Šta je novo?

Neobican problem sa zvukom na audigyu

cebactokpatop

Čuven
Učlanjen(a)
05.10.2003
Poruke
32
Poena
604
Anomalija u vidu kratkotrajnog pucketanja na zvucnicima javlja se prilikom rada na tastaturi. Mis ne pravi takve smetnje ali je spojen na usb a tastatura na klasican ps. A u kucicstu su sledece stvarcice: barton 2500, abit nf7-s, sound blaster audigy, a tu je i TV kartica (leadtek). Nisam covek koji za najmanji problem smara druge i trazi pomoc pa sam uzeo malo da probavam i eliminisem moguce uzroke ove nezeljene pojave. Prvo, pre bartona i abita imao sam msi kt333 ultra 2 i xp 1600 i sve ostale stvarcice i nije bilo nikakvih problema. Naravno odmah bi problem mogao da se svali na plocu, ali evo ja sam probao neke stvari i jos uvek nisam siguran da li je ona ili nesto drugo. Uzeo sam tastaturu sa drugog kompa koja radi provereno ok, i na zalost i sa njom se javljalo isto pucketanje. Onda sam moju zvucnu odneo kod coveka koji ima takodje bartona i abita (nf7-s) i radila je bez problema. Uzemem onda njegovog audigya (kod njega radi bez ikakvih anomalija) i stavim u svoju plocu, ali ne vredi, pucketanje je i dalje tu. idemo dalje, proverim irq adrese i po onome sto sam ja mogao da vidim svi uredjaji imaju razlicite. E posle toga dolazi slag na tortu. Uzmem audigya i iscupam ga sa ploce, u biosu ukljucim integrisanu zvucnu, pustim zvuk i udri po tastaturi ali nema pucketanja. Da ne poverujes. i eto sada vise nemam pojma sta da jos probam, ali imam nedomicu da li je do ploce ili cega vec. Pada mi na pamet i eventualno los instaliran xp ali to je bas krajnja solucija jer mrzi me da radim ponovnu instalaciju mada ako je do ploce to mi svejedno negine.
I tako eto mozda ima neko ko je imao slican problem i uz to ga uspesno resio. Hvala na svakom savetu.
 
Probaj da MUTE-ujes sve AUDIO-IN kanale na kartici (CD-in, Line-in, Aux...)
 
cebactokpatop je napisao(la):
Anomalija u vidu kratkotrajnog pucketanja na zvucnicima javlja se prilikom rada na tastaturi.
Naravno odmah bi problem mogao da se svali na plocu, ali evo ja sam probao neke stvari i jos uvek nisam siguran da li je ona ili nesto drugo.

Izgleda da je Creative i u slucaju Audigy-ja nastavio sa istom pesmom koju je vec pevao sa Live-om. Koliko se secam (a i iskusio sam, dok sam imao Live), problem je takodje bio sa pucketanjem, kada se recimo otvara neki program i tome slicno. I neresiv je bio jer je bilo neresivo sudaranje kartice i ploce (southbridge 133). Creative je zvanicno priznao da kartica nije napravljena po PCI specifikacijama.

Ukratko, nije mi bilo spasa. Gatao sam, menjao pozicije u slotovima, IRQ-ove pridruzivao i... nista.

Ali to je Creative.

Znam da odgovor nije ohrabrujuci.
 
Probaj da MUTE-ujes sve AUDIO-IN kanale na kartici (CD-in, Line-in, Aux...)
Mutirao sam sve sto se moglo mutirati ali nikakvog boljitka nema.
Izgleda da je Creative i u slucaju Audigy-ja nastavio sa istom pesmom koju je vec pevao sa Live-om. Koliko se secam (a i iskusio sam, dok sam imao Live), problem je takodje bio sa pucketanjem, kada se recimo otvara neki program i tome slicno. I neresiv je bio jer je bilo neresivo sudaranje kartice i ploce (southbridge 133). Creative je zvanicno priznao da kartica nije napravljena po PCI specifikacijama.
Nije mi bas jasno sta hoces da kazes u vezi creativa, kao lose su odradili posao? Neznam mozda i jesi u pravu ali licno sam video ili bolje cuo kako audigy I abit rade bez problema kod jednog prijatelja. Verujem da ima I na ovom forumu dosta ljudi koji poseduju istu kombinaciju i verovatno ima sve radi ok.
Nego da ja menjam plocu, a? mislim ponovo abita ali drugi primerak.
 
cebactokpatop je napisao(la):
Nije mi bas jasno sta hoces da kazes u vezi creativa, kao lose su odradili posao? Neznam mozda i jesi u pravu ali licno sam video ili bolje cuo kako audigy I abit rade bez problema kod jednog prijatelja. Verujem da ima I na ovom forumu dosta ljudi koji poseduju istu kombinaciju i verovatno ima sve radi ok.
Jesu loše odradili posao, negde radi bez najmanjeg problema, a negde ne. Meni, recimo, Live je radio perfektno na Abitu i Epoxu, a na Asusu mi se javlja pucketanje (koje sam usput sredio). Kod buraza ista kombinacija asus+live radi perfektno.
 
Pa, onako usput:), mogao bi da kazes coveku kako si sredio! ;)
 
Ma problem koji sam imao je toliko neverovatan da mi je teško da poverujem da je isto kod vas...

Live mi se nekako kolje sa SS2, isprobao sam sve kombinacije što se tiče PCI slotova, ni to nije ništa promenilo, čeprkao po PCI latenciji, isključivao u biosu raid, mrežu, ma sve, i ništa... I slučajno sam provalio kad u onom Server4PC (program za ss2) crvena ikonica sve pucketa (recimo namešten eon, a antena mi okrenuta na astru).. :bottle: Gremlini.. Što bi Englezi rekli- WTF?! :sceptic:
 
Live mi se nekako kolje sa SS2, isprobao sam sve kombinacije što se tiče PCI slotova, ni to nije ništa promenilo, čeprkao po PCI latenciji, isključivao u biosu raid, mrežu, ma sve, i ništa... I slučajno sam provalio kad u onom Server4PC (program za ss2) crvena ikonica sve pucketa (recimo namešten eon, a antena mi okrenuta na astru).. Gremlini.. Što bi Englezi rekli- WTF?!

pa jel mozes ti to malo jednostavnije meni da objasnis pgotovo bez eon-a i ostalih sattv poredjanja. ja ss2 drzim iskljucen, a koliko tebe razumem trebalo bi da i on radi?
 
cebactokpatop je napisao(la):
pa jel mozes ti to malo jednostavnije meni da objasnis pgotovo bez eon-a i ostalih sattv poredjanja. ja ss2 drzim iskljucen, a koliko tebe razumem trebalo bi da i on radi?
Ne mora ss2 da radi, meni je nestalo pucketanje kad sam u device manageru isključio ss2. Kasnije sam provalio ovo sa server4pc programom, tu nebulozu...
Probaj da isključiš pci kartice sem audigyja, pa vidi ima li onda pucketanja.
 
Vrlo interesantno. Poslusao sam tvoj savet i obzirom da uz audigy imam modem I tv karticu iskljucio sam obe potonje I nije bilo pucketanja, onda sam posebno ukljucivao samo modem ili samo tv karticu I takodje nije bilo pucketanja ali kada su obe kartice ukljucene onda se problem vraca. Da li to znaci da neke komponenete nisu lepo instalirane (ili losi driveri) ili neka od ove dve kartice nije uredu?
 
Ili pocni da kombinujes PCI slotove, mozda se negde "sudaraju".
 
Sustina je da tv kartice i satelitske kartice bukvalno jedu PCI magistralu i svaki put kada je crveno (nema signala) SS2 verovatno pegla da pronadje signal i zagusi magistralu. Ja doduse imam kombinaciju SS2 i Live i meni se ne pojavljuju ti problemi. Jedno od resenja problema, je da modem, koji inache voli da se lepi za IRQ-ive, ne bude zalepljen za SS2 koji opet isto voli da se lepi za IRQ-ove. Doticne dve kartice obe kao da imaju forsiran IRQ sharing. Jedino sto mogu da kazem je da se potrudis da bodes kartice sve dok se sve kartice ne zalepe za neke integrisane servise, mesto jedna za drugu. Na taj nacin neces doci u situaciju da ti shareovani IRQ-ovi krljaju magistralu.

M
 
Evo nakon par pokusaja sa razlicitim pci slotovima za modem i uz njegove stare drivere konacno sve radi kako treba. Nema vise pucketanja niti bilo kakvih drugih smetnji. Hvala svima na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno