Šta je novo?

(NE)Prevazidjen problem

Villy_Da_Man

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2005
Poruke
2,293
Poena
390
Veceras sam pokusavao da kolkujem komp iz potpisa...
I ako nisam (tada) reinstalirao sistem, sve je lepo radilo, ali posle prvog OC preko mogucnosti procesora, komp se resetovao. Upalio sam ga ponovo, dig'o se scandisk, i po zavrsenom testu izbacilio "teget" plavi ekran sa nekim odborjavanjem tipa : ".....windows is puting your information from your ram on your Hard drive..."
Takodje mi se ovo desilo Prvi put nakon igranja QuakeIV, i restartovalo mi komp. Kada se odbrojavanje zavrslio (do 100) komp se restartovao.
Interesuje me da li neko zna sta ovo znaci, reinstal XPSp2 je resio problem , ali se plasim da se to ne pojavi samo od sebe. Gledao sam Na Abit.com.tw , za moju plocu nema novih BIOS-a. Ne bih hteo da ostanem uskracen za stabilnost cekajuci novu verziju BIOS-a...
Cisto preventivno ako neko zna sta je ovo.....?!

p0z
 
Pa jesi ga klokovao ili nisi. Ako jesi, najverovatnije ti puca jer je memorija prenategnuta.
A kako da klokujes Semprona ili Athlona necu da ti govorim... imas na forumu lepo objasnjeno sve.
Moze da se desi kada si kloknuo da ti se ostetio neki sistemski fajl, mada onda nece da digne windows uopste. Instalacija SP2 moze da "osvezi" sistemske fajlove.
Trebao si da zapises hexadecimalni zapis sa plavog ekrana (BSOD), pa da potrazis na Microsoftovom sajtu objasnjenje.
Ako nisi vratio komp na default, mislim dace ti se i dalje resetovati Quake, barem dok ne namestis sve kako treba i dok ne istestiras stabilnost.
 
Ovo je katastrofa kada ljudi pocnu da citaju sva ona overklokerska hvalisanja na ovom forumu, pa pozele i sami da se ukljuce u tu grupu, premda nemaju nikakvo predznanje niti znanje o tome i ne znaju nikako da overklokuju, niti kako da se izvuku iz uobicajeno syebatih situacija!
Vili, ta ploca nije overklokerska ploca i nema dovoljno parametara za odradjivanje dobrog overclocka, zato ti je moj savet da se manis chorva posla ili da kupis odgovarajucu plocu (DFI nF4x) pa da polako ucis kako se overklokuje. Naravno za ovo drugo detaljno precesljaj forum.
 
Evo meni na poslu NF8-V2 radi sa Sempronom 2500+ na 2445 Mhz, na 349.5 Mhz HTT-u, a memorija na 222, prime 24/7 h stabilno. :d
Ploca je sasvim ok, na difoltu mi radi nekoliko masina besprekorno.
Ali to je maksimum za plocu, ne moze ni jedan mhz vise. Naravno, iz BIOS-a nema sanse da se toliko podigne. Samo uz pomoc A64 tweakera i ClockGen-a.
 
Poslednja izmena:
DFI nF4x i nema glava da te boli,a overclocking je samo puno chitanja i puno iskustva :)
 
Nazad
Vrh Dno