Šta je novo?

Hardver Napajanje?

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Danilovic00

Zapažen
Učlanjen(a)
21.09.2023
Poruke
7
Poena
1
Pozdrav, kupujem i3 13100f i rx6700xt pa se dvoumim izmedju ova 2 napajanja:

CHIEFTEC Photon GDP-650C-RGB 650W (9500rsd) i​

BE QUIET! System Power 10 650W (8800rsd)​

ili ako mozete da mi preporucite neki u istom cenovnom rangu, hvala!
 
Ako je tako sjajan taj chieftec gde je garancija? 2 godine :)
nama je umrlo raidmaxa, chiefteca i thermaltake na slepere.
moram iskreno reci da su nam se coolermaster i gigabyte napajanja bolje pokazala od gore navedenih.
Sada smo uzeli prvu turu FSP vreme ce pokazati, ali sto sam stariji sve vise verujem u garanciju, ne kao ostvarivost iste u srbiji i madjarskoj, nego ako verujesh u svoj proizvod daces garanciju na isti.
Pazi ja kuci u svoj licnom racunaru imam RM850X kupio sam pre 2 meseca cirka i dao 20000 za napajanje. Tako da je sve stvar odnos cena/kvalitet.
Za pare koje ti spominjes mislim da ti je 100w vise i FSP bolji izbor.
Malo se vise informisi sta znaci platinum gold silver bronze sertifikat napajanja, tu su razlike po 1-2% i pogledaj krive za konkretna napajanja koja biras.
Bitnije je sta je u napajanju nego te cifre veruj mi. Bitniji ti je kvalitet ventilatora od toga,a da ne kazem drugi delovi.
 
jel znas gde mogu da se nabave, thermaltake nema kod nas

da li si siugran? Ovaj chieftech gore ima 80+ Gold sertifikat i polu modularan je
 
Ako je tako sjajan taj chieftec gde je garancija? 2 godine :)
nama je umrlo raidmaxa, chiefteca i thermaltake na slepere.
moram iskreno reci da su nam se coolermaster i gigabyte napajanja bolje pokazala od gore navedenih.
Sada smo uzeli prvu turu FSP vreme ce pokazati, ali sto sam stariji sve vise verujem u garanciju, ne kao ostvarivost iste u srbiji i madjarskoj, nego ako verujesh u svoj proizvod daces garanciju na isti.
Pazi ja kuci u svoj licnom racunaru imam RM850X kupio sam pre 2 meseca cirka i dao 20000 za napajanje. Tako da je sve stvar odnos cena/kvalitet.
Za pare koje ti spominjes mislim da ti je 100w vise i FSP bolji izbor.
Malo se vise informisi sta znaci platinum gold silver bronze sertifikat napajanja, tu su razlike po 1-2% i pogledaj krive za konkretna napajanja koja biras.
Bitnije je sta je u napajanju nego te cifre veruj mi. Bitniji ti je kvalitet ventilatora od toga,a da ne kazem drugi delovi.
Vazi, hvala puno. Uvek cu poslusati starije i iskusnije!👍
 
Nazad
Vrh Dno