Šta je novo?

Nesto kao da nagoreva u napajanju...

zilijen_asanz

Cenjen
Učlanjen(a)
10.12.2010
Poruke
24
Poena
154
Imam stari pentium III, krsina jeste, al jos sljaka..
S vremena na vreme (kao i upravo sada), oseti se neki smrad nagorevanja koji dopire iz napajanja..Tada je i deo kucista iznad njega vrlo topao..Ocito je da tu nesto ne valja, pregreva se, gorucka, ili sta vec.. Golim okom se ne vidi nikakavo varnicenje, dim ili tome slicno..
A najvise od svega me cudi sto na primer kad upalim kompjuter posle nekog vremena, sutradan ne primer, sve je kao Ok... (?!)
Poslednji put mi se ovo dogodilo pre neke 3 nedelje..i evo danas opet..U medjuvremenu sve normalno..

Ima li neko ideju sta bi to moglo da se desava, i kakve posledice mogu biti?
 
Poslednja izmena:
Hej, probao sam ranije sa time, tj. usisao prasinu i upalilo je..
Ali i kad nisam, vec ga samo gasio, prestalo je da smrdi narednog puta .. Mozda nije (samo) od prasine..
 
Jednostavno mu je dosao kraj. Ako ostavljas sam racunar upaljen bolje promeni napajanje nego da menjas stan kada se desi pozar :p
 
MENJAJ!! to napajanje dok nije totalno vrisnulo i povuklo još nešto za sobom npr. matičnu, u svakom slučaju ne ostavljaj uključen kompjuter kada nisi u sobi.

PS. Ako je u pitanju Blueberry napajanje to je kod njega relativno normalno.
 
Aha, ok ljudi, hvala na savetima.. Mislim da ste u pravu..treba to zameniti..'iljadu-dve dinara kontam.. ili tako nesto..

A kako to da ne smrdi stalno, bego samo povremeno..Nije mi jasan taj proces..Sta to uopste nagoreva? :)
 
Moguce da je neki kondenzator cak krenuo da se topi,naravno savet da promenis sto pre,a greota dati 2 crvene za napajanje za komp koji ne vredi toliko :)
nadji od nekog drugara nekog kineza koji ce ti zavrsavati posao,ako si iz bg-a javi na pm dacu ti jedno staro napajanje zavrice ti posao 100%.
pozdrav
 
Hvala ljudi..Gledacu da zamenim to.. Ima drugar par nekih starih napajanja, valjda uspem da ubudzim..
Ako ne- javljam se Zeko..Hvala puno!:)
 
Ocisti prasinu i proveri ventilator. Nema dobro hladjenje pa se previse zagreva.

Ako imas drugi ventilator stavi njega pa probaj.


Kad ga iskljucis on se ohladi pa je zato sve ok kada ga upalis sledeci put.


Pozdrav!

Ackopk.
 
vrlo verovatno da je i hladan lem al ako imas da zamenis, komotno to i uradi
 
prepričano znači da je pukao kontakt (kalaj) koji je spajao komponentu sa pločom. uzroka može biti više, kao i načina da se hladan lem ukloni.
 
ako mozes da otvoris kuciste napajanja
i pogledas dal je gorela negde ploca
tu bi recimo i bio delimicno prekinut spoj
teh_lul.jpg

ovo je malo ekstremniji primer :D
 
Nazad
Vrh Dno