Šta je novo?

Nestajanje desktop ikonica posle ''refresha''

ekiman

Poštovan
Učlanjen(a)
17.04.2016
Poruke
86
Poena
85
Windos 7 je u pitanju.
Kada udjem u internet explorer11 zatvorim program idem desni klik refresh opciju sve mi ikone sa desktop nestanu i vidim samo pored kursa misa onaj mali loading kruzic kako se okrece i tako 40-50sekundi pa se ikonice vrate.Toolbar sa startom se vidi celo vreme!
Takodje ako restartujem komp u ovom stanju ponekad posle restarta sve ikonice su mi na levoj strani monitora.
Ne koristim nikakve add-on na IE11 i ubedjen sam da nije virus,nekada nema problema kada idem refresh odradi to za pola sekunde i nema nestajanja.
Da li neko zna za ovo resenje?

Slika pre refreshaUntitled.jpg


Posle refresha kada nestanu ikonice sve je isto samo nema ni jedne ikonice i vidi se samo toolbar+kursor od misa ikone se vrate posle 40~sekundi.
Googlo sam ovaj problem ali nisam nasao na neko resenje...
 
Poslednja izmena:
Jedan format diska ce da izleci sve :)
 
Vec sam probao i nije pomoglo.Isto sam presao i sa AdvanceSystemCare
 
Cemu mislis da uopste sluzi taj refresh? To ti je jedna smesna navika, koja je korisna samo u slucaju da si nesto sacuvao na desktop, a nije se odmah pojavilo. Dakle, u 0,01% slucajeva.
 
Slazem se da je navika ali me nervira a osim toga ocigledno da nesto nije uredu....
 
Reinstaliraj sistem, ili stavi Win 10, sigurno ti je to odavno. I prestani da radis refresh :p
 
Sada si me zaista ''utesio''.:eyebrows:
 
Da nije slab komp za win7? Koristiš komp iz potpisa ili drugi?
Mada i mene zeza Win 7 kada ulazi. Treba mu 3-5 minuta da sve učita, ali posle sve lepo radi.
 
Poslednja izmena:
Win7 je,i komp iz profila meni se sistem dize za 27sekundi ,sve je ok osim ovog problema kod refresha.
 
Ponavljam, to objektivno nije problem - ako nema drugih manifestacija, a nisi naveo nijednu, bolje radi na odvikavanju od desnog klika u prazno.
 
Mozes da ubacis Windows 10 i ako nemas tih problema , nije hardverski problem.
 
Ma slazem se nemam nikakvih drugih problem igre rade lepo,video i muzika takodje,nema restartovanja usporavanja sve ide ko po loju jedino ovo sa refresom znam da je banalno ali me kopka,kao da imate zanotkicu i neda vam mira.

Gledao sam da mozda nije do monitora koji mi je 60mz ali nije.Isao sam Run:msconfig>services> gledao koje mi aplikacije rade jedino mi nije jasno sta je NMindexingServices -Nero AG kontam da je to od Nera 7 ali to imam vec odavno istalirano kada nisam imao ovaj problem sve ostalo je Nvidia,AVG,Intel itd.znaci nista cudno...

U svakom slucaju bizarno ali fazon je dok mi se ikonice ne pojave za 40sekundi da se definitifno desava neki proces u pozadini posto pored kursora misa vidi se onaj kruzic koji se okrece sto znaci da se nesto desava/ceka da se odradi...To me kopka sta je to :wall:
Takodje to se desava redovno kada mi je IE11 otvoren ili kada ga zatvorim dok npr. podignem sistem i ne diram IE -nekada se problem javja a nekada ne-random je.
 
Poslednja izmena:
Mislim da te je AdvanceSystemCare "usrećio".,) Oštetio je nešto i sada te to muči. Ja nemam takvi problema na win 7.Možeš da probaš ovo C:\Users\username\AppData\Local folder and then delete IconCache.db file. Pre toga napravi system restore.
 
Mislim da te je AdvanceSystemCare "usrećio".,) Oštetio je nešto i sada te to muči. Ja nemam takvi problema na win 7.Možeš da probaš ovo C:\Users\username\AppData\Local folder and then delete IconCache.db file. Pre toga napravi system restore.
Probao sam i radi dobro posle restarta!Ako ostane raditi ubuduce imas milion zahvalnica druze!God Bless you!!:D
 
Poslednja izmena:
NazaloSt posle restarta problem se ponovo javio i nike otklonjen...Izgleda da ce ga samo format izleciti...
 
Pokreni cmd kao admin i ukucaj komandu: sfc /scannow,tako ces proveriti sistemske fajlove,ne moras odmah po reinstalaciji udarati...

Nego reci mi kako ti je povezan komp sa monitorom? Los/ostecen/mator kabl zna da pravi problem...

Ako ti ta dva ne pomognu,probaj da Googlas na engleskom,mali milion resenja imas jer mali milion stvari prouzrokuje ovaj problem...
 
Googlo sam bas dosta i nisam nasao nista slicno mojem problemu,ima slicno ali nije to.Takodje sta sam probao nisam uspeo,ne verujem da je do kabela posto u jednom trenutku nestaju ikone posle refresa a nekad radi dobro...
 
Vrh Dno