Šta je novo?

necije iskustvo sa x201 lenovo

gremlin74

Cenjen
Učlanjen(a)
18.04.2011
Poruke
201
Poena
169
da li ima neko bilo kakvo iskustvo sa lenovom thinkpad x201? kako radi da li je brz,,baterija i tome slicno? unapred hvala:)
 
Moj kolega ima, kupio ga je pre par dana. Baterija je dobra, deveto-celijska, drzi preko 8 sati sa wi-fi. Procesor brz (model sa i5). Ekran mu je solidan, tastatura vrhunska, identicna kao na ostalim thinkpad serijama. Koliko para - toliko i muzike. Od kolege topla preporuka. Pokusao je da nadje nesto sllicno u tom cenovnom rangu, ali je ovaj model jedini izbor zbog mobilnosti, brzine, kvaliteta izrade...
 
da,video sam da je i5 procesor ...extra ako mu baterija toliko drzi...mozes li mi reci sto je ekran samo solidan? hvala
 
Prenosim sta kaze kolega: Laptop je za poslovnu primenu. Kaze da je gledao juce film na njemu i da je mnogo lepsa slika na glossy ekranima (primer njegov stari SL300)...
 
x201 spada u ultraportabilnu premium klasu pa je sve na tom nivou. Full bakreni hladnjak za procesor, mala masa, "gumirana" plastika kao na T modelima, 3 godine jamstva odmah u startu + kvalitetna torba + externi DVD-RW u paketu isl. Veliki plus je i "normalna" rezolucija od 1280x800.
Tastatura nije kao na ostalim TP modelima (kao npr. EDGE koji je IMHO smeće u usporedbi sa X201), već je bar za klasu bolja. Glossy ekran je takođe "no no" za biznis upotrebu.
 
Poslednja izmena:
Kd razmišlja o tom modelu onda nebi bilo loše da pogleda i ovaj ASUS U36JC-RX136V
 
nudi mi ga drugar na dosta povoljnu cenu pa se zato razmisljam da li da ga uzmem...
 
Ako ti imaš potrebu za takvim tipom laptopa i ako dobijaš i garanciju uzimaj. U ostalim slučajevima gledaj druge modele
 
Evo i ja se premisljam da kupim jedan, medjutim, ne mogu da nadjem u Beogradu nigde da pogledam laptop pre kupovine. Sve prodavnice koje sam obisao nemaju nista od tih ultraportabilnih laptopova, vec samo netbookove i neke gabaritne modele za koje nisam zainteresovan.
Ako ima neko sugestiju gde moze da se ode i vidi x201, i ko ga prodaje, kao i neki slicni modeli (recimo HP2740), bio bih zahvalan da je ovde prenese.
 
Evo i ja se premisljam da kupim jedan, medjutim, ne mogu da nadjem u Beogradu nigde da pogledam laptop pre kupovine. Sve prodavnice koje sam obisao nemaju nista od tih ultraportabilnih laptopova, vec samo netbookove i neke gabaritne modele za koje nisam zainteresovan.
Ako ima neko sugestiju gde moze da se ode i vidi x201, i ko ga prodaje, kao i neki slicni modeli (recimo HP2740), bio bih zahvalan da je ovde prenese.
 
Ako se razmisljate za ultra portabilni model, a x201 izlazi iz cenovnog ranga (kosta kao polovan golf 2 :d), pogledajte ovaj dell:
http://www.itsvet.com/proizvod/dell....3-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/177/4112

Nema OS, dual core SU7300 proc Ultra low voltage, baterija 6 cell traje oko 2,5 sata sa wifi, ne greje se (jedva malo), mat ekran, uglovi gledanja nisu bas najsjajniji (ovo je jedina zamerka sa moje strane), 320gb, 2GB, solidna tastatura u punom formatu i EXTRA touch pad (najbolji i najlaksi koji sam do sada koristio). Extra ultraportabl biz notebook.

Razlika izmedju 950 eur i 550 eur je velika - jedino ako ti ne treba procesorska snaga, ipak x201 ima i5 proc.

Inace sam fan IBM TP serije (koristim t43) ali bih ovog dell-a koristio bez problema.
 
Razmisljam o ceni na drugaciji nacin (nije primarni parametar), bateriji od 6-7 sati, ultraportabilnosti i kvalitetu izrade. Za taj novac koji sam spreman da izdvojim, ocu da mogu da vidim, opipam i isprobam racunar.
 
"Kd razmišlja o tom modelu onda nebi bilo loše da pogleda i ovaj ASUS U36JC-RX136V "

evo kucam sa njega :) Najbolji laptop koji sam imao ikad.
 
Ko prodaje taj asus U36Jc i gde ima da se pogleda u Beogradu?

Prekjuce sam bio u TC Usce, kao tamo ima Comtrade, HP i Gigatron, pa jos su ti isti "navedeni" kao ozbiljniji shopovi u Beogradu.
Šipak, NIKO nema 12' laptop za biznis upotrebu (recimo HP, Lenovo), oni decaci tamo nemaju pojma o modelima, nezainteresovani da prodaju bilo sta (da li misle da ih zavitlavam kad trazim to)...
Pogledao sam Toshibu R700 (kad vec nema nista drugo sto me zanima) i nije mi se svidela cvrstoca kucista koje se ugiba na dodir a i ekran je bas savitljiv, suprotno mom ukusu.

Peco, kad vec pominjes Sony, ko prodaje iste u Beogradu, i ima li negde da se pogledaju ti ultraportabilni modeli?
 
Nije problem naci test, nego laptop da se pogleda pre kupovine. :)
 
... Prekjuce sam bio u TC Usce, kao tamo ima Comtrade, HP i Gigatron, pa jos su ti isti "navedeni" kao ozbiljniji shopovi u Beogradu.
Šipak, NIKO nema 12' laptop za biznis upotrebu (recimo HP, Lenovo), oni decaci tamo nemaju pojma o modelima, nezainteresovani da prodaju bilo sta (da li misle da ih zavitlavam kad trazim to)...

Ponuda biznis modela nikad gora. Svi otišli u consumer vode. Biznis modeli se izgleda moraju poručivati na komad. Niko od distributera i prodavaca neće da napravi "rizik" i poruči par komada na lager :)

Ali zato modela za mase od 30-39 'iljada ima milion. I svi isti, da čovek poludi.
 
Tačno tako. Šteta.
 
Vrh Dno