Šta je novo?

NAS (Synology) za bazu podataka

gaga75

Slavan
Učlanjen(a)
25.11.2008
Poruke
246
Poena
345
Za firmu koristimo program za robno i finansijsko poslovanje. Baza podataka odakle se podižu podaci je na drugom HDD na istom računaru i trenutno se program koristi samo na tom računaru.
Želimo da koristimo program sa više udaljenih računara i naravno sa jednom bazom podataka, odnosno da li je moguće da na NAS Synology bude smeštena baza a da svi kompjuteri gde je instaliran program prostupaju toj bazi?
Inače proizvođač programa nudi program za više računara, samo me interesuje da li je NAS Synology adekvatno rešenje za ovako nešto?
 
Da,ima logike da bude baza na Synology-ju,posto je to nesto sto je svima dostupno. Ne znam doduse koji je tip baze,da li da se dize kao docker u Synologyju, da li ima kao paket ili mora na neki treci nacin.
 
Nije konkretan odgovor na pitanje, ali proveri da nemaju možda cloud rešenje, mislim na proizvođača softvera. Takodje koristim na poslu program za robno i finansijsko i sve je u cloud-u. Program je na W a firma sa Banovog brda.
 
Ili ostavi bazu na najjačem/najrasterećenijem računaru, ostale računare zakači na njega, a Synology upotrebi za redovan backup baze.
Zavisi koji je software u pitanju, gledaj da svi računari i NAS budu na kablu.
 
najpre treba znati kakva baza podataka je u pitanju. lako može da bude da je baza na nekom RDBMS-u, poput Microsoft SQL Server-a ili MySQL-a. a može da bude da je u pitanju Microsoft Access.
NAS-ovi u suštini podržavaju MySQL ili MariaDB (nesuđeni naslednik MySQL-a)
 
Ma da,uvek moze da digne VM/CT na samom synology-ju, samo da kaze koja je baza,pa da mu damo konrkretnu preporuku. I MSSQL se vrti na kontejnerima, lepo radi
 
Hvala svima na odgovorima, ipak ću videti da li proizvođač softvera nudi svoj cloud jer mi je tako lakše, ipak je ovo komplikovanije nego što sam mislio, morali bi da plaćamo usluge IT za održavanje toga, a ako proizvođač ima svoj server, neka se on o svemu tome brine.
 
Da,kada sam radio u ERP/MLP firmi,nudili smo i taj cloud kao ok resenje za manje firme, za vece ipak server ili neki provajder veci.
 
Hvala svima na odgovorima, ipak ću videti da li proizvođač softvera nudi svoj cloud jer mi je tako lakše, ipak je ovo komplikovanije nego što sam mislio, morali bi da plaćamo usluge IT za održavanje toga, a ako proizvođač ima svoj server, neka se on o svemu tome brine.
Govorim o softveru koji ja koristim, ne znam koji je vaš. Još dve prednosti, mogu da ga koristim sa bilo kog uređaja koji podržava Microsoft RD, možda nekada zatreba, i o bekapu oni razmišljaju.
 
Nazad
Vrh Dno