Šta je novo?

nece da prepozna dva opticka uredjaja :(

Dejan990

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2007
Poruke
172
Poena
319
elem...imao sam LG cd/rw i LG cd-rom...izbacih cd-rom i ubacio dvd/rw pionneerov

I kada se podigne sistem prepoznaje samo jedan...koji god deo IDE kabla da stavim ( ili onaj u sredini ili na kraju ) on prepozna samo jedan...probao sam i sa jednim i sa drugim uredjajem, ali opet prepoznaje samo jedan...

cak i kad otvorim BIOS nema ga...

Jel zna neko sta je u pitanju?
 
Na svakom optičkom uređaju sa zadnje strane pored mesta gde priključuješ IDE kabl postoje obično četiri para pinova koje moraš kratkospojiti (jumerom) da bi odredio koje mesto taj optički uređaj zauzima na kablu.

Pošto su ti na istoj grani i CD/RW i DVD/RW jedan od njih mora biti MASTER a drugi SLAVE.
Pogledaj oznake na svakom od uređaja i zatim jumper stavi na odgovarajući par pinova:

Pinovi: ______________ IDE
1 3 5 _____ - - - - - - - - - - - - - - - - - -
2 4 6 _____ - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Obično su 1-2 MASTER, 3-4 SLAVE i 5-6 CABLE SELECT (sistem će automatski odrediti na osnovu priključka koji je MASTER a koji SLAVE)
 
Poslednja izmena:
al sam retardiran...ne razmisljam...samo sam ga gurnuo u komp :D:D:d

Hvala!
 
Možda i nije to, pioneer nije svojevremeno hteo da radi na istoj grani sa teac cd-rw ili cd-rom-ovima, bez obzira na setovanje džampera.
 
Možda i nije to, pioneer nije svojevremeno hteo da radi na istoj grani sa teac cd-rw ili cd-rom-ovima, bez obzira na setovanje džampera.

Nije hteo da radi sa bilo cim. Ja sam imao Pioneer 109 i Sony CD-RW, i nisu hteli da rade u bilo kojoj kombinaciji. Doduse, nhism mogao da ih razdvajam na drugu granu, tamo su mi diskovi bili. Na kraju sam izbacio Sony, Pioneer je radio sam sve dok nije pandrkn'o nekih par nedelja posle isteka garancije. Onda sam uzeo NEC... :p
 
Nije hteo da radi sa bilo cim. Ja sam imao Pioneer 109 i Sony CD-RW, i nisu hteli da rade u bilo kojoj kombinaciji. Doduse, nhism mogao da ih razdvajam na drugu granu, tamo su mi diskovi bili. Na kraju sam izbacio Sony, Pioneer je radio sam sve dok nije pandrkn'o nekih par nedelja posle isteka garancije. Onda sam uzeo NEC... :p

....i on radi ???
 
Da. Radio je bez problema sa tim SONY-jem na istoj grani. Pisao sam na vise tema o tom problemu. To je sve prestalo kad sam izbacio Pioneera. Ta 109-ka je bila u patos problematicna serija. Izgubio sam poverenje u Pioneer tada.
kod Dejana990 je izgleda bio problem samo u dzamperisanju, jer on ode, a mi ostadosmo :d
 
Nazad
Vrh Dno