Šta je novo?

Ne mogu da udjem u BIOS

chavo

Poštovan
Učlanjen(a)
22.07.2014
Poruke
163
Poena
69
Postovanje,zanima me da li postoji alternativno resenje ulaska u boot settings? Naime,prilikom paljenja racunara tastatura mi ne svetli,pa ne mogu da pristupim BIOSU. Nakon informativnog prozorceta tastatura se pali,ali tada je kasno za bios. Da li postoji neko alternativno resenje? Da naglasim,nemam sistem na HDD trebam da promenim boot device. Racunar mi je pod garancijom,pa svako otvaranje kucista otpada. Hvala svima unapred.
 
Ако нема систем на харду, онда ће у сваком случају да пређе на следећи па ували флешку или оптику и требало би да крене. Можда варијанта да пробаш неку функцијску која одређује распоред, провери која је тачно за ту плочу.
 
Nema alternativnog resenja, probaj drugu tastaturu.
 
Jel usb tastatura, ako jeste...trebace ti tastatura sa ps/2 dzekom ako imas mogucnost za prikljucivanje iste...
 
Ako je novija konfiguracija - a kaze da je pod garancijom, onda je PS2 manje verovatna.
 
Ако нема систем на харду, онда ће у сваком случају да пређе на следећи па ували флешку или оптику и требало би да крене. Можда варијанта да пробаш неку функцијску која одређује распоред, провери која је тачно за ту плочу.

Poslušaj čoveka i ovako uradi.
A takođe i nabavi novu tastaturu, trebaće ti.
 
Bilo je do tastature,jednostavno sam samo pokusao da zamenim port u racunaru a pre toga iskljucio naponski kabl. Nasao sam resenje,u svakom slucaju hvala vam. problem resen.
 
Mada mi se sada pojavio novi problem koji glasi ovako "Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition. See the Setup log files for more information." Prilikom odabira particije za podizanje sistema.
 
To je do fleske , koristi usb 2.0 flesku a ne usb 3.0 flesku.
 
Da nisi ubacio u usb 3 port? Probaj drugi port...
 
Vrh Dno