Šta je novo?

Nema srpski Ipod 10 upravo povukao update 14.5

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Danas mi dopao prviput u ruke Ipod i nikao da mu namestim srpski jezik. Zakucan je na hrvatski kupljen u USA a kad se lista da se promeni nema srpskog. Nekako nabode ne znam ni kako srpski, dogura ga na prvo mesto ali kad hocu da promenim jezik telefona sa hrvatskog na srpski, nigde nema srpski. Kad namestim tastaturu cirilica je oko a taj difoltni hrvatski nema uopste latinicu sa latinicnim slovima i kvacicama. Da li ovo cudo uopste moze da se nasteli na srpski. Ja imam Xiomi android 8 lepo sve na srpskom, gde god ima prevoda ispod ikona pise cirilicom, kad otvorim neki prog ili je sav na cirilici ako nema onda je latinica.
 
Vidim muk, nema srpskog a ja na mom krsu Xiomi od 180€ imam srpski. Gledam telefon zenina rodjaka se lozi ima jabuku a nema pojma sa engleskim i treba joj lolalizovan telefon, meni svejedno akomi se cefne promenim ocas sve na Engleski al eto necu iz inata, drzim na cirilicu
 
Ero, onda zenina rodjaka ako hoce jabuku ce morati da se privikne na hrvatski, sto ce sigurno bolje razumeti od engleskog.
 
Kakav muk kad se vec godinama zna da nema Srpski.
Hvala na odgovoru ali ja prvi put drzim Apple u rukama a i nisam te platezne moci da mogu da kupujem skup telefon a posle ovog sto sam saznao i da imam para nikad ga nebi kupio. Sto se tice hrvatskog ima ga po difoltu (tako je dobijen nastelovan na hrvatski) ali tastatura (keyboard) na ekranu je bez ćčšđž i nisam uspeo da provalim kako da dobijem tastaturu sa tim znacima. Ima srpsku tastaturu to sam nekao setovo i tu su sva slova kako treba ћчшђжљњ, mogu da mu butnem google tastaturu i da ne lupam glavu ali sta me gabri, oce Applepa, neg ga tera tako. Znaci kod Apple srpski je u nemilosti, neko zestoko mrzi cirilicu i Srbe. Davno mi je neko ovde napisao dok sam imo Lenovo, svrha mobilnog je da telefoniras i posaljes SMS, sve ostalo su dodaci, o univerzumima nebi diskutovao, dovoljan mi je utisak koji sam stekao gledajuci film o osnivacu Apple.
 
Poslednja izmena od urednika:
Šta je iPod 10?
 
Dijete u braku između iPad 3 i iphona 7 🤣
Ozbiljno pitam, šta je iPod 10? Da ne misli možda na iPhone X?

Svejedno koliko znam iOS ima uredno podšrku za srpski jezik, meni je tako setovan telefon.
 
Ima naš jezik ali ćirilica.
Na latinicu možeš Hrvatski, koji je realno ok minus nazivi mjeseca.

Što njemu treba i šta je problem zaista ne razumije niko ovdje, tako da se mora malo na odušak dati.
 
Ozbiljno pitam, šta je iPod 10? Da ne misli možda na iPhone X?

Svejedno koliko znam iOS ima uredno podšrku za srpski jezik, meni je tako setovan telefon.
Телефон није мој и женина сестра је отпутовала. Ево одговорио сам ризикујем бановање. Знам само да сам радио упдате и да је повукао Иос 14.5. Ево ово је хтела као код мене. Свака апликација који имам је или на ћирилици а ако не онда је на латиници, чак је и апликација за праћење нивоа шећера у крви преведена, на латиници је али не на ијекаквштини и хрватском новоговору.
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-02-25-01-05-29-533_com.miui.home.jpg
    Screenshot_2021-02-25-01-05-29-533_com.miui.home.jpg
    99.4 KB · Pregleda: 43
Добио сам слику сетовања, IPhone X, IOS 14.5.1. Мени је речено да је IPhone 10, нити сам проверавао нити знам моделе, како ми је речено тако сам написао.
 
iOS nažalost nije lokalizovan na srpskom jeziku, tako da ne možeš da uradiš to što želiš. Tako da ti ostaje samo opcija da ga prebaciš na hrvatski.
 
Телефон није мој, написао сам то, преподешен је стигао на хрватски али тастатура није са латиничним словима и за кратко време колико ми је био у рукама нисам успео да добијем латинични тастатуру али сам успео ћириличну са свим ћирилићним словима. Женина сестра која је добила тај телефон нема појма са енглеским а сви јој се смеју кад извади телефон и виде латиницу и ијекавштину. Има тај телефон има и Хуавеи нек прода па нек купи неки који има српски. Мислим да нема потребе више дискутовати, сазнао сам да није 10 него X, нема проширење за мемориску картицу, нема српски, није мој, хтела је Apple, има Apple...
 
ima latinicna tastatura sa svim slovima, ima cirilicna tastatura sa svim slovima, ceo interfejs na srpskom nema zbog politike Apple-a i ne ne mozes u njega da stavis memorijsku karticu od 2TB nazalost... ne mozes ni slusalice da ubodes.... najbolje je da ga da nekome drugom koji ce ceniti takav poklon
 
sad je kao razlog nemanja srpskog prevoda da se neki proizvod pljuje 😅 sta je sa onim prvim motorolama sto su isle kao alva po srbiji? Budimo realni mi smo tehnoloski zaostali debelo da smo ista radili da se tehnoloski unapredimo imali bi ranije i spotify i paypal i apple bi podrzao srpski jezik nego ne proizvodimo nista niti ulazemo u bilo kakve inovacije a hocemo da nas svi prepoznaju u svetu? Realno mi svi koristimo eng zato sto su svi naucni radovi, patenti i sl na eng inace mene zabole za ameriku isto kao amerikanca za srbiju. Likovi su izgurali engleski koji je dominantan nebitno da li si koreanac, srbin ili ko god ostali jezici su samo bonus
 
Ijekavski Lego, ijekavski...
Kad sam poceo sa internetom a imao sam ga medju prvima u Srbiji, prvo sto sam naucio je da nikog ne ispravljam ako nije nesto gramaticki tacno napisao. Imam skoro 70 banki i sasvim mi je svejdno dal sam napisao kao treba ili ne; plus jedan deo zivota sticajem okolnosti proveo sam tamo i 1974 osetio na svojoj kozi MAS pokret i moj otac je odlucio da se vratimo u Srbiju jer sa tad u to vreme penzionisao. Zbog setanja preko leta u Srbiju kod familije posle sam tamo dobijao kecine...Nije ni vreme ni mesto da se ovo pise ali vuces me za jezik, provociras nebili mi udario ban. Ni to me vise nije briga, imam vise konekcija, znam da promenim MAC adresu, ID racunara, lepo sam napisao da sam zavrsio al eto uvek se nadje neko da kljuca.
Za tebe link: https://sh.wikipedia.org/wiki/Ijekavski_izgovor
Neko ovde pise oko jezika, kako linux moze da ima lokalizaciju, imam uporedo isti distro Manjaro jedan je lokalizovan drugi na engleskom, imam i Neon KDE plasma isto uporedo, ima Arch, eto kao tu moze.
Hvala dobronamernim na savetima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno