Šta je novo?

Nema zvuka preko hdmi iz 9800gt

nikolaf7

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2005
Poruke
2,171
Poena
390
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Lc cc 120
Matična ploča
Gigabyte B550m ds3h
RAM
2x8gb ddr4
GPU
Asus 1060 6gb
Storage
WD i Samsung SSD, Toshiba HDD
Kućište
Bitfenix Shinobi
Miš & tastatura
G502 hero
Mobilni telefon
Samsung A34
Od danas sam ponosni vlasnik Panasonic 42UX30E plazme, jos nisam sve kanale poredjao a vec problem - nema zvuka sa pc.

Povezao sam hdmi sa MSI 9800gt kartice(win 7), zadnja 2 sata guglam i ne znam sta da radim. Naime u control panel opciji sound imam kao playback device imam samo Speakers Creative SB Audigy. A u nvidia cpanelu kad odaberem tv stoji hdmi to hdmi(audio enabled).

Sta da radim poludjeh:):wall:
 
probaj desni klik na ikonicu zvucnika dole desno pored sata, pa na playback devices, odaberi opciju odgovarajucu i klikni na default.
evo kako izleda za zvucnik, a kako kada se odabere opcija za prebacivanje zvuka na tv.
kod tebe bi verovatno nesto slicno trebao da uradis, tj. da odaberes odgovarajuci uredjaj za reprodukciju zvuka.
 

Prilozi

  • sound.jpg
    sound.jpg
    26.4 KB · Pregleda: 53
  • zvuk na tv preko HDMI.jpg
    zvuk na tv preko HDMI.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 57
Mislim da sam negde citao da kod nvidie zvuk ne ide kroz hdmi kabl. Koliko se secam sa nekim malim kablicem da spojis graficku i izlaz za zvuk koji bi trebao da bude na maticnoj ploci.
 
ako koristis dvi to hdmi adapter, moras spojiti spdif kablic sa grafickom, na jedan od sledecih nacina, a zatim u podesavanjima za zvuk odabrati odgovarajuci izlaz.
 

Prilozi

  • hdmi adapter.jpg
    hdmi adapter.jpg
    23.5 KB · Pregleda: 43
  • spdif ulazna funkcija ( metoda 1 ili 2 ).jpg
    spdif ulazna funkcija ( metoda 1 ili 2 ).jpg
    81.4 KB · Pregleda: 47
  • polozaj spdif na kartici.jpg
    polozaj spdif na kartici.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 53
probaj desni klik na ikonicu zvucnika dole desno pored sata, pa na playback devices, odaberi opciju odgovarajucu i klikni na default.
evo kako izleda za zvucnik, a kako kada se odabere opcija za prebacivanje zvuka na tv.
kod tebe bi verovatno nesto slicno trebao da uradis, tj. da odaberes odgovarajuci uredjaj za reprodukciju zvuka.
Pa kazem ti nemam ja to - u playback devices mi samo stoji speakers, nema ama bas nista drugo. I one 2 opcije show disconected i show disabled su ukljucene.

Ne koristim nikakav adapter nego imam hdmi izlaz na grafickoj....kako da proverim pusta li moja grafika zvuk? Da znam da posle posla potrazim taj kabal, imam veceras zakazano filmsko vece:)
 
Ja sam imao slicnih problema na samsung lcd tvu. Resenje je bilo da promenim naziv source-a. Od ponudjenih naziva je bio i PC HDMI i proradio zvuk. Naravno to nigde nije pisalo u manual-u. Takodje instaliraj najnovije drajvere za graficku, mozda nemas instaliran hdmi audio driver.
 
Ne da mi da instaliram taj nvidia hdmi audio driver, cak ni nakon sto sam instalirao nove za plocu i grafiku......da nije problem sto mi zvuk ide preko audigy kartice koja ima stare drajvere?
 
Trebalo bi da automatski instalira sa drajverom za graficku. On valjda sluzi samo da prosledi zvuk kroz grafiku, trebalo bi da komunicira sa zvucnom kartom, mozda gresim. Jel nemas opcije za source koje sam pomenuo?
 
Ti si menjao naziv hdmi u source listi na TV? Kucao si sta ti hoces na daljinskom ili samo odabrao drugi? Probacu kad stignem kuci sta moze

I taman da vidim u kutiji od graficke ima li kabal za zvuk

To je ova kartica treca, pise podrzava audio kroz hdmi
http://hu.msi.com/product/vga/N9800GT-MD512.html#?div=Feature
 
Poslednja izmena:
Ja sam mislio da se kuca naziv, ali u Source->edit name sam imao ponudjeno da izaberem vise opcija, kao sto su PC DVI, PC HDMI, SETBOX itd. Imao sam samo sliku i nikako nije hteo da proradi zvuk, a sve sam probao. Na kraju sam uzeo da cackam bzvz u Edit name, videh opciju, oznacio PC HDMI i proradi zvuk. Nisam upoznat sa Panasonic televizorima, ali moguce je da ima slicno.
 
Poslednja izmena:
Ne moze to, menjao sam sve nazive ali dzaba.....imam taj kablic, da probam njega? Da ga ubodem u plocu ili u audigy?
 
Poslednja izmena:
Nije problem do tv-a nego do spdif kablića. Samo ga bocni u grafu i drugi deo u integrisanu ili dodatnu ako imaš.
 
Stavio sam zadnje drajvere za audigy i dobio spdif out u playback devices.
Nece ni preko kablica...sad vec pizdim:wall:

Cekam driversweeper da ocisti drajvere za zvucnu i da probam preko integruse
 
Uspio sam!:banana::smoke:

Radi kao sat preko integruse i kablica....ali sad vise nemam audigy:lupko:
 
Vrh Dno