix nalogom. Na Turgame izabereš poklon partice, kupiš ih (drugu opciju za plaćanje izabereš, zove se nešto tipa PayTR, pri plaćanju ti traži broj telefona za potvrdu, ali tu možeš bez problema naš broj telefona da uneseš). Kada dobiješ kodove poklon kartica, sa uključenim VPN-om uđeš na Netflix nalog i izabereš opciju da iskoristiš poklon kartice, uneseš kodove i to je to :)
 
Može li postupak gore opisan da se uradi sa postojećim nalogom? Otkažem pretplatu kada krenu da naplaćuju deljenje naloga, pa da koristim ubuduće sam i plaćam preko turskih gift kartica ukoliko nije neophodno da se pravi novi nalog...
 
Može li postupak gore opisan da se uradi sa postojećim nalogom? Otkažem pretplatu kada krenu da naplaćuju deljenje naloga, pa da koristim ubuduće sam i plaćam preko turskih gift kartica ukoliko nije neophodno da se pravi novi nalog...
Pretpostavljam da može, ali nisam to lično probao. Možda se javi neko ko je tako uradio, pa da potvrdi.

Mada, pravljenje novog naloga je bukvalno minut posla, pa je to svakako opcija :)
 
Svaka pretplata je na bazi jednog meseca i može uvek da se prekine. Kako će biti naplaćivanje dodatnih korisnika to na ovim prostorima niko ne nezna.
 
Ne znam da li može da prođe i kod Netfliksa i sa MasterC... ja sam negde 2104-2015 promenio Visa karticu UCB jer mi je stiglo neko sumnjivo skidanje 1$ koje smo stopirali a karticu za svaki slučaj ugasili. Ta kartica je bila vezana za NBA game pass nalog, godinama nakon toga su oni skidali godišnju pretplatu sa te kartice, msm da sam tek prošle godine ukinuo taj nalog, do tada je sve radilo sa starom karticom, samo bih ja pre početka sezone morao da se ulogujem na GP i pare su odmah skidane sa mog računa. Tako da možda sačekati sa tim promenama u Netfliks nalogu, možda će raditi i sa starom karticom.
 
Help
negde u februaru sam prekinuo sa Netflixom i sada kada sam hteo da nastavim, što bi trebalo da je bez problema i da ću zadržati sav history i ostalo, ipak ima problema.
Pokušao sam i sa postojećim nalogom ali i sa novim, ali u oba slučaja ISTOM Banca Intesa internet Visa karticom, u oba slučaja dobijam obaveštenje
"There appears to be a problem with the payment method you are trying to use."

Kontaktirao Banku, oni kažu sve je u redu.
Četovao sa Netflixovom podrškom oni kažu nemamo pojma zašto ne može "We do not know exactly why the charge can't be processed".
Predlažu mi korišćenje druge kartice, ili gift kartice, da promenim VPN, koji inače ne koristim itd.

Da li je neko imao sličan problem, znači, regularna Visa iz Srbije radila dve godine i sad neće?
 
Jesi li probao da obrišeš i ponovo dodaš karticu?
 
Tražim tu mogućnost ali ne nalazim, kada god hoću nešto traži mi da Restartujem nalog, ali to vodi ka potvrdi podataka.
Vrte me u krug.

Da li postoji mogućnost takve promene bez restartovanja naloga?
 
Help
negde u februaru sam prekinuo sa Netflixom i sada kada sam hteo da nastavim, što bi trebalo da je bez problema i da ću zadržati sav history i ostalo, ipak ima problema.
Pokušao sam i sa postojećim nalogom ali i sa novim, ali u oba slučaja ISTOM Banca Intesa internet Visa karticom, u oba slučaja dobijam obaveštenje
"There appears to be a problem with the payment method you are trying to use."

Kontaktirao Banku, oni kažu sve je u redu.
Četovao sa Netflixovom podrškom oni kažu nemamo pojma zašto ne može "We do not know exactly why the charge can't be processed".
Predlažu mi korišćenje druge kartice, ili gift kartice, da promenim VPN, koji inače ne koristim itd.

Da li je neko imao sličan problem, znači, regularna Visa iz Srbije radila dve godine i sad neće?
Meni prošlog meseca nije htela da prođe intezina internet visa kartica na netfliksu pa sam morao da unesem podatke obične Visa Inspire da mi ne bi isključili pretplatu i ona je prošla. Ovog meseca mi je naplaćeno normalno sa Visa internet kartice. Takođe mi prošlog meseca na Amazon prime nisu prihvatili intenzinu internet visa ali mi je pre par dana prošla. Ja mislim da je neki problem sa Visa internet karticama Banke Intesa. Probaj da ubaciš podatke druge kartice pa posle opet unesi kao primarnu Internet karticu.
 
Nemam račun kod njih niti druge kartice, imam samo ovu Visa internet.

Sad čujem da su juče generalno imali problem sa korišćenjem kartica, danas bi trebalo da je sve ok, ali ako se ovo ne reši uskoro, pre ću promeniti banku za Visa internet karticu.
 
Posle bezmalo 3 godine digao sam ruke od Netflixa.
To malo slobodnog vremena za samog sebe provedem uglavnom uz muziku i ovde na forumu, pa sam odlučio da više ne bacam pare na nešto što ne koristim.
 
Posle još jedne sesije razgovora sa korisničkom podrškom Banke Intesa, koji me uveravaju da je sve u redu, ponovo sam četovao sa Netflixovom podrškom i dobio odgovor
"There seems to be an ongoing issue for the type of card you are using. We have issues partnering with your bank where your card is coming from. Even if you try multiple times, this card will never work. Best resolution is to use a different mode of payment. I sent you an email about other payment options in case the card you used did not work. We apologize for the inconvenience."

Tako da ili da menjam banku ili šta već.
 
Posle još jedne sesije razgovora sa korisničkom podrškom Banke Intesa, koji me uveravaju da je sve u redu, ponovo sam četovao sa Netflixovom podrškom i dobio odgovor
"There seems to be an ongoing issue for the type of card you are using. We have issues partnering with your bank where your card is coming from. Even if you try multiple times, this card will never work. Best resolution is to use a different mode of payment. I sent you an email about other payment options in case the card you used did not work. We apologize for the inconvenience."

Tako da ili da menjam banku ili šta već.
Da li postoji mogucnost da platis preko paypala? Povezes tu karticu na paypal i platis normalno.
 
Jel to povezano sa onime što su neki pisali da im je suspendiran Prime?
 
Jos jedan slot available za turski share, posto je jedan clan odustao posle 3 meseca. Fercera sve super da kucnem u drvo, a takodje radim i iCloud 2TB family share kome treba posto familiju gledam da ubacim.
 
Juče ujutru kupio netflix gift card na Turgame i od tada mi dolaze neke SMS poruke za verifikaciju raznih servisa. Jucer u toku dana stigla poruka od italijanske banke, a evo jutros poruka verifikacije od Microsofta na arapskom.

2597FC68-D106-429A-87B2-04986D2287AF.jpeg
 
Juče ujutru kupio netflix gift card na Turgame i od tada mi dolaze neke SMS poruke za verifikaciju raznih servisa. Jucer u toku dana stigla poruka od italijanske banke, a evo jutros poruka verifikacije od Microsofta na arapskom.

Pogledajte prilog 363285
Nije to nista do Turkgama sajta. Vise mi liči da si mozda pre pokusavao sa onim sms servisima online da dobijes poruku, i negde nehotice ostavio svoj broj. Sada je tvoj licni broj zavrsio na nekim od tih sajtova kao "free serbian number", pa ga ljudi ubacuju ako im treba verifikacija. Ne znam da li je trajno kompromitovan :/
 
Juče ujutru kupio netflix gift card na Turgame i od tada mi dolaze neke SMS poruke za verifikaciju raznih servisa. Jucer u toku dana stigla poruka od italijanske banke, a evo jutros poruka verifikacije od Microsofta na arapskom.

Pogledajte prilog 363285
Ja sam juce takodje kupovao gift kartice sa turgame sajta. Nisam dobio nikakve sumnjive sms poruke osim verifikacionih kodova od strane turgame-a. Medjutim imao sam dva poziva, jedan sa nepoznatog broja, drugi iz Albanije. Odbio sam oba, ovaj iz Albanije sam blokirao i to je to bilo.
 
Ako neko zainteresovan, ima nas vec troje jos jedno mesto slobodno za turski 4k profil nek se javlja u iMbox.
 
Opet?Zadnji put mi je skinuto nekih 460dinara za standard,tj 70 lira.
 
Nazad
Vrh Dno