Šta je novo?

Neki savet oko izbora ploce

vincanity84

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruke
57
Poena
160
Ljudi imam i7 2600k,kupio sam ga pre 2 nedelje,medjutim nisam jos uzeo plocu. Troumim se. Najbitnije mi je da ploca moze da lepo podrzava mac os i da je koliko toliko ok ploca.

1. ASUS Maximus IV GENE-Z; oko 150e, mozda najboljeg kvaliteta ali je micro atx, i ne podrzava brzu memoriju od 1600mhz, sto je zapravo ok,ali ne znam kakva je kompatibilnost sa mac osom?

2. GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3 (Rev. 1.3) ; 150e,podrzava pci express 3?,memoriju 2133mhz..normalna velicina

3. GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3 ; 130 e , preporucio je i sam benchmark, jeftinija je 20 eura, i mislim da sam nasao na netu da je odlicno kompatibilna sa mac osom,isto podrzava memoriju do 2133mhz,normalna velicina.


Sta vi mislite? I zasto?:)


hvala
 
Gigabyte sve z68 rade lepo pod Mac OS, tako da neces pogresiti koju god da uzmes.
Evo ti lista podrzanih Gigabyte z68 ploca.
Ja bih isao na predlog broj 3. jer je jeftinija za 20e a nista slabija od Rev. 1.3.
 

Prilozi

  • Capture2323.JPG
    Capture2323.JPG
    113.8 KB · Pregleda: 35
Što se mene lično tiče, pošto si uzeo poprilično jak CPU ploča pod brojem 2 bi mu legla ko budali šamar :D

Šalim se ja malo ali ja bih uzeo da sam na tvom mestu tu drugu opciju, pre svega zbog mogućnosti za PCIe 3, koji tek treba da dodje, pa što da ne budeš spreman za taj upgrade, možda ti uleti neka kartica povoljno u budućnosti a ti ne budeš imao slot za nju.
 
Što se mene lično tiče, pošto si uzeo poprilično jak CPU ploča pod brojem 2 bi mu legla ko budali šamar :D

Šalim se ja malo ali ja bih uzeo da sam na tvom mestu tu drugu opciju, pre svega zbog mogućnosti za PCIe 3, koji tek treba da dodje, pa što da ne budeš spreman za taj upgrade, možda ti uleti neka kartica povoljno u budućnosti a ti ne budeš imao slot za nju.
PCIe 3.x karte ce da rade i na PCIe 2.x slotu, uz minimalnu razliku ako i uopste je bude.
 
Nazad
Vrh Dno