Šta je novo?

.Net Frameworker problem

gmlale

Čuven
Učlanjen(a)
09.12.2003
Poruke
727
Poena
619
Moja oprema  
Mobilni telefon
063626864
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ovaj problem mi se javio posle pada sistema na koleginom računaru (Win7 Pro sp1/64 bit-a). Sistem je pao zbog bad sektora na hardu, ja sam radio sa hdd regenaratorom, chkdsk/f i uspeo sam da podignem sistem, a potom sam preklonirao sve na zdrav hard. Čini mi se da sam odradio i proveru sistema posle sa sfc/scannow, nisam siguran.
Elem problem je u tome što mi .NET Frameworker ne funkcionise a potreban mi je za programčić koji koristi .net 2.nešto verziju za rad. Odmah po podizanju sistema pojavljuju se dva prozora sa greškom.
Probao sam da instaliram najnoviju verziju .net 4.8 ali neće (slike 3 i 4), probao sam i stariji da obnovim ali ništa (sl.5).
Ima li mu pomoći.
 

Prilozi

  • Greska1.jpg
    Greska1.jpg
    461 KB · Pregleda: 29
  • Greska2.jpg
    Greska2.jpg
    385.1 KB · Pregleda: 23
  • .Net 4.8.jpg
    .Net 4.8.jpg
    608.7 KB · Pregleda: 22
  • Log fajl.jpg
    Log fajl.jpg
    549.3 KB · Pregleda: 27
  • .Net 2.0.jpg
    .Net 2.0.jpg
    497.1 KB · Pregleda: 28
Ako nisi siguran da si uradio SFC, uradi opet. Da li je ažuriran sistem? Jesi li obrisao .NET (jer iz konteksta prerpostavljam da je bio instaliran, pa sad ne radi).
I postoji li razlog da se koristi Win 7 s obzirom da nema podrške za njega već neko vreme?
 
Nije brisan .Net, sistem je relativno updejtovan. Kolega ce menjati najesen racunar ali za sada je ti win7 i do selidbe na novi ce ostati (po njegovoj zelji). Nisam brisao .net, kod pada sistema preethodno je ocigledno nesto ostalo necitljivo i prilikom kloniranja se taj nedostatak prekopirao na movi medijum, e sad kako tome doakati nemam pojma.
 
Ukoliko me sećanje ne vara stare net verzije si instalirao na Win 7 kroz Control Panel pa Programs pa enable Windows features. Ako jeste tu probaj da ih ugasis pa nateras Win da instalira ponovo.

Pošto .Net ume da bude zajeban za popravku napravi image pre zezanja.

Edit: znam da je u Win features na Win 8 pa na više a nemam 7 da proverim sada.
 
SFC /SCANNOW ne mož da ispravi problem..net.jpg
 
Ja bih tu lepo uradio backup i reinstalirao. Koji je PC u pitanju, stavio bih Win 10 ako podržava.
 
Mislimda ce taj komp ici u donaciju, dolazi drugi sa win 10 cim se zavrsi poso koji se na njemu radi a to je narednih par meseci.
 
Nazad
Vrh Dno