Šta je novo?

nece da se "upali"

bukzz

Slavan
Učlanjen(a)
02.02.2005
Poruke
49
Poena
309
imam problem sa sledecim racunarom: msi kt333,amd 1700+,maxtor diamondplus9 80gb,128mb ncp i 64 gforce eagle(valjda).
problem je sledeci;kad pritisnem dugme za paljenje,nece da upali monitor.vrti se cooler,i nista ne ucitava.d-bracket kod govori sledece:Initializing Hard Drive Controller.

probao sam hard disk na drugom racunaru,ubacivao sam drugu grafiku,resetovao bios i gledao memoriju(nema ostecenja).na ploci nista nije pocrnelo(drugu stranu nisam gledao).

da li neko moze nesta jos da mi preporuci da uradim?
hvala
 
ploca i procesor su crkli.eto toliko
 
Sta se desilo pre nego sto je racunar prestao da radi?
 
ugasen uvece normalno.ujutru nista,radi kuler i to je to
 
izvini ali te nerazumem.ako mislis da kupim nov,koji ima da se kupi vec od 300 evra;a sta da radim sa ostalim komponentama(jeste da ih ima malo).
 
hard 80gb,grafika 64mb,modem,cd-rw i cooler.
nasao sam vec kod jenog coveka za 70 evra asus a7v600 i duron na 1.3.
 
Nisam skoro gledao cene al` da razmislis eventualno dal` bi za ne mnogo vise para mogao da ides na 64bitnu varijantu ploce i procesora.
 
Probaj procesor i memoriju na drugom racunaru, pa ako ne radi (grafiku i HDD si vec isprobao) onda znas da je ploca i uzmi samo nju neku polovnu. To ti je 20-30 eura. Jeftinije ne mozes da prodjes
 
Pogledaj da li ti grafička kartica dobro leži u slotu. Čest je slučaj da kartica ne leži dobro tačnije da se zadnji kraj izvukao iz slota pa imaš simptome baš kao što si naveo. Druga stvar je da je ploča crkla. Ako ovo ne pomogne sledeće što treba da se proveri su procesor, napajanje i memorija ovim redom.
 
Nazad
Vrh Dno