Šta je novo?

Ne vidi se sva memorija

Floumaster

Cenjen
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruke
211
Poena
169
U User`s Manual-u pishe da plocha podrzava 4 GB Memorije. U Systemu pishe da ima 4 ali pokazuje samo 3.25 GB upotrebljivo. Win je 7 :S::S::S: shto znachi da bi trebalo da uzem svih 4 :mad::mad:

Da li neko zna u chemu je fora
 

Prilozi

  • Memo.jpg
    Memo.jpg
    64.7 KB · Pregleda: 75
Instalirao si Win7 x86 (32-bitni).

Svi 32-bitni operativni sistemi, bilo XP, Vista ili Win7 prepoznaju maximalno 3.25GB memorije, koliko god da ti stavis u slot ploce.

Dakle, treba ti XP, Vista ili Win7 x64.
 
da ali kao shto se vidi na slici pishe da je sisitem 64-bitni, i imam dva program files (obichni i x86) slika dole
 

Prilozi

  • Program Files.jpg
    Program Files.jpg
    166.8 KB · Pregleda: 68
Probaj

Start - Run - msconfig - boot - advanced options

Pa dechekiraj "maximum memory" . I restart.
 
Poslednja izmena:
Probao i nishta :S:
Posle restarta sam opet otishao tamo i stoji shtiklirana opcija ali pishe 0 ispod, ne znam da li da ukucam 4096???
 
Ako nece...probaj u BIOS-u podesavanja. Ukljuci memory remap, ako nije ukljucen...valjda se tako zove i kod Gigabyte-a.
I to bi bilo otprilike sve sto mi pada na pamet. Ako ne uspe nista, verovatno je to limit cipset-a i deo RAM-a ode na adresiranje ili kako se vec to zvase.

Edit: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=154659

* Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount.

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=2404
 
Poslednja izmena:
kapiram da deo memorije ide za sistem ali kada je bilo 3 GB tako je i pisalo sada pishe 4 a uzeto samo 3.25 :crash::crash::crash:

gde u biosu da potrazim memory remap, malo pre sam gledao i ne nadjoh
 
krastavac, ne znam gde je (i da li to ima uopste) kod tebe, mozda ima u advanced meniju (Ctrl-F1 valjda).
 
ne pokazuje da ima - probao sam

instalirao sam pcu-z i on pokazuje u kartici za mem:
Type DDR2
Channels Dual
Size 4096

Lichi mi na ono: sve je uredu ali nece
 
da, tačnije do Intel® 945P chipset-a
 
P945 chipset ne vidi vise od 3.25GB memorije ?
Tesko da je do toga...
 
P945 chipset može da mapira ukupno 4GB RAM-a u šta spada i mapiranje raznih delova hardvera, npr. memorije grafičke karte. Da bi 64bit OS video i raspolagao sa svih instaliranih 4 GB memorije chipset mora moći mapirati 8GB RAM-a i da BIOS podržava remapiranje memorije.
 
Hvala za info :).
 
Nazad
Vrh Dno