Šta je novo?

Neko je povezao Windows XP računar na internet i nije dugo preživeo

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,806
Poena
1,385
Windows-XP-na-internetu-je-losa-ideja.webp


Neko je povezao Windows XP računar na internet i nije dugo preživeo​


Većina korisnika je svesna činjenice da povezivanje računara sa Windows XP sistemom na internet u 2024. godini je loša ideja, ali nisu svi svesni koliko je to zapravo loša ideja.

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...-xp-racunar-na-internet-i-nije-dugo-preziveo/
 
Glupost
 
Totalna glupost, plus AI "ilustracija"... 🤮
 
Moj je eto "živ" skoro 15 godina (jeste dual boot sada ali svejedno prosurfujem tamo s vremena na vreme) bez potrebe za bekapom, reinstalacijom ili ponovnom instalacijom (osim po želji).
Ali nisam isključio sve mere zaštite. Neka taj autor isključi sve mere zaštite na svom modernom OS-u, svoj mozak pre svega kad krene da luta po netu bezglavo, pa da vidimo rezultate.
 
Prastari Dell laptop sa XP još uvek šljaka na XP-u i svakodnevom internetu. Toliko je mator da ni noviji Linuxi ne rade na njemu kako treba i ne bolje od XP-a. Dao sam ga drugarupre 5-6 godina i samo ponekad ga pročešljam sa ofline Kasperski AV. Osim nekih gluposti, nikada nije ništa ozbiljno nahvatao.
 
Јадан човек, није преживео...
 
Кад неко искључи firewall, макар то био и најједноставнији могући, последице немају никакве везе са верзијом OS-а, тако да је и наслов и чланак замајавање читалаца.
 
Da, samo što policija i domovi zdravlja i dalje koriste XP.
Ne sećam se kada sam poslednji put video XP kod mene na poslu. Uglavnom je svuda 10-ka. U najgorem slučaju na baš baš starim računarima je Win 7. Ali oni su na intranetu, tako da nije problem. Za domove zdravlja ne znam.
 
Da, samo što policija i domovi zdravlja i dalje koriste XP.
Mislim da ti nisu bas najsvezije informacije. Verovatno zavisi od doma zdravlja, ali od kada je najveci deo zdravstvenog sistema uvezan u IZIS/Heliant/sta vec koji je web-based ja nisam video nista starije od sedmice. Inace ne bi nasli browser koji funkcionise. Trebalo bi da je slicna situacija i sa MUP-om jer znam gde idu na obuke.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Niđe veze, klasičan clickbait.
Evo ga kod mene, živ i zdrav, bez ikakvih dodataka osim novog browsera i radi perfektno. A normalno da bi se razne pijavice zakačile kada bih isključio firewall.

VirtualBox_Xpppiii_22_05_2024_09_29_29.png
 
Pa ko bi pisao "članak" na temu "Neko je uradio nešto kako treba, i ništa loše se nije desilo".
 
A uobičajeno je da za svoje neodgovorno ponašanje, greške i negativne posledice koje naposle proisteknu krivicu svalimo na druge (u ovom slučaju autor na XP).

@Mister Y
Koji je to novi browser, Chrome/ Chromium i koja verzija? Ili je neki od uradaka braće Kineza?
 
Kod mene Opera 36 i K-Meleon rade bez problema
 
A uobičajeno je da za svoje neodgovorno ponašanje, greške i negativne posledice koje naposle proisteknu krivicu svalimo na druge (u ovom slučaju autor na XP).

@Mister Y
Koji je to novi browser, Chrome/ Chromium i koja verzija? Ili je neki od uradaka braće Kineza?
Supermium (Chromium i to vrlo svež)
https://github.com/win32ss/supermium
 
Znači fork, kao 360 i MyPal. Nisam ga probao pa da vidimo kako funkcioniše, odnosno koje nedostatke on ima u odnosu na druge.:)
 
I kod mene na poslu par njih jos uvek radi. Kace se na knjigovodstveni softver. Koji je na serveru (win10). cak par komada imaju net i radi e mail Mozilla Thunderbird bez problema, prezivljavamo jos uvek!
 
Znači fork, kao 360 i MyPal. Nisam ga probao pa da vidimo kako funkcioniše, odnosno koje nedostatke on ima u odnosu na druge.:)
Jeste fork, ali fork Chromiuma iz ove godine, 360 za xp je star nekoliko godina. Za ove ostale bolje i da ne pričam MyPal je tu nešto svežiji ali Basilisk, K-Meleon Goanna, Roytam1 to su forkovi Firefoxa starog ~10 godina, neki više a neki malo manje ali sve u svemu zastareli su odavno.
 
Clickbait, nije sve u tome koje zastite se koriste vec je uglavnom do toga "na sta" korisnik klikce. Apsolutna zastita ne postoji, sa majnovijim sistem update-om, antivirusom, firewall-om, anti malware-om, ako se klikne gdje ne treba - ode mast u propast.
 
Nazad
Vrh Dno