Šta je novo?

Nema slike posle podesavanja interisane graficke u bios-u

Savkex

Poštovan
Učlanjen(a)
26.03.2015
Poruke
11
Poena
54
Dakle hteo sam da dodam jos 1 monitor ali posto na graficki HD 7700 nema 2 DVI ulaza nmg da stavim drugi pa sam drugi stavio u integrisanu graficku. PC nije detektovao taj monitor sto je prikljucen na integrisanoj pa sam procitao da moram da odem u bios i promenim INTERNAL GRAPHICS da bude ON ! to sam i uradio save-ovo, restartovo pc i odjednom ne prikazuje se slika ni jednom ekranu... probavao sam da vadim graficku pa samo u integrisanu, pa menjao monitore pa sve opet ali nema nikakvih rezultata. Takodje sam pokusao da resetujem CMOS (bios na default) preko maticne ploce ali nikakvih rezultata. MOLIM ZA POMOC U STO SKORIJEM ROKU !

MATICNA PLOCA : MSI A55M-P33
 
A kada upalis komp, da li se dize sistem? Upali zvucnike i prati rad HDD-a. Da li si siguran da si lepo resetovao CMOS, vratio nazad dzamper u pocetni polozaj?
 
Izvadi bateriju iz ploce i sacekaj 5 min, pre toga iskljuci struju ;)
 
Tacan model graficke je ja mislim : AMD HD 7700 1GB DDR3, nzm sta ti tacno treba a za procesor nisam siguran znam da je amd athlon quad core (4x) to je sigurno... Ukljucio sam u graficku tj. Vga na DVI ulaz (onaj prenosivac mali) ako znas na sta mislis, probao dam da izvadim graficku pa samo u integrisanu ali opet nista. Sto se tice @deksi10 pitanja, Dize sistem sve normalno zato sto kad ga gasim (drzim power button) onda mu treba bas dugo oko 10-15 sekundi da se ugasi hdd radi normalno evo ga na drugom pc-u. BTW za CMOS nisam 100% siguran zato sto sam ja vadio CMOS Bateriju i na taj nacin resetovao a izgleda da nema dzampera na mojoj maticnoj. DOVGENJA to sam i uradio ali kazem vec... nista se ne desava
 
Ako je Athlon u pitanju, onda ne možeš da koristiš video izlaze na matičnoj ploči, jer on nema integrisanu grafiku. Možeš samo sa grafičke. Koje ulaze imaš na monitoru? Probaj samo sa DVI ili VGA kablom, bez tog adaptera.
 
Poslednja izmena:
Isao sam nekom logikom normalnog coveka ? Ima ulaz pozadi za DVI, VGA ??

btw. Sta da radim sad ?
 
ako je athlon nemas integrisanu grafiku jer na tim plocama i procesorima se graficki cip nalazi u samom procesoru,a taj athlon je nema,samim tim nemeres dobijes sliku na konektore na ploci,samo na grafickoj karti.reset biosa,ako nemas dzampere na ploci,se radi tako sto izvadis bateriju,pustis par minuta da odlezi,onda pritisnes nekoliko puta power on taster na kucistu (ako je prikopcan na plocu naravno) da se iscedi sva struja iz ploce,onda tek vratis bateriju i upalis komp.bojim se da ces morati da potrazis neke adaptere tj hdmi na dvi ili sl. kad vec imas samo dvi na monitorima.
 
ako je athlon nemas integrisanu grafiku jer na tim plocama i procesorima se graficki cip nalazi u samom procesoru,a taj athlon je nema,samim tim nemeres dobijes sliku na konektore na ploci,samo na grafickoj karti.reset biosa,ako nemas dzampere na ploci,se radi tako sto izvadis bateriju,pustis par minuta da odlezi,onda pritisnes nekoliko puta power on taster na kucistu (ako je prikopcan na plocu naravno) da se iscedi sva struja iz ploce,onda tek vratis bateriju i upalis komp.bojim se da ces morati da potrazis neke adaptere tj hdmi na dvi ili sl. kad vec imas samo dvi na monitorima.

Pa ja sam izvadio bateriju i posle 10 minuta vratio i probao ali nije htelo nzm da li ce tako da pritiskam power na taster na kucistu promeniti nesto ali probacu... Pogresno si me razume zato sto se ja nisam lepo izrazio ja imam VGA na monitorima, to su relativno stari monitori, a posto HD 7700 nema ulaz za VGA onda koristim onaj mali adapter sa VGA na DVI !! Ne znam da li me sad razumes !
 
Idem da probam ovu foru sa baterijom i da praznim strujuu pa javljam rezultate.
 
malo je komplikovanije da dobijes vise analognih (vga) izlaza,mislim da trebaju neki spliteri ili sl.,davno je bilo. :)
 
malo je komplikovanije da dobijes vise analognih (vga) izlaza,mislim da trebaju neki spliteri ili sl.,davno je bilo. :)

Pa krastavac, evo probao sam ovo sa baterijom i "isisao" struju stiskao power button tj. ostvio 15 min bateriju ali nistaa, da li je mozda do baterije ? mislio sam da izvadim bateriju iz ovog starog pa stavim u novi pc ? (novi je ovaj sto je pokvaren) ... Ili sta mi vec preporucujete ?
 
Izvinjavam se za spam, ali bih bio jako zahvalan kad bi neko dao neku soluciju, jer ja moram u skolu sad da idem pa do veceras nadam se da ce neko naci nesto. Hvala unapred svima :)
 
mnogo si konfuzan i nesiguran sta radis,nosi to u servis dok ne napravis neku stetu.sto se tice vise analognih (vga) izlaza,bez aktivnih splitera i konvertera mislim da ne postoji nacin da prikopcas vise monitora samo sa vga ulazom.
 
Ne bi meni bilo frka da je moj PC, vec je bratov pa zato ... Nasao sam dobar servis u mom kraju kazu da je uspostavljanje kvara dzabe a ako ga oni popravljaju onda se placa. Nego se plasim da se nije sjebala grafa ili maticna ...
 
Da li je moguce sjebati graficku ili maticnu plocu na taj nacin ? Ako da, da li sam sjebao plocu ili grafu... Po nekoj logici ja nista nisam cackao ogo MAIN GRAFICKE A ONA JE : MSI R7750 1GB ja msm DDR5 <--- nema drugi za tu grafu. Tako da ako neko moze da me uputi ?
 
Poslednja izmena:
Odnesi komp u servis dok ne napravis goru situaciju, a sledeci put pre nego sto resis nesto da cackas na svoju ruku prvo se raspitaj jel to tako moze ili ne.
 
Odnesi komp u servis dok ne napravis goru situaciju, a sledeci put pre nego sto resis nesto da cackas na svoju ruku prvo se raspitaj jel to tako moze ili ne.

Odneo sam ga u servis i sjebala se maticna ploca, tako da mi sad treba pomoc da nadjem gde ima da se kupi ploca sa FM1 podnozjem jer se takve vise ne proizvode tako da ako neko ima nek mi javi ovde ili u inbox. HITNO!!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno