Šta je novo?

Nedoumica oko TV splitera

mislim da je drugi za satelitski signal.
 
Ovaj na 2250MHz može da se koristi i za satelitsku, kablovsku i za zemaljsku. Ovaj od 1000MHz samo za zemaljsku i kablovsku.
 
Poslednja izmena:
^^^^^^^
Baš tako.

Prva skretnica prima kablovski/zemaljski (VHF i UHF) ili satelitski signal. Satelitski signal ide od 900 do 2.400 MHz.
Ispod toga je očigledno ovaj drugi signal.

Druga samo kablovski/zemaljski signal.
 
Da, mislim da do 806 MHz ide zemaljska.
 
Poslednja izmena:
Da bi LNB fukcionisao tj. menjao polaritet, treba mu jednosmerna struja koju šalje satelitski risver.

DC PASS = direct current pass
 
Ili ako je antena sa pojačivačem signala, može da se napaja kroz koaksijalni kabl.
 
Nazad
Vrh Dno