Šta je novo?

Naplata roaming saobracaja i u slučaju kada je roaming data off

Bratu u MTS-u smanjili racun za 700din koliko je i bio povecan dok je bio u Grckoj 10 dana, a bili su mu ikljuceni mob.data i roaming data.
 
Koji telefone imate vi kojima su dosli racuni veci i koji OS/update?
 
Brat koristi Honor 8 Lite sa Oreom.
 
Nexus 5x 8.1

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Gde se podešava VoLTE?
 
Izgleda da Oreo pravi roming račune [emoji23]
 
Poslednja izmena:
Ja imam oreo, cesto sam u roamingu, nikad nista..SGS A7

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Događa se [emoji23]
Ima li slučajeva s tim problemom, a da nisu na osmici?
 
Poslednja izmena:
Ima li slučajeva na Telenoru? Koliko vidim samo MTS i VIP se pominju.
 
iOS 11.4.1 , prihvaćena reklamacija


drPg83lh.png
 
Samsung s7 oreo. Ima i na Telenoru ali manji broj, bar koliki vidim na telenor forumu. Sve u svemu
1. Zabrana prenosa podataka u romingu
2. Ne pali mobilni internet
3. Prebaci na 3g
4. Lokacija se namesi da samo uredjaj odredjuje.
Ili poneti staru nokiu.
 
Mislim da je sasvim dovoljno ovo sto si pod jedan napisao :)
 
1 i 2 sam uradio naravno a 3 i 4 ne i stize +2.000din.
 
Ma[emoji768 je napisao(la):
e;5562238]iOS 11.4.1 , prihvaćena reklamacija


drPg83lh.png
Kakva reklamacija?
Meni je stigla ista poruka samo sto mislim da mi ništa nisu umanjili jer nisam nista reklamirao vec prepravili cenu roming saobracaja. Posto je 400kb u Grckoj 240din, a meni su ba stanje stavili 200din
 
Zbog naplate nečega što nisam koristio uložio sam reklamacuju na račun. Poslaće novi kao što piše u poruci.





1mkXsjNh.png
 
Bas cu da vidim kad mi stignu oba racuna na kucu
Koje zaduzenje ti stoji kad udjes na zaduzenje za jul u aplikaciji mts centar
 
vratili se iz grcke pre par dana i zeni stigne racun 3500din, dlod toga 2500din net u romingu a data bila iskljucena...mts mreza... poslali smo mail da je to ne moguce da nije koristila internet i da je sve bilo iakljuceno i osgovorili u roku od 2 dana, da ce racun biti umanjen za ceo iznoa u romingu i da se izvinjavaju

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ova poruka za storniranje starog racuna u mts-u stize i onima koji nisu ulagali zalbu. Znam nekoliko primera iz mog okruzenja. Ali svi su imali te mikrosesije i svima je uvecan racun.
 
Ja sam bio 2 puta u Bugarskoj tokom jula. Samo ugašeni data i data roaming. 4G nisam sigurno gasio, a lokacija je uvek na High accuracy.

Ništa obračunato.

MTS, S7E, Oreo

Izgleda da ima veze i u kojoj se državi boravi.
f983a417d9bf19d9dacd33c6e3c73708.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Citam :) ali, ako je kod operatera zabranjen/onemogucen roaming za internet (ne samo na telefonu) i ako to onemoguce, onda ne mogu da isti i naplate :) Lakse je dokazati da je njihova greska a ne da reaguju tek kad im sedne na kicmu nekoliko hiljada ljudi :)

Neko je pominjao da je mozda vezano i za zemlju gde se ide. Nekoliko puta u instranstvu, ali ne i u Grckoj, koja se najcesce pominje, i ni jedan dinar za data roaming na racunu, iako je bio na 4G.

I pored toga, sad bih sigurno prebacio na 3G, uz standardno iskljucivanje data roaming-a i cellular data u inostranstvu :D
 
Poslednja izmena:
Ako se iskljuci kod operatera data roming skroz, mislim da jeste dovoljno.

A VIP i MTS to rade sigurno, a uveren sam da i Tln radi.
 
Na to sam i mislio ali tek sad vidim da je samo napisao
1. Zabrana prenosa podataka u romingu
. Ja sam to shvatio kao zabranu kod operatera a ne samo na telefonu, posto upravo to vrtimo celu temu i znamo da nije dovoljno :) Zato sam tako i odgovorio :)
Ocigledno je greska u mom tumacenju onog sto je napisao, racunajuci da je vec poznato da ne vredi ako se iskljuci na telefonu :)


EDIT: Zaboravio sam u prethodnom postu da napisem da je iskustvo vezano za MTS.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam imao pojma da operater moze da iskljuci roaming internet a i na sajtu mts to ne pominju nego samo imaju video uputstvo kako iskljuciti mobilni internet u romingu. I sada svi pominju kako je to najsigurnije. A pre mesec dana u Italiji (Reggio) nikakvi problemi sa ovim malim sesijama. Nemaju pojma sta se.desilo i uzrok tome.
 
Mogu da iskljuce ali to moras direktno da trazis od njih :) Ne verujem da to mozes da vidis kao opciju na njihovom sajtu.

Mislim da je upravo @alfaunits pisao da je od operatera trazio da mu iskljuci data roaming :) To sam citao, video da je pod jedan napisano da se iskljuci data roaming i prebacio se na to da covek misli na operatera a ne na telefonu Zato sam onako i napisao i onda je ispao malo nesporazum oko cele prepiske :)
 
Pisali su mnogi, ja za VIP i MTS mogu da potvrdim da gase data roming zasebno (dakle ne mora skroz da se gasi roming, nego samo data roming).

Neko drugi je pomenuo te 1-4 stavke :)
 
IOSpotpuno te shvatam i u pravu si. Pogresno sam ja napisao. Dakle operater je za sve kriv (mts u mom slucaju) sto nije na vreme obavestio sta treba uraditi da ne dodje do ovakvih situacija. Vise ja ovde saznam od clanova foruma nego od operatera.
 
Druze pa njima je cilj da potrosis megabajte u romingu, ne da te obavestavaju kako da ne potrosis.
 
Da se upisem i ja, racun 2800 za te sitne sesije, 100kb po 50 dinara, izgleda da su olosi planirali da im prodje neopazeno ali su se mnogi zalili pa su priznali gresku.
 
Nazad
Vrh Dno