Šta je novo?

Nece triple channel...

demios

Čuven
Učlanjen(a)
07.12.2003
Poruke
5,051
Poena
770
....na GA X58 UD5 i 3x2GB Kingston 1333 Value ddr3
stavljene u bele slotove, F7 bios fleshnut, na sajtu pishe da podrzava bash ovu memoriju, znachi sve po ps-u i dobijam samo pishtanje sa porukom "67" na diag-u.
u dual modu radi.
ima li ko neku ideju ili mora da se menja memorija?

hvala u napred na pomoci!
 
pokusaj sa resetom bios-a i onda pokreni i digni sistem sa 2 modula pa posle ugasi comp i stavi jos taj jedan...imao sam slican slucaj i posle je proradilo
 
Koliko sam video na XS,izgleda da je problem u kontaktu izmedju CPU-a i pinova na ploci.Navodno pomaze vadjenje procesora i ponovna instalacija u socket(ponekad je potrebno ponoviti i do 3x proceduru).Bilo je takodje i slucajeva gde je IMC u procesoru jednostavno odbijao 3 channel mode i radio samo u 2ch. modu.

Evo jedan topic kao primer:
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=229474
 
Poslednja izmena:
reshio sam problem. u pitanju su bila iskrivljena tri pina. chim prebacim slike sa aparata, ako nekog zanima mogu da okachim pa da vidi kako je to sve izgledalo pre i posle ispravljanja :)

josh jednom se zahvaljujem na pomoci
 
evo malko rezova posle popravke
 

Prilozi

  • sjeb.jpg
    sjeb.jpg
    152.2 KB · Pregleda: 127
  • poprav.jpg
    poprav.jpg
    265.8 KB · Pregleda: 117
  • 4200prajm.jpg
    4200prajm.jpg
    430.5 KB · Pregleda: 93
Mogu samo da potvrdim ovu pricu o lose postavljenom procesoru u LGA1366 socketu
Nije hteo da mi radi tripple channel nikako nakon zamene i testiranja drugog i7 procesora, radilo je samo sa 4 ili 5 modula a sa sestim je pistao.
A sa 5 modula u socket-u BIOS je ispisivao za treci kanal "auto" sub-tajminge kao N/A
Izvadio i vratio nazad CPU, "nastelovao" ga na sredinu socketa (ima lufta 1-2mm)
postavio kuler i utegao ga ... evo sad radi 6x2GB na 1600MHz CL7
I naravno da potvrdim da su jaaaako osetljivi ovi novi intelovi LGA1366 socket-i
Za cas se iskrivi pin ... preznojio sam se 3-4 puta dok sam ispravio 3 pina.
 
@tarmi
ma nema, mi estradni umetnici imamo oko sokolovo i mirne hirushke ruke :)
 
Iskreno ne znam ni kako sam uspeo da ih iskrivim ... Verovatno kad sam skidao
krvnicki stegnut TRUE
ma ne zelim ni da pomislim na to vece ...
Kad sam uperio svetlo u kuciste i otpoceo operaciju spasavanja 150e(ploca)
samo mi je u glavi nailazila misao kako ce da mi ostane otkinut pin viska

Posle kad sam trebao da ispravim neki pin na LGA775 socketu ... gledam i
ne verujem kako je lako to uraditi :)
 
Poslednja izmena:
Ja te u potpunosti razumem i saosecam... posebno sto sam iskrivio pinove na 2 procesora za 2 dana, pa tek onda skontao da je kuler kriv |>, al tek posto sam jedan i slomio...

Zakljucio sam da taj kuler vracam tek kad budem siguran da necu skoro otvarati masinu |]
 
Nazad
Vrh Dno