Šta je novo?

nema centralnog zvucnika

ica

Čuven
Učlanjen(a)
18.08.2002
Poruke
378
Poena
619
Imam SB Live! 5.1 i Altec Lansing 251 zvucnike, i od nedavno nemam centralni zvucnik. U Creative Mixeru pod Speakers mogu da izaberem samo "4 speakers". Ranije je moglo da stavi na 5.1 ali sada vise ne. Reinstalirao sam drajvere sto puta a Creative Diagnostic ne uradi nista. Kablovi su povezani kako treba.

U cemu je problem?
 
Poslednja izmena:
!

A pod settings - control panel - sound and audio devices - i tamo advanced audio properties...?




:guitar:
 
Namestio sam to, ali u mixeru se nista ne menja - jos uvek pise 4 speakers i ne moze nista da se promeni. Kada kliknem na TEST, centralni zvucnik se, naravno, ne cuje.
Gde jos moze da se testira centralni zvucnik? Kolko vidim retko se upotrebljava...
Jedino sam ga do sada cuo u Star Wars KOTORu i nigde vise.
DVD nemam.
 
.

Kod mene se desavalo prilikom instaliranja najnovijih drajvera da "nestane' srednji zvucnik. Medjutim posle par podesavanja u Creative plejeru ili THX control, da se vrati kako treba. Inace imam 7.1 zvucnike. Primena naravno samo u igrama, a vec 5.1 i 6.1 DVD filmovi ili DVD 6.1 muzika...

Tomb Raider, Unreal, dosta novih igara ima podrsku za 5.1 i 6.1; tako da se i preko centralnog zvucnika cuje zvuk.
 
Ma skini sa neta bre KX drivere koji su mnogo bolji od Creatovovih , znaci zvuk je mnogo bopkji sa njima i usput ce ti raditi i centralni zvucnik ;)
Pozdrav...
 
Nazad
Vrh Dno