Šta je novo?

NEC 3540A/4550A vs Pioneer 110D vs Benq 1640

_/Neo\_

Čuven
Učlanjen(a)
27.01.2002
Poruke
3,932
Poena
710
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i7 8900k
Matična ploča
MSI Z370 SLI+
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz gSkill TridentZ
GPU
Sapphire RX580
Storage
Samsung 970EVO (500gb) + WD750 2tb
Zvuk
Sound Blaster Audigy FX
PSU
Corsair RM650i
Kućište
Cooler Master 690 1st gen
Monitor
Dell U2422H + HL P24 G5
Miš & tastatura
Logiteck Wave (K350) + MX Master 2s
Laptop
Dell Inspiron 15
Mobilni telefon
Nokia 7.2 + Motorola Edge 40 Pro
Pristup internetu
  1. ADSL
Znaci sta je trenutno najbolje uzeti izmedju ova 4 uredjaja. Citam ovde svi hvalite i jedne i druge i trece, pa aj sad ovde da se glasa.
Ovo mi je jako bitno posto u petak uzimam jedan od ova 4 (nije sigurno sta od NEC-a) pa da znam koji je najbolji.
 
Ajde istestiraj ga pa javi.
 
A i što bi se trudili da nabavljaju...pored nekoliko nesrećnih slučajeva sa nec 3500 i pioneer 107 (različiti kvarovi u garantnom i van garantnog roka) igranja sa pioneerom 108 i 109, nec 3540...ja sam bogami uzeo 4550...ima sve što ima lg (dvd-ram ;)) ali i još nešto . za ove 2 nedelje je sa oficijelnim firmwareom rezao svaki medij 50-100% brže od deklarisane brzine. Imam 100 tdk +8X koje sam platio 30€ i koje mi je samo nec 4550 od svih navedenih rezao 16X...za laika kakav sam ja dobra uteha da imam pristojan rezač... a i preporuka (kupilo ga je još 3-je ljudi i još nikom za 15 dana nije crko :) )
 
noki je napisao(la):
Prosper verovatno nije uspeo da dobije malu kolicinu po povoljnoj ceni
Ne znam koji su njihovi razlozi, ali prethodni distributer za BenQ je naslagao uz zid servisa sve što je ikada reklamirano od BenQ proizvoda. Čeka se ovlašćeni serviser da dodje iz Rumunije (?) i overi neispravnost toga da bi oni poslali refundaciju... i tako čeka već 2 godine...
 
noki je napisao(la):
Svi ovde govore kako je Nec ovo,kako je Nec ono i na kraju uzecu Nec-a koji pritom kosta oko 40 eura.Za mene to su jeftini izgovori kako bi se sami pomirili sa cinjenicom da su kupili najjeftiniji dvd rezac na trzistu.
Ima nas koji već imamo DVD-ROM te nam kvalitet čitanja rezača uopšte nije bitan... tu uskače NEC, koji je odličan kao rezač, a za čitanje me zabole...
 
I posle 2 dana trosenja medija, mislim da je moj skepticizam ispoljen u pocetku bio bespotreban. Ako izuzmem zujanje slicno fenu za kosu dok cita diskove, sve ostalo je zaista na zavidnom nivou.
Poturio sam mu bar 6 razlicitih DVD medija, od nekih koji su providni kao staklo do Pearl White Verbatima i sve je rezao deklarisanim ili vecim brzinama. Zaista ok. Ista prica vazi i za CD-e. Sto se citanja tice, nisam siguran da mogu dati relevantnu i realnu ocenu, ali imajuci u vidu da sam uspeo da procitam neki raspali Creation DVD koji Pioneer 106D nije a Sony CRX300e jeste procitao, kao i jos neke 'dzem-diskove', otprilike mogu zakljuciti u tom segmentu ne zaostaje za NEC-om (a mozda cak i prednjaci imajuci u vidu da je progutao i par poprilicno ogrebanih CD-a i DVD-a).
Naravno, pricu o citanju uzmite sa malom zadrskom :) nisam stigao da ga vise izmaltretiram (mozda kroz par dana).
U principu mislim da je ovo sasvim dobar uredjaj za 55e, koliko vredi, pogotovo sto se dobija i 2 godine garancije na njega.

Btw, vi koji imate NEC 3520A i 3540A, prebacite ga na neki Intel chipset, recimo i865 ili i875, i onda mu dajte da procita neki disk koji nije hteo da proguta, iznenadicete se... :)
 
kUdtiHaEX

Btw, vi koji imate NEC 3520A i 3540A, prebacite ga na neki Intel chipset, recimo i865 ili i875, i onda mu dajte da procita neki disk koji nije hteo da proguta, iznenadicete se...

Ima dosta istine u ovome...ali meni se nikako ne prelazi na intel :-devil-:

Npr. imao sam BENQ 1620 jedno dva meseca na NF3 i jedine diskove koje sam uspeo da rezem jesu TDK+16 i PRINCO -4...verbatime, primedisc i jos neke [ ne mogu vise ni da se setim :S: ] nije hteo ni da prepozna...
Da zlo bude vece, flashovan je poslednjim firmware-om koji resava probleme ne kompatibilnosti sa nV chipset-om ali :wall:
Da rezimiram...ortak od koga sam i uzeo ovaj uredjaj je na IC7-G i kod njega tih problema nema... :smash:
 
E pa onda se pati :D
 
He he he...nema da se patim...
Ovih dana cu da probam pioneer a potom i NEC...a sto se tice ovih ne kompatibilnosti, proverio sam kod ortaka u jednom servisu...covek kaze NEC :p
 
Evo da se javim.
Uzeo sam ipak NEC-a (drug me nagovorio) i za ovih nedelju dana koliko ga imam narezao sam oko 20 diskova i oko 10x po RW-ovima i mogu da vam kazem da gde god sam odneo disk svi zivi su ga citali. Sto se citanja tice probao sam jedno 15-tak diskova (svi su DVD) i sve je procitao. Tako da sam ja za sad srecan. Tesi me cinjenica da ako NEC zataju sto se citanja tice uvek mogu disk da ubacim u Pionirov citac i tako da procitam vec postojice disk.
 
Ljudi da ne pocinjem novi thread (milioniti) oko dvd rezaca vidim da je ovaj aktuelan, zanima me da se javi neko ko ima Samsung TS-H552U rezac i iznese svoje utiske, imam utisak da se on moze nametnuti kao best buy all-around dvd rezac. Vidim da je extra prosao na testu, ali on bas i nije merodavan (citaj narucen je). Na cdfreaksu ga nisu napljuvali, ali nisu ga ni nahvalili (navodno ima probleme prilikom rezanja na brzini od 16X sa nekim diskovima). Ajde neko ko je sa njim radio nek nas malo prosvetli, a i meni bi dobro doslo njegovo iskustvo jer planiram da menjam optiku ovih dana :)...
 
Ja imam Nec 2510a jos malo pa dve godine, narezao je preko 300 dvd medija i boga pitaj koliko CD rw-a i DVD - rw-a, jos uvek radi odlicno i ako ga budem menjao necu opet uzeti NEC-a iskljucivo zbog verifikacije narezanog medija koja ne prodje bas uvek a medij je narezan ok i cita ga DVD player bez problema.
 
imam nec 3540 chim se pojavio.Nisam ga flashovao.Reze super.Buchan kad chita ali meni chita.Za ovaj novac meni je on ok na nf4 plochi.
Preporuchio bih ga dobronamerno svakome.Meni je neki silver boje i dosadno zelene diode(navikao na crvenu lite-on-a),i mada je to sve isto samo druga farba ali ajd...
To za chasopis i izjave da ima ocajnu optiku:ne chitaj ta sr...a.Lepo napisa covek malopre shta je danas marketing dzungla i ocajna borba za kupca...Najpametije je da po forumima potrazis pod nazivom "trouble with nec 3540" i sl.Onda procitas i zakljucis kakav je u eksploataciji.Ja uvek tako pretrazujem za svaki deo "gvozdjurije" koju ubacim.Magicha rech na google "trouble with........" i eto ti odgovora....
 
Poslednja izmena:
Da ne pocinjem novi thread - ali voleo bih da se javilo vise vlasnika ( i korisnika ) LG, Samsung i Lite-On dvd-rezaca. Mislim da tu ima zanimljivih modela ( nisam siguran da se izbor svodi na ova 4 ponudjena ). I da li iko ima neko konkretno misljenje o 4550a ?
Kada neko koga zanima ova tema ( a nije nesto upucen ), procita ovaj thread - namece mu se zakljucak da je ipak najbolje pazariti 3540a. Ako se slazete s tim, onda OK. Ali nesto nisam siguran...
 
Takodje sam zvao Prosper i isto su mi rekli da Benq nemaju i ne znaju kada ce ga biti,ali su mi ponudili Samsung SH-W162...medjutim ja odem na njihov sajt i vidim da je neki drugi model (ili gresim) "DVD RW Samsung WriteMaster™"...da li se radi o istom modelu i sta mi preporucujete,da pazarim Samsung ili da cekam Benq
 
Ja nemam nesto dugo Nec iz potpisa ali sam narezao od kad sam ovde brdo diskova (skoro 100GB je folder ali sa ponavljanjem): cdr, cdrw, dvdr i nisam probao dvdrw. Narezao sam i dva DL.
Mogu reci da nec radi kao lud. Izvanredan je. Ne znam da li je to bitno ali ja sam kupio retail jer sam video po netu da ima razlike. Kakva je i zasto i otkud, ne znam....
 
sevastokrator je napisao(la):
Takodje sam zvao Prosper i isto su mi rekli da Benq nemaju i ne znaju kada ce ga biti,ali su mi ponudili Samsung SH-W162...medjutim ja odem na njihov sajt i vidim da je neki drugi model (ili gresim) "DVD RW Samsung WriteMaster™"...da li se radi o istom modelu i sta mi preporucujete,da pazarim Samsung ili da cekam Benq

BENQ nemoj da cekas. 1640 je tesko naci i u inostranstvu. 1650 je novi model koji ce da ga zameni. Ja sam odustao od BENQ i uzeo NEC 4550A. Prvi utisci su izuzetno povoljni. Takodje BENQ 1640/1650 nema podrsku za rezanje DVD-RAM-a. NEC 4550A ima, mada sa prvim firmware-om vrlo mali broj DVD-RAM medija prepoznaje.
 
Laki Strajk je napisao(la):
Takodje BENQ 1640/1650 nema podrsku za rezanje DVD-RAM-a. NEC 4550A ima, mada sa prvim firmware-om vrlo mali broj DVD-RAM medija prepoznaje.

Eto ti osnovne razlike izmedju, ovde pomenuton BenQ-a, a ni NEC3540a nema pomenutu podrsku za DVD-RAM.
 
Neznam kakav je 4550a, ali ovaj 3540a je meni jako dobar. Ovih dana kroz njega je proslo preko 200 diskova (pravio sam neki katalog) i samo sa par diskova (stariji od 5godina i odole dosta izgrebani) se patio, ali ih je na kraju ocitao. Tako da po nekom mom iskustvu meni je kao citac dobar, a kao recac jos bolji. Naime sve diskove koje sam mu turao je citao i rezao adekvatnom brzinom (neke i preko).
 
U sk su rekli da su trenutno nec 4550 i pioneear 110 najbolji izbor trenutno .
Nisam ja citao vec jedan moj drugar .aze i da su pohvalili ova dva rezaca kako su radili sa izgrebanim diskovima.
 
SPEEDY_KG je napisao(la):
U sk su rekli da su trenutno nec 4550 i pioneear 110 najbolji izbor trenutno .
Nisam ja citao vec jedan moj drugar .aze i da su pohvalili ova dva rezaca kako su radili sa izgrebanim diskovima.


to je tacno. mada ja bih kupio 108D, ako ima negde. A izmedju nec-a i 110D bih se opredelio za 110D
 
Ja da sam imao da biram izmedju gore pomenutih diskova (ime topica) najverovatnije bi uzeo pionira 110D, ali sta cu kad je bilo pitanje 109d i 3540a.
 
Sad sam zamenio NEC-a 2510 sa 2 x NEC 3540, flashnuo najnoviji RPC1 firmware
i citaju sve i pisu po svemu.
Ovaj stari nije hteo bas svaki DVD koji on nareze na 8X
da cita ali ni sa njim nisam imao velikih problema.
Posto uglavnom ljudima prodajem NEC-a ....... za sada nema reklamacija
uopste !
 
Poslednja izmena:
Lg

LG rezac pazario negde pocetkom juna. Narezanih nekih 60-ak Dvdova na 4, 8 i 16x. Svi perfektni. Gledanje filmova isto ok. CD-RW reze na 24x, obicne cd diskove isto zadovoljavajuce. Za tu sumu novca sto da ne. Novi firmware A105 upgrejduje probleme kod DVD-R i DVD-RW diskova. :banana:
 
Ima li nekih naznaka kada bi mogli da se kod nas pojave NEC rezaci modeli 3551 (ne 3550) ili 4551 (ne 4550)? Ako ih slucajno vec negde ima, mozete li reci gde i okvirno koliko kostaju?!
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Interesantno kako ujednaceno glasanje. Da li se onda moze zakljuciti da bilo koji od ova 4 rezaca da se uzme, ne moze se pogresiti?
 
Pa tako izgleda.
Ja sam uzeo NEC-a a drug je ovih dana uzeo Pionira 110D i mogu vam reci da nema neke prevelike razlike. Razlika u rezanju je desetak sekundi, sto i nije puno, mada jos nisam probao da rezem 16x. Svi diskovi koje sam ubacivao su radili samo na 8x, mada neki koji su 4x a rezao sam ih 8x su se narezali malo krace nego da sam rezao 4x (oko 10minuta).
Tako da ispada da nije bitno sta ces uzeti, svi oni ce da rade bar godinu dve, jer uskoro cemo svi menjati ove DVD na nseto drugo.
 
Nazad
Vrh Dno