Šta je novo?

Nestala grupa preko noći na fb...

Monah 0007

Slavan
Učlanjen(a)
05.03.2005
Poruke
187
Poena
320
Imao sam grupu Valjevski oglasi koja je imala oko 14.000 članova. Pre par dana je samo nestala. Znam da fb može da ugasi grupu ali svuda piše da bi trebali da obaveste admina o tome i da bi trebalo da piše da je grupa pod "nadzorom"... Ne vidim nikakva obaveštenja ili bilo kakve informacije od fb...konkretan kontakt ka fb nisam našao, samo silni tekstovi koji svašta objašnjavaju... Ima li neko neki savet ili slično iskustvo?
 
Imao sam grupu Valjevski oglasi koja je imala oko 14.000 članova. Pre par dana je samo nestala. Znam da fb može da ugasi grupu ali svuda piše da bi trebali da obaveste admina o tome i da bi trebalo da piše da je grupa pod "nadzorom"... Ne vidim nikakva obaveštenja ili bilo kakve informacije od fb...konkretan kontakt ka fb nisam našao, samo silni tekstovi koji svašta objašnjavaju... Ima li neko neki savet ili slično iskustvo?

Pretpostavljam da su je ugasili jer ste Facebook koristili za ilegalnu trgovinu.
 
Teoretski oglasi jesu ilegalna trgovina ali i tu treba jasno razdvojiti oglašavanje radi trgovine na veliko koje dođe kao vid svakodnevnog biznisa i povremeno oglašavanje radi prodaje do par stvari koje su nepotrebne, korišćene (polovne) i slično.

Naravno, pod parolom "borba protiv sive ekonomije" najlakše je ugasiti čitavu grupu (FB, Viber etc) nego gledati ko pripada kojoj grupaciji prilikom oglašavanja.
 
To appeal Facebook’s decision to disable your group:
  1. Go to facebook.com/groups and select your group.
  2. Click See Details next to the message about your group being disabled, then follow the prompts.
  3. Select Request Review, then click Continue.
Once you ask us to take another look, your group will be reviewed again by Facebook. If we find we've made a mistake, we'll let you know, and your group will be restored. Admins have 30 days to appeal Facebook’s decision to disable a group.
If you don’t see the option to appeal, it could be because either another admin of your group has already requested to appeal the decision, or because certain violations of our Community Standards can't be appealed. After you've appealed a violation, you can check the status of your appeal by selecting See Details next to the violation you’re appealing.
Note:
  • Only admins can access Group Quality.
  • All items for sale also need to follow our Commerce Policies.
izvor -> facebook.com/help/584914935354562

Nema ti druge nego da njima pises jer ti je tu ono staro pravilo: Kadija te tuzi, kadija ti sudi.
Tako je kad si na njihovom terenu.

14 hiljada ljudi nije malo uopste, ako su aktivni. Recimo da je to vec i za neki mini oglasnik van Fejsbuka.
 
Da li je korišćena za ilegalnu trgovinu....??? Pa ako ostalih 1.000.000 grupa koje u sebi imaju naziv "oglasi" (beogradski, niški, kragujevački, londonski, bečki...) imaju iste te oglase ili slične, a nisu ugašene, ne znam zašto bi ugasili baš ovu... Mada sumnjam da je neko namerno prijavljivao grupu jer mu je bila konkurencija (odjednom se pojavio veći broj manjih grupa i pojavili se ljudi koji se nude da ih dodam za admine da bi mi "pomogli")...

A što se tiče ovog
  1. Go to facebook.com/groups and select your group.
ja u grupama više ne vidim moju grupu, nema je i nema nikakve napomene pored, prosto nestala...
 
Poslednja izmena:
Probaj da se ulogujes preko Meta business suit ili kako se vec trenutno zove. Preko kompa naravno.
 
Čudi me što baš nikakvo obaveštenje nisi dobio. Čak ni jedan mail.
 
Našao!!! Bio mail od fb u "zaturenim" mailovima... Piše da je grupa prijavljena više puta u nekom vremenskom intervalu i da je "disabled"... Poslali su link na koji se žališ ako smatraš da to nije ok... Hvala svima i izvinjavam se što nisam "ne znam kako" video mail ranije... Nadam se da će ovo bar nekome pomoći u budućnosti :)
 
Meni su ugasili grupu za oglase od oko 11-12k ljudi. Nigde nije pisalo nista o tome. Poslao im poruku ali naravno nema odgovora. A inace imam profesionalni nalog (za metu tj insta). A posto ostavljam oglase na oko 70ak fb grupa vidim da sad ima oko 50 (znaci otislo 20ak grupa). Nemam zivaca da se dopisujem da saznam sta se desilo kad znam da je nece vratiti svakako.
 
Nazad
Vrh Dno