Šta je novo?

Nestanak struje-oksigenator

korgis

Poznat
Učlanjen(a)
16.12.2020
Poruke
11
Poena
35
Postovani forumasi,
Covek u godinama u familiji sada vec svakodnevno (bez prestanka) zbog bolesti,koristi
kucni aparat za kiseonik (neko ga zove i oksigenator).
Zabrinutost koja prelazi u razumljiv strah ,na zalost,postala je svakodnevnica a po pitanju nestanka struje.
Za sada nema restrikcija (nadamo se da ih nece biti) ali i poneko dnevno,kratkotrajno "strecanje" unosi
paniku.
Da li postoji nekakav uredjaj koji bi "premostio" nestanak struje,hajde za pocetak da kazemo u ovim kratkotrajnim
nestancima ?
 
O tome bi trebao da razmislja proizvodjac uredjaja i ponudi resenje za tu situaciju...
 
@korgis Pogledaj u spec ili izneti koja je potrošnja tog uređaja. Pa onda prema potrošnji i očekivanoj autonomiji izaberite odgovarajući UPS.

Ja sam moju CPAP mašinu držao na UPSu godinama, sa nekom autonomijiom od 4h. Srećom samo mi je jednom trebalo.

U međuvremenu sam nabavio putnu mašinu i odgovarajuću bateriju koja mi daje autonomiju od 2 noći.
 
Postoji portable vezija uredjaja sa dobrom autonomijom. Ne znam kakava je pacijentova zdravstvena i finansijska situacija, uredjaj je SKUP i za razliku od stabilne verzije ne ide preko socijalnog. Ima ko moze satima bezcdodatnog kiseonika, a ima ko je 24/7 zavistan. Mozda uzeti bocu za kisenik sa baskom za backup takvu opciju imaju vozila doma zdravlja. Opet sve zavisi od prepisanog protoka.
 
Hvala vam ljudi na javljanju i interesovanju.
Poslednjih dan-dva nisam pri racunaru i kasnim sa odgovorima.Izvinjavam se !
Tacne podatke o koncentratoru kiseonika (kako se pravilno zove) u ovom momentu
na zalost nemam.Sudeci po onom sto mogu videti na net-u potrosnja im je ispod 1kW/h.
Covek je bas zaglavio sa plucima i koristi ga 24/7.
Kada budem kod njega bas cu pogledati karakteristike.
 
Evo i konacnih podataka,
Aparat je kucni koncentrator kiseonika (Slika sa podacima sa aparata).Koliko sam se informisao kod ljudi koji iste i
servisiraju,on trosi oko 450W pri mirnom radu ali da pri ukljucivanju "povuce i preko 1kW !
Coveku bi bila potrebna solucija aparata (vrv invertera) koja bi mu obezbedila minimum 2 sata autonomije kada dodje do nestanka struje.
E sad,koliko sam razumeo to bi morao biti neki inverter.Obzirom na iznete podatke, sta preporucujete ?
Nesto originalno "iz prodavnice" ili mozda ima neko ko bi takav invertor i napravio ?
Evo da napomenem i finansijsku stranu svega,pomenuo sam coveku da je takva varijanta podosta skupa (700-800 EUR onako od nestrucnog oka)
i procenih po njemu da to ne bi bio veci problem.
 

Prilozi

  • 20230125_112603.jpg
    20230125_112603.jpg
    231.5 KB · Pregleda: 11
Pogledaj pošto je boca i kakva je mogućnost punjenja.
Meni je to bila rezerva za oca pored oksigeneratora. Proveri Messer i Kryogas (Cryogas).

Za invertor, neki jači, cena je umela da nude oko 500 evra i još dodaš za neki gel akumulator u rangu oko 100 evra pošto ide unutar prostorije.
Ne znam koliko bi držalo to. Uglavno je svako kome je tako nešto trebalo nabavio neki agregat. To je možda i najbolje rešenje ako ima gde da se postavi.
Pročitaj:

EDIT: za oca nije trebalo stalno da se koristi kiseonik, već se pratilo pa prema potrebi. Tako da sam menjao boce tu i tamo, prilično se brzo troši ali kao rezerva je OK.
 
Nazad
Vrh Dno