Šta je novo?

Hardver Napajanje i kuleri za Pentium 4 build

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

mageshinji

Poštovan
Učlanjen(a)
30.06.2016
Poruke
83
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600 + stock cooler
Matična ploča
Asus TUF B450M-PLUS II
RAM
Corsair LPX DDR4 3200MHz 2x8GB (CL16)
GPU
Asus Dual RX 580 4GB
Storage
Silicion Power P34A80 256GB, Kingston A400 480GB
PSU
Cooler Master SFX V650 Gold
Kućište
FSP CST350 Plus
Monitor
Asus VA24DQSB
Laptop
Acer A315-41-R5BB
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S23
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav svima,
planiram da zamenim napajanje i dodam koji ventilator na starom Pentium 4 sistemu.

Specifikacije su sledeće:

ASUS P4-U800 socket 478 ploča
Pentium 4 2.8 GHz
HDD WD 80GB
FDD
DVD-RW Pioneer 111

Koliko vidim treba mi jedan floppy, 1x20 pin, 2-3 molex, planiram i jedan ili 2 ventilatora da dodam, ili da zamenim postojeći na CPU kuleru.

Razmišljao sam se da uzmem LCPower LC600H iako je overkill, čuo sam da je pouzdano napajanje a ima sve konektore koji su mi neophodni. A od ventilatora sam mislio da uzmem Arctic F8 par komada, mada nisam još proverio kakvi su mi konektori za ventilatore na ploči.

Najviše bih hteo neko tiho napajanje i ventilatore, sadašnji su prilično glasni.
 
Overkill, 350-400W uvrh glave.
 
To svakako stoji i napisao sam u samom postu, ali ne vidim neke bolje modele sa manjom snagom, zato sam i pitao za predlog/savet.
 
To napajanje i par ventilatora vredi više od cele te konfiguracije. Ne znam da li je u pitanju retro računar ili šta, ali bilo koji Sandy bridge Pentium ili sl. bi radio sve što i taj P4 bez dodatne buke i zagrevanja. Za cenu tog napajanja i par ventilatora možeš uzeti maltene celu daleko bolju konfiguraciju.
 
Retro naravno, bez neta, za gledanje starih 4:3 DVD snimaka i retro igre.
 
Nazad
Vrh Dno