Šta je novo?

NBA 2K15

Nisam uspeo da nadjem informaciju pa ako moze neko ko je kupio da mi kaze da li radi steam cloud save za 2k15? Maltene je to jedini razlog zbog kojeg bih uzeo original jer igram na dva kompa. Prosle godine sam kupio 2k14 ali sam bezveze dao pare jer ne radi steam cloud a online modove ne igram.
 
Igrao sam 2k15 ovog vikenda na steamu.

Istina je da je CPU jednostavno prejak, stalno hvataju lopte i prelete teren u kontrama. Nije fora. Valjda to moze da se sredi slajderima, nisam hteo da trazim gde su slajderi. Ali je to manje vise bio problem i u prethodnim nastavcima.
Dopalo mi se sto mi je kriva ucenja ovog puta bila dosta blaza nego inace. Odmah sam pohvatao kako sta funkcionise i vrlo brzo sam uspeo da koliko toliko odigram pristojnu utakmicu. MyPlayer/Career nisam mnogo igrao, ali u okviru njega se nalazi mod MyPark, koji mi je otkrovenje potpuno. Prilicno je zabavno jer nema kompjutera, vec online se igra 3na3 i 2na2.

Sigurno ne bih platio punu cenu za ovo, ali na prolece kada bude bio na akcijama za 10-15usd mozda uzmem.
 
Nema steam cloud, doduše sa 2k sinhronizuje save-ove za većinu modova.
 
Da li postoji mogucnost kreiranja novog tima? Da li se igraci koji se otkljucavaju iz MyTeam-a mogu prebacivati u druge klubove? Prvenstveno mislim na legende koje se otkljucavaju?
 
Kada igram u multiju protiv drugara skoro svaka utakmica je na kos, naprimer vodim 15 razlike ili gubim ista stvar i uvek stizem na egal da li to komp gura igraca koji gubi da bude zanimljivije i da li to moze da se iskljuci?
 
uh to i mene nervira ali je to bilo i u ranijim nba-ovima , tako da osim ako se ne bavis nekim hard-core kodiranjem ne mozes da promenis to.
 
To je oduvek bilo tako,da bude zanimljivije. Ja npr sa kumom igram 2x nedeljno jos od 2k9,odigramo 10ak utakmica,bukvalno nikad se ne desi da bude preko 10 razlike,pa makar neki. vodio i 30 celu utakmicu
 
da , al zna da nervira kada ti ne mozes da pogodis zakucavanje a tvoj kum "prska" trojke na sve strane celu cetvrtinu :)
 
Zar nije bilo pre u opcijama da se to iskljuci?
 
Pa da moze da se iskljuci bilo bi suprer ali ovako me iritira kad igram 1v1 iako si bolji
to ne garantuje pobedu prosto moji ne mogu zakucavanje da pogode
 
Ne fukcioniše ovo na isti način kao ranije, uvedeno je dosta parametara i ako znate da ih prepoznate lako ćete ih zaobići.

Kao prvo, ne sme se halaviti sa jednim ili dva igrača, jer negde posle 15-tog šuta igrač počinje da podbacuje. Tako da ne možete uzeti Duranta i dati 50% koševa svoje ekipe.

Protivničke serije secite sa TO i promenama odbrane (najbolje funkcioniše sa zonama), to ih uspešno resetuje.

Nemojte forsirati isti stil igre, tj. isključivo šut za tri ili isključivo igru u reketu, jer ako protivnik nije sve coach opcije stavio na manual (a ako jeste, zna i sam šta radi i modifikovaće sve tokom meča bolje nego AI), AI će ih sam modifikovati tokom utakmice, tako da će ako prepozna da neko uzima previše šuteva spolja, pomeriće slajdere da defanzivci ulaze u face igraču i čak i da se stvori 2-3 metra prostora neće garantovati pogođenu trojku, jer će defanzivac da se sruči na šutera, isto tako i za forsiranje igre u reketu, skupljaće u reketu. Ako vam se to desi forsirajte samo suprotni stil i pozovite akcije za probijanje takvih odbrana, parametri u igri često funkcionišu po principu šaha :)
 
Poslednja izmena:
rAMA posto vdim da si se ozbiljnije posvetio kazi mi da li si savladao odbranu 1na1? Nikako ne mogu da sacuvam brze igrace. Ove visoke kako - tako ali iole ozbiljnijeg pleja nikako. Imam instalirane 14 i 15 i nikako ne mogu da se presaltam, uzasno mi je tesko. Sve utakmice gubim tako sto me plej probija i onda poentira ili asistira, nebitno.
 
Osim ako nemaš odličnog kradljivca lopti, najbolje je u početku da pustiš AI da brani pleja, uradiće bolji posao od tebe, ti da za to vreme kontroliši nekog drugog defanzivca, da li nekog spolja na liniji dodavanja, ili nekog pod koševima tako da možeš da pomogneš kod udvajanja pozicioniran tako da protivnički visoki ne može da primi loptu. Možeš staviti physical defence ili kako se već zove, na jednom od onih slajdera koje pozivaš na d-padu.

Ako već direktno braniš pleja koji te probija nemoj pratiti njegovo telo već pokušaj da preduhitriš njegovu potencijalnu putanju i da mu je zatvoriš unapred, naravno u tom slučaju može da te kažnjava šutem sa vrha kapice. Možeš u opcijama da podesiš da udvajaju tog igrača na driblingu, mada tada uvek postoji opasnost od asistencije, udvajanje uvek možeš pozvati i sa L2.

Što se tiče branjenja 1na1 u reketu, samo ga gradi sa L2, isto važi i pre nego što kreneš na skok, da bi ostvario bolju poziciju.
 
Poslednja izmena:
Nekako mi je nepošteno da pustim AI da brani igrača sa loptom. Ili ću naučiti da čuvam tog igrača ili neću igrati uopšte :) Hvala na savetima.
 
Nazad
Vrh Dno