Šta je novo?

Napajanje za RTX 3080

Imam napajanje Chieftec 850W Polaris FC, Imao sam grafu gtx 970 i uzmem rtx 3080. Udjem u npr world of tanks ili bilo koju igru jacu slabiju grafa mirna ali kuler na napajanju mnogo se ubrzava jace slabije nisam naviko na toliku buku niti je to normlano . Kada sam bio kod lika koji mi je prodao grafu nije se tako culo a lilk ima neko 750 w napajanje. Nije mi jasno da se cooler napajanja toliko jako cuje vrti jace pa slabije non stop cim sam u igri bilo kojoj. Ok ovo je zahtvna graficka ali ipak je ovo 850 W Chieftec. Da li neko ima ovakvo neko iskustvo i sta da radim. Hvala
 
Nema mnogo filozofije, što više struje vuče mašina (a 3080 vuče poprilično), napajanje se više greje i ventilator se vrti brže. Chieftec ne spada u kvalitetne marke i ventilator u tom napajanju je verovatno krš i bučan je. A možda je Chieftec namestio agresivni profil rada za ventilator pa se vrti brzo čak i na ne toliko velikom opterećenju. Verovatno i jedno i drugo...

Uglavnom, imaš 3 opcije.
1. Kupi drugo napajanje
2. Uzmi grafičku koja vuče manje struje
3. Možeš probati da zameniš ventilator na napajanju za neki tiši ali to nije toliko prosto kao zamena venta na kućištu i ne bih preporučio da to radiš sam, ako se odlučiš

Takođe, redovno čisti filter na kućištu ispod napajanja, ako ga ima i odigni malo kućište od poda, ako je na podu...

PS: zaboravih, možeš i da undervoltuješ grafiku da bi vukla manje struje i samim tim malo smanjiš buku ventilatora, ali to neće značajnije rešiti problem...
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru. Redovno cistim kuciste i sve komponente na 6 meseci kao u apoteci nigde gram prasine i pored toga je dobro kuciste aurus 200 e ima mrezice svuda protiv prasine. Ali me bas iznenadila buka, nije ventilator pokvaren nego ide gore dole obrtaju pravi buku preveliku i to u nekim smesnim igricama nezahtevnim. Sada mi je jasno sta je u pitanju. Chiftec vise nikad a platio ga 19000 din. Hvala jos jednom :) Pozdrav
Samo ako moze jos savet koje je napajanje provereno dobro. Hvala :)
 
Kako varira opterećenje sistema, varira i buka...dosta zavisi i od fan krive koju su namestili. Postoji i mogućnost da sam ventilator nije ispravan, da se razdrndao...
Ako si vičan elektronici ili znaš nekog ko jeste, možeš da otvoriš napajanje (ako nije u garanciji) i proveriš vent. Ako jeste u garanciji, pokušaj da reklamiraš i uzmeš drugo.
19000 za Chieftec...svašta. Za te pare imaš Asus Strix 850, dobro i tiho napajanje...
 
Hvala. Menjacu napajanje. Inace napajanje je staro oko godinu ipo dana i kada sam ranije imao 3070 sve je bilo ok. Ali na 3080 situacija je drugacija. Pozdrav
 
Da li bi MSI 3080 SUPRIM X 10G radila sasvim OK sa ovim napajanjem?


Kakvo je to napajanje?....vidim da je medju jeftinijimn od 850w,a koliko toliko toliko OK brend.....

A i koja bi bila preporuka za neko OK što jeftinije napajanje od 850w (tj dovoljno za 3080)
 
Ups,sad sam prelistao prethodne strane na ovoj temi i ispada da nije baš pametno voziti 3080 sa nekim jeftinijom napajanjem od 850w.....bzvz...

Onda da li da se kupuje (kod nas) neko od najkvalitetnijih 850w napajanja


Ili da se ide na neko OK 1000w napajanje.....(valjda bi na njemu mogla da radi i 4000 serija grafika)

 
Zamenio bih RX6700XT za 3080 (10GB), pa me interesuje da li bi ista radila kako treba na napajanju od 650W (80+Gold) iz “My Gear”? Kasnije bih možda ubacio i 5800X3D.
 
Do koliko W idu spajkovi? BTW, ova napajanje je u A tier-u na Cultists sajtu.
 
Mora jace napajanje zbog power spikes.
Ne bas, u Chieftec Powerplay-u je odlicna CWT platforma slicna sta je u Corsair RM seriji, spike-ovi nece imati nikakvog uticaja na njega (To samo stare Seasonic focus, Andyson H8/PAD(01), FSP Raider I(1) platforme i njihovi nesrecni Antec/Phanteks/Asus, be quiet!, EVGA derivati).

Ima na cultist tier list izlistani svi modeli koji su bili problematicni u proslosti (imaju mali broj 1 bordo boje u uglastim zagradama na kraju imena svog).

@Twi$teR
A posto je procesor samo 5600, sa eventualno 5800x3D upgrade-om, 650W je i vise nego dovoljno snage, samo teraj napred xD Cak nece ni generalno biti previse glasno, ventilator u njemu tek posle 600W jedva prelazi 1000-1200 obrtaja, a 3080 (10GB) + 5800x3D sistem nece uspeti da pregura 500W bez gomile RGB-a
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno