Šta je novo?

Nema slike na monitoru

jogi

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2005
Poruke
361
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav
Hteo sam da zamenim stari SSD 240 gb i stavim novi m2.Usput ocistio od prasine, zamenio pastu, sastavio i kad sam usao u bios slika se zamrzla. Iskljucio Sam PC na dugme na kucistu. Ukljucim ponovo I nema slike na monitoru, probao vise puta. Stavio drugi dp kabal, nema slike. Probao sam sa HDMI I opet isto. Stavio drugu graficku, nema slike. Sta me zeza ili sta sam zeznuo?

Tomahawk max
Ryzen 5 5600x
Msi mag a750gf 80+ gold
ASRock rx 6700xt challenger
2 x 16 gb 3600
 
Sve sam ponovo odradio I nema razlike.
Jedino sto sam sad primetio je da se ventilatori na grafickoj ne vrte uopste pri ukljucivanju racunara. Na obe je isto.
Da me napajanje ne zeza?
 
Probaj sa vađenjem ram memorije i ponovnim vraćanjem ako već nisi ali vrati jednu pa ako proradi vrati i drugu.
 
Prilikom reseta maticne iskopcaj sa ploce napajanje (i za plocu i cpu) i ram i graficku. (znam da zvuci kao bespotrebno ali sam imao slucajeva gdje ovakav reset pomogne). Prilikom reseta izvadi bateriju iz ploce (naravno sve ovo radis dok je struja iskopcana) i drzis dugme za paljenje kompa stisnuto pola minuta bar.

-da nisi spojio kabal od monitora u plocu umjesto u graficku i to se cesto mahinalno desi
-Vidi jesi vratio napajanje u graficku ako ima dodatne naponske kablove, dosta ljudi ovo zaboravi...
-Ocisti od prasine slotove za ram.
-Ako ne pomogne vidi postoji li sansa da nisi dobro stavio procesor, da ti je iscurilo paste po socketu ili nesto tako...
-probaj sa drugim napajanjem ako imas pri ruci
- pokusaj sa po samo jednom plocicom rama u oba slota...
 
Probao drugu memoriju , nece.
Drugs graficka I nece.
Kacio na tv, isto nece.
Vadio bateriju, iskljucio struju, vracao kasnije I nista.
Kad zakacim sve I ukljucim svi ventilatori se vrte, 3 svetle, slike nema.
Da podsetim samo, prilikom zamene ssd-a slika se zamrzla u biosu I od tad nista.
Nemam drugo napajanje I plocu ako je do nje.
 
Ha ha
Zamenio stari sata za novi m2
Naravno da je sve iskljuceno.
Kad sam ukljucio PC usao je u bios u tad se slika zamrzla.
 
Probao sam sve, sutra u servis da vide sta je u pitanju.
 
Otisla graficka. U garanciji je, tako da ...
 
Nazad
Vrh Dno