Šta je novo?

Nemogucnost promene IP

sevastokrator

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2005
Poruke
28
Poena
304
Na kablovskom sam internetu i imam dinamicku IP adresu, i ranije sam mogao da je menjam uz pomoc programa IP Changer i drugog koji sam nasao na netu za moj modem (Motorola SB5100E). Medjutem, posto sam dobio laptop i postavio ruter (TP-LINK WR340GD) ovi programisu neupotrebljivi, a IP mi je mesecima ista, a zeleo bih cesce da je menjam zbog skidanja sa rapidsharea i ostalih slicnih sajtova. Inace sam probao i sa SBB Change IP(mada nisam njihov korisnik), ali ni ovo mi nije uspelo. Molim vas, posto sam zaista trazio na netu, a nisam uspeo da nadjem, a nisam bas najbolje ni upucen, da mi pomogne da resim svoj problem.

Hvala
 
Programi koji menjaju MAC adresu mrežne karte i tako postižu da DHCP server kablovskog provajdera dodeli novu IP adresu nemaju uticaja kada je u mreži posle modema instaliran ruter. Da bi dobio novu IP adresu neophodno je u opcijama rutera pod NETWORK - MAC CLONE upisati novu MAC adresu WAN porta rutera (na koji je modem priključen) ili klonirati onu sa mrežne karte. Posle toga ostaje samo resetovati/ugasiti modem na kratko i nova IP adresa će biti dodeljena.
 
Na kablovskom sam internetu i imam dinamicku IP adresu, i ranije sam mogao da je menjam uz pomoc programa IP Changer i drugog koji sam nasao na netu za moj modem (Motorola SB5100E). Medjutem, posto sam dobio laptop i postavio ruter (TP-LINK WR340GD) ovi programisu neupotrebljivi, a IP mi je mesecima ista, a zeleo bih cesce da je menjam zbog skidanja sa rapidsharea i ostalih slicnih sajtova. Inace sam probao i sa SBB Change IP(mada nisam njihov korisnik), ali ni ovo mi nije uspelo. Molim vas, posto sam zaista trazio na netu, a nisam uspeo da nadjem, a nisam bas najbolje ni upucen, da mi pomogne da resim svoj problem.

Hvala

Nisam korisnik SBBa pa nemam previše iskustva sa njima. Nego ne znam koliko je pametan taj ruter, ali recimo promenom MAC adrese samog rutera i restartovanjem bi dobio drugu IP adresu sigurno. Preporuka je da proveriš da li taj ruter podržava neki custom firmwear pa da to staviš jer tamo možeš da dodaješ koliko god želiš interfejsa ili da menjaš stalno MAC adresu.

:wave:
 
U samom objasnjenju tih programa za menjanje adrese ti pise da nece raditi ako se na internet povezujes preko rutera. verovatno ne mozes ni da se konektujes na modem kao sto si ranije mogao ukucavanjem adrese u browser.
zao mi je, ali nema ti pomoci. ako ce ti biti lakse, nisi jedini.
 
kako mu nema pomoći, kad mu je vuk objasnio šta treba da uradi?

Da bi dobio novu IP adresu neophodno je u opcijama rutera pod NETWORK - MAC CLONE upisati novu MAC adresu WAN porta rutera (na koji je modem priključen) ili klonirati onu sa mrežne karte.

ovo provereno radi.
 
U samom objasnjenju tih programa za menjanje adrese ti pise da nece raditi ako se na internet povezujes preko rutera. verovatno ne mozes ni da se konektujes na modem kao sto si ranije mogao ukucavanjem adrese u browser.
zao mi je, ali nema ti pomoci. ako ce ti biti lakse, nisi jedini.

Ako si mislio na statusnu stranicu modema gde se vide parametri signala i konekcije (http://192.168.100.1/) njoj se bez problema može pristupiti i kada je modem priključen na ruter.
Problem kod tih IP changera sam već objasnio, oni menjaju MAC adresu mrežne karte a modem je sada priključen na WAN port rutera i tu MAC adresu je potrebno menjati.
 
Vuce, ovo nisam najbolje razumeo "Da bi dobio novu IP adresu neophodno je u opcijama rutera pod NETWORK - MAC CLONE upisati novu MAC adresu WAN porta rutera (na koji je modem priključen) ili klonirati onu sa mrežne karte"...ja sam otisao na NETWORK>MAC Clone i tu su 2 opcije: WAN MAC Address: pa idu neke brojke i slova pa Restore Factory MAC, a ispod Your PC's MAC Address: pa opet brojke i slova i Clone MAC Address To...e sada pretpostavljam da ovo poslednje trebam da pritisnem, ali...sta da upisem kao "novu MAC adresu WAN porta rutera", kapiram da ne mogu da upisem bilo sta, i gde da vidim koja mi je na mreznoj karti? I kad restartujem, jel treba opet da vrac am na regularnu adresu ili on sam odradi i da li, ukoliko ostane klonirana, sledeci put samo opet iskljucim modem i opet mi da novu IP? Izvinjavam se, predpostavljam da su ovo glupa pitanja za znalce!
@zendraqla "Preporuka je da proveriš da li taj ruter podržava neki custom firmwear pa da to staviš jer tamo možeš da dodaješ koliko god želiš interfejsa ili da menjaš stalno MAC adresu"...ovo mi se svidja kao jako dobra ideja, ali ovo su za mene spanska sela...sta tacno trebam da uradim?
inace da potvrdim da se stranici modema moze pristupiti bez obzira na ruter, znaci kao i pre toga!
 
nisam vuk, ali da probam :)

imaš dve opcije.

1) samo klikneš na "Clone MAC Address To" i tada će ti WAN MAC Address biti identična Your PC's MAC Address (videćeš promenu u polju WAN MAC Address). znači, ništa ti ne treba da upisuješ.
klikneš SAVE i restartuješ modem i ruter.

ili

2) u polju WAN MAC Address (u kojem npr. stoji 00-23-CD-FD-B9-41) promeniš, recimo, samo jedno slovo/cifru (npr. 00-23-CD-FD-B9-31).
dakle, umesto 4 ti si stavio 3. klikneš SAVE, restartuješ modem i ruter.

u oba slučaja dobićeš novu IP.

nadam se da je jasno. ako treba još nešto, pitaj.
 
Uspeo sam!!! Hvala svima!!! Imam jos jedno pitanje, da li da ostavim ovako kloniranu MAC adresu i da li tako mogu stalno sad istim postupkom da menjam IP?
 
Da, kada god ti bude bila potrebna nova IP adrsa samo promeni MAC na ruteru i restartuj ruter i modem.
 
Izvinjavam se, izgleda da nisam bio jasan...
1. Da li da vratim staru MAC adresu sad kada sam promenio IP? Jel se to radi na "Restore Factory MAC"?
2. Ukoliko ostavim ovako kloniranau MAC adresu, da li mi se IP menja svaki put kada restartujem modem?
Hvala
 
1) ukoliko klikneš na "Restore Factory MAC" i restartuješ modem i ruter, dobićeš istu onu IP koju si imao i pre nego što si kliknuo na "Clone MAC Address To".

2) uz pomoć opcije "Clone MAC Address To", sa prvim restartom rutera i modema dobićeš novu IP (kao što si već uradio), a svakim kasnijim restartom modema, ostaće ti ta ista IP. to znači da na ovaj način možeš da dobiješ samo dve moguće IP adrese.

više ti se isplati da svaki put kad želiš novi IP, promeniš neki broj u polju WAN MAC Address, klikneš na SAVE, pa restartuješ modem i ruter.
tako ćeš uvek dobiti drugi IP.
 
Ovo deluje interesantno mada ako mac ima rezervisan protok ili nešto slično onda je ovo neizvodljivo tj pravi problem
 
Kablovski operateri vezuju sve parametre konekcije za modem a IP adresu za prvi sledeći uređaj (računar il ruter) tako da promena MAC adrese na ruteru ili mrežnoj karti ne može izazvati nikakve probleme, osim eventualno ako se kod ručnog upisa MAC adrese pogodi već neka koja je prijavljena na mrežu (malo verovatno ali ipak moguće)
 
Nazad
Vrh Dno