Šta je novo?

Nešto sa matične laptopa pišti kada se poveže baterija?

pecavuk

Slavan
Učlanjen(a)
08.03.2008
Poruke
764
Poena
435
Ćao društvo, imam jednu situaciju sa laptopom i nisam nikad naleteo na bilo šta slično niti me je apsurdna količina guglanja odvela u pravom smeru pa rekoh da vidim ima li ko sličnog iskustva.

Da taksativno objasnim situaciju:
  • Kupljen nov laptop
  • Korišćen regularno dve nedelje
  • Zaklopljen pred spavanje
  • Uključen ujutru
  • Nema slike, LED dioda blinka da radi
  • Nedelju dana ovakvo stanje, povremeno samo blinka ASUS logo ali se naglo prekine i opet crno
  • Jednom sam samo uspeo da uđem u BIOS u svega nedelju dana dok je još bacao sliku
  • Nema više slike ma šta uradio
  • Otvorih laptop da diskonektujem bateriju i odradim hard reset (držanje power dugmeta x sekundi i slično)
  • Sad kad god povežem trakicu za bateriju nešto na matičnoj konstantno pišti. Link za video ispod. Čini mi se da zvuk dolazi ili iz procesora ili iz grafičke, ne mogu tačno da procenim ali mi se ne čini kao da je baterija. Kad povežem na punjač ne pišti ništa ali se na istom mestu čuje neki čudan zvuk poput coil whinea. Mnogo tiše ali je tu. Onog momenta kad se raskači punjač opet pišti.


Ima li neko ideju šta može biti? Mrtva matična? Baterija? Nešto treće? Svakako ga nosim na reklamaciju ali sam se nadao da je neki laganiji kvar, možda sistem, možda NVMe pa da odradim na svoju ruku.
 
Jedino sto mi pada na pamet su problemi elektricne prirode, posto je racunar maltene nov.
Negde nije nesto uzemljeno dobro i pisa struju.
Kada nema izlazne struje iz baterije da napaja maticnu, nije problem. Cim ukacis bateriju i krene dovod struje kroz kola, krene da pisti javljajuci da ima problem.

Mozda dok je laptop bio zaklopljen je doslo do spoja ili je ekran od tog spoja, ili zbog nekog drugog razloga overio i sada nemas sliku.
Mozda je struja koju maticna prima tu ali je nedovoljno jaka iz bilo kog razloga.

Svakako reklamiraj, koja kontrola kvaliteta, rip, nova masina da to uradi.
 
Jedino sto mi pada na pamet su problemi elektricne prirode, posto je racunar maltene nov.
Negde nije nesto uzemljeno dobro i pisa struju.
Kada nema izlazne struje iz baterije da napaja maticnu, nije problem. Cim ukacis bateriju i krene dovod struje kroz kola, krene da pisti javljajuci da ima problem.

Mozda dok je laptop bio zaklopljen je doslo do spoja ili je ekran od tog spoja, ili zbog nekog drugog razloga overio i sada nemas sliku.
Mozda je struja koju maticna prima tu ali je nedovoljno jaka iz bilo kog razloga.

Svakako reklamiraj, koja kontrola kvaliteta, rip, nova masina da to uradi.
Baš neka teška priča. Hvala ti na mišljenju, ima smisla.

Jedino što sam sad u problemu. Ako povežem bateriju ima da pišti stalno. (ili x sati?) Ako pošaljem na reklamaciju a on pišti toliko o reklamaciji. Ako pošaljem a baterija nije povezana tek je onda sumnjivo. Džaba da objašnjavam što je sve rađeno pedantno i nežno i što je jedino taj jedan konektor skinut bio i to sa profesionalnom opremom.
 
Ne znam što si otvarao laptop pod garancijom, ali šta je tu je.

Sklopi ti to kao što je bilo pa nek pišti koliko hoće, kad se isprazni baterija neće pištati, a i ako bude pištao to nije tvoj problem već na servisu gde laptop ide.
 
Zašto otvraraš nov laptop pod garancijom , sad u servisu ima da ti uzmu 150 do 200 evra i ima da čekaš mesec dana da stigne ploča i da ti zamene.
 
Ne znam što si otvarao laptop pod garancijom, ali šta je tu je.

Sklopi ti to kao što je bilo pa nek pišti koliko hoće, kad se isprazni baterija neće pištati, a i ako bude pištao to nije tvoj problem već na servisu gde laptop ide.
Zašto otvraraš nov laptop pod garancijom , sad u servisu ima da ti uzmu 150 do 200 evra i ima da čekaš mesec dana da stigne ploča i da ti zamene.

Pa istu sam "intervenciju" obavio kao da sam i NVMe hteo menjati, bukvalno skinuo zadnji plejt i to je to. Okej, i raskačio bateriju, ali ne vidim zašto bi to trebalo da krši bilo kakvu garanciju. Mada ništa me ne bi čudilo.
 
Isto je svuda, sticker je obično na hladnjaku procesora ili tako negde gde moraš da skineš da bi izvadio ploču ili tako nešto. Naravno glupost jer hladnjak se skida da se zameni pasta, očisti ventilator itd.
Skidanje baterije, zamena/dodavanje RAM-a ili SSD-a su normalne operacije i ne gubi se garancija.
 
Isto je svuda, sticker je obično na hladnjaku procesora ili tako negde gde moraš da skineš da bi izvadio ploču ili tako nešto. Naravno glupost jer hladnjak se skida da se zameni pasta, očisti ventilator itd.
Skidanje baterije, zamena/dodavanje RAM-a ili SSD-a su normalne operacije i ne gubi se garancija.
Nadam se da je tako. :) Javljam svakako rezultate za koju nedelju, možda nekom bude od neke koristi.
 
Nazad
Vrh Dno