Šta je novo?

Nece da se pokrene!

ivee

Slavan
Učlanjen(a)
23.06.2008
Poruke
3
Poena
301
Problem je u tome da komp. nece da startuje.Pritiskom na dugme nista se ne desava,probao sam drugo napajanje i jedva da pokrene kuler na procesoru ali se nista drugo ne desava,probao sam ram i proc. na drugom kompu i rade normalno.Da nije maticna crkla? Inace maticna je asus a7n8x.
 
99% ti je pukla matična. Standrardno se to dešava sa tim pločama posle višegodišnjeg rada. Najverovatnije su kondenzatori "nabubrili". Mislim da ti se popravka ne isplati. Vreme je za upgrade.
 
Proveri kondenzatore i pogledaj na konektorima za napajanje da li slucajno imas nagorelih pinova!
 
A prvo probaj novo napajanje, jer simptomi ukazuju da si prekoracio deklarisanu izlaznu struju napajanja. A onda probaj, da sve povezes i spojis zelenu i crnu zicu na atx konektoru (oni koji kazu da ce se tako spaliti napajanje, neka malo citaju literaturu: tereta ima dovoljno). A uzgred probaj da otkacis optiku i hdd. Mislim da kondezatori nisu, jer naduvani ne bi napravili kratak spoj.
 
raskaci sve power i upali srafcigerom a radi li ti staro napajanje?Najvervatnije se pozdravi sa plocom.a kad crkne napajanje najverovatnije je i ploca.probaj i restart biosa nece da skodi.pozzz

ako i posle ne radi-ploca pa pa pa
 
Nazad
Vrh Dno