Šta je novo?

Ne mogu da povezem PC i LCD TV Samsung

belushi

Cenjen
Učlanjen(a)
04.06.2009
Poruke
14
Poena
155
Televizor je SAMSUNG LE-37A551, pokusao sam da ga spojim sa Toshibinim laptopom VGA-VGA kablom i nisam uspeo. Toshiba registruje jos jedan monitor ali na televizoru opcija PC ulaza nije aktivna. U uputstvu za TV pise da su ulazi na koje nisu spojeni uredjaji sive boje. Trenutno su bele boje skart prikljucci, oba koristim.

Istim kablom sam spojio MSI laptop sa TOSHIBA LCD TV-om i dobio sliku. Isti taj MSI laptop sam, sa istim VGA-VGA kablom spojio sa navedenim samsung TV-om i opet nista, televizor ne reaguje, kao da nema uredjaj na PC ulazu.

Pitanja: - da li se mozda ulazi u TV nekim tasterom na daljinskim ukljucuju?
- da li da zamenim VGA-VGA sa VGA-HDMI kablom (ne bih da trosim dzaba pare ako opet nece
biti slike)?
- mozda ovaj TV nije u potpunosti ispravan pa bih trebao reagovati dok jos traje garancija?

Ima li neko isti ili slican televizor a da ga je spojio sa PC sa VGA ili drugim kablom?
 
zvuci kao neispravan vga ulaz... koliko sam shvaito probao si 2 laptopa, od cega jedan radi na drugom tvu?
ja sam drzao na mom samsungu jedno vreme na vga ulazu. Ugasio sam racunar i tv, prikacio kabl, upalio tv, upalio racunar i dobio sliku... pc ikonica je poplavela sama od sebe... racunari uglavnom skontaju dodatni ekran pri paljenju...
vga na hdmi neces naci, jer je jedno analogno a drugo digitalno, pa bi ga teze i napravili... dvi2hdmi postoji (i ja ga koristim), ali verovatno nemas dvi izlaz na laptopu (pre bi imao hdmi na novijem lapu)...
probaj mozda sa jos jednim vga kablom, a ako ne upali, srecno sa garancijom...
 
Upravo tako sam ja spojio toshibu LCD sa Laptopom (MSI) i odmah dobio sliku, cak nisam ni gasio uredjaje.
Samsung ne pokazuje da je spojen uredjaj iako sam, kazem, spajao sa dva razlicita laptopa sa VGA-VGA kablom za koji sam se uverio da je ispravan.
Televizor je kupljen u februaru ove godine i ne mogu da verujem da su mu neispravni ulazi, pre mislim da postoji neka opcija - komanda na njemu ili daljinskom kojim se ovi ulazi "otkljucavaju", ili se samo nadam da je tako prosto resenje.

:wall::wall:
 
I meni ovo miriše na neispravan ulaz :( Ne verujem da postoji neko skriveno dugme jer je poenta da naprave uređaje da budu plug and play a ne da moraš da kopaš po servisnom meniju da bi ti proradio.
Jedino me kopka to što si rekao da je laptop registrovao još jedan monitor. Ako se ne varam 551 sam gledao pre nekog vremena kada sam razmišljao da ga kupim i čini mi se da sam za njega video da nema 1920x1080 ulaz sa PC-a.
 
A da na televizoru nije iskljucen VGA ulaz. Proveri kroz meni da nije do toga. Kod nekih televizora mora rucno da se aktivira ulaz pre nego sto pocnes da ga koristis. Proveri to za svaki slucaj.

A sto se tice VGA to HDMI to ne postoji bez posebnog uredjaja koji kosta 90$
http://www.hdtvsupply.com/vga-to-hdmi.html

DVI to HDMI to vec postoji ali VGA to HDMI ne moze, drugaciji su signali.
 
Poslednja izmena:
A da na televizoru nije iskljucen VGA ulaz. Proveri kroz meni da nije do toga. Kod nekih televizora mora rucno da se aktivira ulaz pre nego sto pocnes da ga koristis. Proveri to za svaki slucaj.

Upravo sam zbog toga i postavio ovde ovaj problem jer se nadam da ima iskusnijih vlasnika ovog modela (SAMSUNG LE-37A551) koji me mogu pouciti kako se vrsi podesavanje (ako ga ima) ulaznih signala.

Ja, i pored uputstva za TV na srpskom i mogu reci, malo veceg iskustva u radu sa AV uredjajima, to ne mogu da prokljuvim.:wall:

Hvala za svaku pomoc.
 
Mozda sam malo dosadan ali problem jos nisam resio.

Molim da mi se jave vlasnici TV SAMSUNG LE-37A551 i da mi objasne kako su spojili racunar sa TV.

Unapred zahvalan.
 
jesi probao da stavis drugu rezoluciju ?
 
Televizor je SAMSUNG LE-37A551, pokusao sam da ga spojim sa Toshibinim laptopom VGA-VGA kablom i nisam uspeo. Toshiba registruje jos jedan monitor ali na televizoru opcija PC ulaza nije aktivna. U uputstvu za TV pise da su ulazi na koje nisu spojeni uredjaji sive boje. Trenutno su bele boje skart prikljucci, oba koristim.

Istim kablom sam spojio MSI laptop sa TOSHIBA LCD TV-om i dobio sliku. Isti taj MSI laptop sam, sa istim VGA-VGA kablom spojio sa navedenim samsung TV-om i opet nista, televizor ne reaguje, kao da nema uredjaj na PC ulazu.

Pitanja: - da li se mozda ulazi u TV nekim tasterom na daljinskim ukljucuju?
- da li da zamenim VGA-VGA sa VGA-HDMI kablom (ne bih da trosim dzaba pare ako opet nece
biti slike)?
- mozda ovaj TV nije u potpunosti ispravan pa bih trebao reagovati dok jos traje garancija?

Ima li neko isti ili slican televizor a da ga je spojio sa PC sa VGA ili drugim kablom?
Jel imas S-video pored tog VGA na laptop-u???Ako imas nadji kabal s jedne strane S-video a sa druge cinc i vezi tako...To mora da radi!!!
 
Samsung A430 i A656, na oba rade PC ulazi cim ih povezes, bez ikakvog otkljucavanja i podesavanja opcija.

Ako ti je TV u garanciji, reklamiraj odmah.
 
Probacu sa S-video prikljuckom, jos uvek ne mogu da verujem da su ulazi neispravni, odnosno da je pre moguce da ja negde gresim. Veoma sam zauzet drugim poslovima ali mislim da cu do vikenda nesto resiti - zakljuciti.

Mislim da nije pitanje rezolucije u svakom slucaju je manja nego sto TV moze da prikaze (Ful HD), mada nista nije nemoguce. Probacu da menjam rezolucije na Laptop-u.
 
Poslednja izmena:
Meni pre zvuci kao da je problem na tom laptopu, odnosno da je problem izlaz.
 
Je l' ti TV izbaci neku poruku kada prebaciš na PC ulaz? Da li zatreperi slika na sekund kada menjaš rezoluciju na lap-topu?

Moraš malo više detalja da ostaviš da bi ti neko pomogao, ovako se svodi na nagađanje ili ti je jednostavno TV neispravan.
 
Laptop mi nije dostupan do vikenda tako da se izvinjavam svima koji su pokusali da mi pomognu jer do tada ne mogu nista pokusati niti dati informacije.
 
Nazad
Vrh Dno